Komando (1985)

Klasická Amerrická vyvražďovačka s Arniem v jeho nejlepších letech. Vše je předvídatelné, ale musím říct, že to prostě furt baví proto ty nezapomenutelné hlášky a asi tak dvě stovky mrtvých a někdy si prostě potřebujete oddechnout a nepřemýšlet u filmu, a tohle přesně je ten film.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Jeden z nejlepších filmů jaký znám. Ústřední dvojice ( Newman, Redford ) předvádí herecký megakoncert. Oba odtáhnou celý film na svých bedrech a vznikl z toho snímek, na který se můžete dívat skoro pořád. Celý film jim fandíte, a ty jejich hlášky které je při jejich cestách a bankvoních loupežích doprovází, tomu se nedá nesmát. Celý film je protkán nádhernou hudbou ( http://www.youtube.com/watch?v=S2OdPDEG6aQ ) a režijně je naprosto bez chyb. Škoda, že tihle dva spolu neudělali víc takovýchto filmů, a přesto, ty oba které spolu natočili, opravdu stojí za to ! 99,9 %

Hanebný pancharti (2009)

co vám z tohodle filmu utkví v paměti ? Hudba, jizva na krku Brada Pitta, Christoph Waltz, jak Donnie šmelcuje němčourovi hlavu basseballkou, rozdíl mezi tím jak Angličan a Němec ukazí číslovku tři, to jakej je Hugo Stigliz chladnej a nekompromisní zabiják, umělecká díla která vyrývá Aldo Rain do čel Němcům a samozřejmě skvělá režie Quentina Tarantina. Film má jen jednu vadu na kráse, a to že je rozdělen do kapitol. Ano patří to sem, ale Tarantino si to mohl klidně odpustit. A to že tu lidí píší, že je to originální !!?? To bych neřekl, je jeden mnohem slavnější film rozdělený na kapitoly, a tam bych řekl, že Tarantino čerpal inspiraci. Je jím Podraz ( 1973 ).

M*A*S*H (1972) (seriál)

Vyjmečný, dokonalý, neokoukatelný. Hlavně na to mohou koukat všechny generace, od 10ti letých až po 80ti leté. Životní role Alana Aldy a vlastně i ostatních představitelů.

Kovbojové a vetřelci (2011)

obsazení - dobré, scénář - ultra špatný, režijně - něco tomu chybělo. Stačí vidět jednou, víckrát není potřeba. Oddechovka na nudný nedělní večer.

Ocelová pěst (2011)

Vůbec není na škodu, že to je něco mezi Do Útoku a Rockym akorát přenesené do budoucnosti. Mě to bavilo, i přes všechny ty klišé. Tak že, rozhodně palec nahoru !

Seznamte se, Joe Black (1998)

Dlouhá stopáž filmu vůbec nevadí, ba naopak. Člověk je vtažen výborně za tu dobu do děje a pomalým tempem mu je předvyprávěn celý film kde ve svých rolích excelují Pitt a Hopkins. Přesně takhle by měla smrt vypadat. Toporná, chladná a se zájmem sledovat a studovat dění okolo sebe. Pitt to zvládnul na výbornou stejně jako jeho herecký kolega Hopkins. Děj je dotažen i po hudební stránce, při každé momentu kdy zní je její melodie zcela výstížná. 90%

Věc: Počátek (2011)

nemůžu dát ani víc ani míň, dvě hvězdy jsou zcela zasloužené.. jedna je za různé varianty kreatůry a ta druhá za to, že režisér neměl tolik finančích prostředků a dokázal z toho udělat aspon tohle + to že Norské vědce hrají opravdu Norští herci. To jsou asi jediné klady. A zápory, všechen zbytek který vás napadne :)

Válka Bohů (2011)

Bylo zde už hodně filmů, které se chtěli přiblížit troufám si tvrdit dnes už legendárním 300: Bitva u Thermophyl. Válka Bohů k tomu měla velmi dobře nakročeno jak svým hereckým obsazením tak hlavně tím že za ní stály stejní producenti jako za výše zmíněnými 300. Zpracování filmu ve 3D je uděláno velmi jednoduše a přehledně, ale přes to je kvalitní a musím říct, že za letošní kalendářní rok asi nejlepší co jsme mohli vidět. Co se týká dějové linie a scénáře jsou bohužel předvídatelné, ale řekl bych, že to není takový problém a upřímně dalo se to čekat. Film Vám to vynahradí svojí brutalitou, potoky krve a pestrostí použitých barev, hlavně žlutou která vyniká na oblecích bohů. Z hereckých výkonů mě nejvíce potěšil Mickey Rourke, který opět dokázal, že dokáže zahrát různé postavy a to na velmi vysoké úrovni. Henry Cavill potvrdil, že je nastupující krví světového filmu, jeho výkon nebyl nějak zvlášť kvalitní, ale i přesto se těším na nové zpracování Supermana v jeho podání. Proto si troufám tvrdit, že 75% je zcela adekvátních protože film me nijak zvlášt nezklamal.

Predátoři (2010)

Hudba Ok.. scénář.. dejme tomu.. Sakra ale to obsazení ?? No co to je ?? Brody jako zabiják, to snad ne. Představoval bych si tam někoho robusnějšího nebo aspon někoho kdo jako zabiják aspon vypadá a ne tohohle hubeňoura s dětským obličejem !! Co se týká ostatních, tak jediný co tam skutečně vypadali jako zabijáci.. byli Trejo a Ozawa o ostatních škoda mluvit. A k tomu všemu se asi klidně mohlo ještě ten rok počkat až Arnold skončí jako guvernér protože FishBurn mi do té role nějak nesedl a do toho zbytečně nepřehledná a tmavá závěrečná půl hodina. Horko těžko 50%