• Krátkometrážní

Rocker (2001)

Trochu naivní příběh, s výborným soundtrackem. Sen, který se stal skutečností a zároveň i malicherností každého dne, ale každý kráčí svou cestou ... tou kterou si zvolí, a jen čas ukáže jestli byla tou správnou či ne. - 6 / 10

Samuraj Jack (2001) (seriál)

Pro mě jeden z nejoblíbenějších seriálů z dětských let na Cartoon Network.

Shamans of the Amazon (2001)

Dokumentárně environmentalní film převyšující svou myšlenkou a výkladem - obrazovou kvalitu záznamu. Dokument o jedinečnosti Ekvádorského pralesa, jeho šamanech, úžasných účincích Ayahuasci, ale i o tom jak tradice domorodých obyvatel i života-schopnost pralesa umírá s příchodem ropných společností.

Špionky (2001) (seriál)

Na pár dílů se dá koukat, ale po delším sledování jsou všechny díly hodně podobné, na čemž se dá poznat, že tvůrci nápadem moc neoplývali a všechny nové historky jsou jen zabalené do nového hávu. Na zabití času asi dobré, ale po delší době omrzí, . . kresba nebyla také nejlepší a zdálo se mi, že je vše nakresleno jen výraznými třemi barvami v podobě latexových obleků hlavních hrdinek. 25 %

Vanilkové nebe (2001)

Neobyčejný film s překrásnou hudbou, skvělými herci a geniálním scénářem, který několikrát prostřídá žánr. Na začátku pohodovej snímek, u kterého konec přidá neuvěřitelně na celkovém zážitku. Vanilla Sky je remeke k Španělské verzi filmu ve kterém hraje také Penélope Cruz s názvem Open Your Eyes. Kopie a předělávky filmů nemám moc rád, ale na endingovou scénu na mrakodrapu s nádherným nebem se zapomenout nedá, spolu s doprovodnou písní Vanilla Sky je to paráda. 80%

Wani wa Junha (2001)

Velmi pomalý příběh dvou obyčejných lidí, Wanee - kreslířky animací a Junaha - spisovatele, o hledání jistoty a lásky v životě, který je svým způsobem pojat opravdu pěkně a je prokládaný pěknými animacemi a okénky z minulosti Wanee, která byla na střední škole zamilovaná do svého nevlasního bratra. 80 %

Yamakasi (2001)

Le Parkour mám opravdu rád, ale herecké výkony co předváděli herci spolu s příběhem bylo opravdu stupidní, a to že sem se koukal až do konce, bylo jen z očekávání alespoň 50% kvality 13 okrsku .. u těchto typů filmů nemá člověk myslet -- pouze se nechat unášet na rostoucí vlně adrenalinu a zažitků . / bohužel 3/10

Zaklínač (2001)

Pouhé sestříhání 13-ti dílného seriálu do 130 minut bez špetky inovace. Pro toho kdo viděl seriál je to naprostá ztráta času.

Ztracený prapor (2001) (TV film)

Událost, která se zapsala do historie, by si zasloužila jistě kvalitnější a obrazově pestřejší zpracování. Z tohoto filmu a celkově i tématu, by se jistě dalo vytěžit více než je pouhá ukázka americké hrdosti a "německého obdivu k americké statečnosti". Některé věci se mi zdály opravdu banální jako bylo zakopání se proti svahu, styl boje jak za Napoleona, fosforeskující krev nebo vývrtky a piruety zasažených vojáků, které svými výkony hravě překonávali i čínské gymnastky. Třepotající kamerou a spoustou oparu se tvůrci snažili zamaskovat nedostatek hereckého obsazení (podle skutečnosti mělo být vojáků kolem 500) prakticky jich nebylo na scéně nikdy více než 30, další věc je historická nepřesnost (použitá výzbroj a výbava). S ohledem na fakt, že se jedná o TV film, který byl určen nejspíše pro americké publikum se hodnocení nedostane nad lepší 2, a i když se tu a tam vyloupla lepší scéna, zážitek je spíše podprůměrný, díky nepřehledné kameře a kamennému výrazu herců film nevyzařoval skoro žádné emoce. 40 %

13 duchů (2001)

Zajímavé pojetí strašidelného domu, který není dotažen do konce, což je obrovská chyba. Kostýmy a nápady jsou vskutku dobré ovšem, atmosféra pokulhává, což u hororu nesmí být. 55%