Auta 2 (2011)

Samozdřejmě, co se týká animací.. Pixar nemá konkurenci o tom není pochyb. Ale co se týká v tomhle případě scénaře !! No.. tak to je velký problém. Nemá to hlavu ani patu a vzhledem k tomu že když se řekne animák, tak si představím relativně jednoduchý příběh, aby ho pochopili i nejmenší pro které je to natočené. Myslím, že tohle bylo šlápnutí vedle a 40% dávám za zmíněnou animaci a za nějaký ten občasný vtípek.

Hranice možností (1998)

Takhle se rodí legendy. Steve Prefontaine jí byl. Billy Crudup zde předvádí asi nejepší herecký výkon jeho dosavadní kariéry. Je velmi uvěřitelný a Donald Sutherland ? tomu není co vytkonout, nastudoval Billa Bowermana do sebemenšího detailu a dokázal to také přenést do samotného filmu Je zde také zcela do puntíku ukázáno jak se postupně rodila značka Nike. Od měření nohou běžců až po odlévání podražek ve waflovači u Bowermana doma.

Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec (2006)

Jména synů jsou Walker a Texas Ranger, to už svědčí o tom kam ten film směřuje.. . kluci co jste dělali celej den ?? Ale vzali jsme dědovi medaile z války a házeli s nima žabky do rybníku.. to nemá chybu prostě...

Rychle a zběsile 5 (2011)

troufám si tvrdit že doposavad nejlepší akční podívaná roku. Fast5 je co do kvality srovnatelná s jedničkou, avšak už s ní má jen málo společného. Už se vše netočí kolem vytuněných aut, ty jsou zde jen okrajově. Setkáme se zde s těmi nejlepšími herci kteří prošli touto celou sérii a dostaneme k tomu ještě navíc Dwayna ,, Rocka " Johnsona. Akce střídá akci. bitka Rocka s Dieslem, no to je nášup a závěrečná honička s trezorem.. Musím také vyzvihnout vyborně zvolenou hudbu. celkově to bylo dobré, vlastně víc jak dobré..

Matrix (1999)

Myslíš, že to co tu dýcháš je vzduch ? ... Hm ? ...

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Režijně sice jeden ze slabších Spielbergových filmů, vše ale dostáváme vynahrazeno skvělými hereckými výkony DiCapria, Hankse a hlavně Walkena. Na to že je film inspirován skutečnými událostmi a scénárista nemohl skoro nic nového vymyslet, si myslím, že je ten film opravdu zdařilý. Téma samotné je opravdu velkým lákadlem, proto zcela zasloužených 85 % za celkový dojem filmu.

Desatero přikázání (1956)

Režisér Cecile B. DeMille hledal 3 roky herce, který dokáže zahrát Ramsese. Marně !! Jednou šel na divadelní představení kde hlavní roli hrál Yul Bryner. Traduje se, že už v polovině představení byl Cecil B. DeMille rozhodnut, že do role Ramsese chce právě Yula. Po představení tedy zaním šel do zákulisí a Yula přesvědčil. A dobře udělal. To co Yul předvádí v roli Ramsese, to je něco neuvěřitelného, jeho životní role !! Klasická a velkolepá sandálovka své doby. Stopáž filmu je sice dlouhá, ale i přesto se to dá vydržet a rozhodně to stojí za to.

Tanec s vlky (1990)

tenhle film má srdce, tenhle film má duši ! Výborný Costner, režie, hudba.. vlastně všechno na nejvyšší úrovni... a nesmím zapomenout na vlka jménem podkolenka.. skvělej film

Frajer Luke (1967)

prostě frajer v jedné z nejlepších rolí během jeho života. Výborný herecký výkon troufám si tvrdit s legendární scénou pojídání vajec !!

Medvěd (1988)

Nejlepší film se zvířaty o zvířatech. Klobouk dolů, tohle natočit muselo být hodně náročné.