• Krátkometrážní

Pět dní v epicentru (2011) (TV film)

Zajímavý dokument s hutnou atmosférou, díky záběrům na tiché, zemětřesením zničené město. Rozhovory s policisty během pěti dlouhých úmorných dnů, ale i ukázka záchranných a bezpečnostních prací v částech města, kde hrozí zhroucení poničených budov, rabování nebo hledání přeživších.

Gypsy Spirit 2013 (2013) (pořad)

Na udílení cen není po filmové ani dokumentární stránce nic zajímavého. Pouze ukázka papaláštví i když možná s pravdivým oceněním za přínosy sociálním "menšinám" této země, významným zasloužilým aktérům daného roku.

Ženy na cestách (2010) (pořad) odpad!

Ponořte se i vy do tajů mezinárodní ostudy a šíleného pištění, dvou vesnických buranek. Přirovnal bych to k sledování dokumentu o seriálu Ulice, přesto se dá z tohoto "dokumentu" i něco málo dozvědět, díky doprovodnému komentáři. 10 %

Záhady dějin: Amazonky (1999) (TV film)

Amazonky jakožto mýtus a legendy, nebo skutečné bojovnice? Ženy, které se vzepřely útlaku a nadvládě nejen mužů, ale i utlačovatelů jejich národů a rozhodly se bojovat, právě o nich vypráví dokument Amazon Women.

Městský lovec (1993)

Sing si lip yan je neuvěřitelná groteskní konina i na Jackie-ho Chana, ale i tak jsem se celkem bavil a konec měl oproti začátku aspoň šťávu a dobrou akci. 45 %

Království lesa (2008) (TV film)

Fascinující zachycení životního cyklu lesa a jeho obyvatel, během jednoho roku od jara do zimy. Dokument plný barev a perfektních záběrů, doplněn o doprovodný komentář. 95%

Tikkeulmoa romaenseu (2011)

Trošku slabší romantická komedie, která i přes dostatek vtipných scén a originální příběh, dokáže diváka zmást, díky finanční hatmatilce. Příběh o spořivé slečně a rozhazovačném mladíkovi, které spojí netradiční situace. Lepší 3* - 64 %

Embéčkem kolem světa (2013)

Dva kamarádi, jedno staré auto a nadšení cestovat to je Embéčkem kolem světa. Dokument není sice tak obsáhlý jako např: Trabantem napříč Afrikou, ale i Škoda 1000MB má své kouzlo a stejně tak i tento dokument, který má příjemných 35 minut. Dokument je obohacen o občasné maňáskové (mončičákové) divadílko. 80%

Skins (2007) (seriál)

Nějako se mi začínají Skins zažírat pod kůži a i přesto že mě v prvních dílech seriál příliš neoslovil, získal si druhou serií u mě tak trošku na oblibě, přesto pořád průměr. Oblíbené postavy - Chris & Cass.

Album(s) d'Auschwitz (2012) (TV film)

Další ze silných dokumentů o koncentračním vyhlazovacím táboře Osvětim (Auschwitz) a Březinka (Birkenau), který vznikl díky náhodnému nálezu foto-albumu tohoto tábora z roku 1944, kdy vyhlazování zajatců vrcholilo. Nález pomohl přinést nové příběhy i obrazy hrůz, které se tu udály.

Časové pásmo bylo změněno