• Krátkometrážní

Cesta do vesmíru (2002) (seriál)

Pět minut informací a zajímavostí o jednotlivých tajích nekonečného vesmíru.

Vědci (2011) (TV film)

Neucelený shluk zajímavých informací a tezí, které mají prezentovat profesory (matematiky, fyziky a techniky) ze Západočeské univerzity v Plzni , kteří jsou bezpochyby kapacitami ve svých oborech, bohužel pro diváka, profesoři odpovídají na otázky, které byly z dokumentu odstraněny (za předpokladu, že vůbec byly položeny), takže ve většině případů divák neví, o čem nebo co profesoři obhajují či prezentují.

Where the Hell is Matt? (2012) (hudební videoklip)

Matt Harding, člověk který roztančil celý svět, navštívil více míst než Bear Grylls a dokázal vykouzlit úsměv tisícům lidí pouhým tancem z různých koutů naší Zeměkoule. . . Video

Where the Hell is Matt? (2005) (hudební videoklip)

Světová premiéra nejglobálnějšího showmana a tanečníka všech dob, který se svým úsměvem roztančil celý svět . . Video

Tajemství zaplaveného lesa: Národní park Dunaj (2010)

Úžasné záběry dunajských lužních lesů s pestrobarevným zastoupením z řad fauny i flory, která nemá ve střední Evropě obdoby. Národní park Donau-Auen (Dunajské luhy) se nachází mezi velkoměsty Vídní a Bratislavou a chrání poslední zachovanou velkou plochu lužních lesů ve střední Evropě, která tak pomáhá zachovávat původní ohrožené druhy. Jedná se o jeden z mála úseků, který byl uchráněn před stavbou koridorů a přehrad.

Japonské konničiwa (2011) (TV film)

Z dokumentu, kde v jednom kuse hraje techno nebo Jpop a do toho vám průvodce na tripu s LSD vykládá o krásách Japonska ze kterého není téměř nic slyšet, si běžný divák odnese pouze bolest hlavy. Koncepce filmu silně připomíná reportáž z pořadu Koření, kde kamera i komentář jsou silně roztěkané a divákovi nabízejí neucelený pohled na Japonsko. Lepší volbou bude Tokio: Malý život ve velkém městě nebo Okikamuro.

Expedice Libye (2010) (TV film)

Příjemná oddychovka z Off-roadové expedice po socialistické Libyi, kde je nafta levnější než voda, ale sehnat jí je umění převeliké. Dokument doplněn o základní cestovatelské zkušenosti i o něco málo z historie a zažitých zákonů pouště, kde je ne-radno cestovat v noci. 64%

Kandidáti (2010)

Zajímavý to nápad, podívat se do zákulisí továrny na "výrobu politiky", který se ovšem potýká se špatnou nepoutavou prezentací a poslouchat ty hlody z jedné místnosti 80 minut v kuse - "Ne děkuji". Čekal jsem určitý nadhled a ukázku politického "řemesla", ale tohle byla bída a děs. Příběh o tom jak si "investoři za oponou" vychovávají své poslušné ovečky na kurzu "politického" brainwashingu, aby mohly ukecávat zatím neukecané. 20 %

Katka (2009)

Velký dokumentární počin hodný uznání, který je ovšem (pro mě) obsahově odporný a i když jsem se snažil najít soucit, vůbec je nelituji, takový lidé se mi hnusí a celkem obdivuji sociální pracovníky, kteří se smažkami pracují, na druhou stranu mají děti v Peru a Kolumbii odbyt heroinu a neumřou hlady. Dokument od stejné režisérky: René mi jako film i jako osobnost na hraně, byl alespoň trochu sympatický. Hodnocení: 55 % lepší 3*