Insidious 2 (2013)

nevím proč.. ale celý film fakt jako výbornej a posledních 15 minut jsem prostě hrozně protrpěl a nebylo to tím že bych se bál. Ale přestalo mě to bavit a už jsem se nedokázal na to soustředit. Třeba u V zajetí démonů jsem byl připoután pevně celou stopáž filmu a proto musím říct že VZD je o level výše. Jinak biják samozřejmě kvalitní... ale mě osobně něco asi chybělo.. ale jako horor ho rozhodně doporučuji protože měl úspěch.. jak jsem to poznal ?? Moje přítelkyně měla polovinu stopáže ruku před očima :-D :-D A pak mi tvrdila že se nebála a přitom nehty z jejich rukou mám obtisklé v ruce ještě dva dny po představení :-)

Thor: Temný svět (2013)

Thor nám za ty dva roky dospěl, zmoudřel. Už to není ten ufňukánek :-) Co se týká filmu samotného tak je to dle mého rozhodně lepší podívaná než Thor ( 2011 ). Troufám si ale tvrdit, že kdyby film měl kvalitnější režisér dokázal by z toho vyždímat ještě o něco více. Takhle dávám 8/10

V zajetí démonů (2013)

noo.. velmi slušná práce a velké překvapení pro mě. Režie, kamera a zvuk ( hudba ) na nejvyšší úrovni. Jednoduchý příběh ale velmi bravurně podané divákům. Jeden z nejlepších hororů poslední doby. 8/10

Iron Man 3 (2013)

Opravdu. Opravdu takhle dobré hodnocení ?? Tak tomu nerozumím.. proboha, kam jste dali rozum ?? Ano.. nepopírám, bylo to o chlup lepší než dvojka ale že bych v kině hltal každý záběr, to se bohužel nestalo. Ve filmu se něco stalo na začátku.. pak hluchý prostředek kde se probíráme vnitřními démony hlavního hrdiny a na konec bitva která bohužel nemůže vynahradit nudu kterou jsme prožily. Další věc, Mandarín je jeden z nejtěžších protivníků Iron Mana, kdo někdy viděl komiks pochopí. Zde z něj tvůrci udělali pouze loutku která nic neznamená. To si podle mě tato postava rozhodně nezasloužila. Celkově z mé strany na Iron mana slabých 60%. A musím tedy říct, že zatím největší zklamání letošního roku a co si budeme povídat.. Man of steel je o dvě třídy lepší :-)

Muž z oceli (2013)

Muž z oceli strká hravě do kapsy posledního Iron mana. Díky pevné ruce Nolana jsme se opět dočkali vzkříšení legendy a troufám si tvrdit, že se přiblížil vznik Justice League. Tak co vše vyzdvihnout ?? Pomalým tempem je nám ukázáno vše co jsme už dávno věděli a znali o Supermanovi přesto jsem to v kině hltal jak kdybych to slyšel poprvé. Snyder a Nolan nám dále ukazují, že i Superman může dostat pořádně na prdel. Henry Cavill je rána do černého a troufám si tvrdit ten pravý Superman a Zimmerova hudba k tomu dává ten pravý říz a v některých okamžicích vám běhá mráz po zádech. Troufám si tvrdit že zcela zasloužených 9/10, tak že.. šup sem JL a S2 :)

Avengers (2012)

Amerikanismus ??!! Asi ne.. zfilmování komiksů je momentálně asi jediný žánr amerického původu a navíc jeden z hrdinů se jmenuje Capitan Amerika.. tak že amerikanismus je na místě a počítá se s ním !! Film je bez hluchého místa a akce střídá akci.Výborné herecké výkony jak Downeyho tak hlavně Ruffala. Sílu filmu bych přirovnal ke klacíkům, když byli jednotlivě bylo snadné je zlomit, ale když jsou společně, tak se teprv ukáže jejich síla, přesně to si myslím že vystihují Avengers, jednotlivé filmy byli až na Iron Mana1 takové nemasné, neslané.. něco tomu chybělo, ale tady.. vše je tak jak má být, přesně tak má být udělán film o superhrdinech. Film je ve 3D udělán velmi citlivě a přehledně. A abych nezapomněl.. nejlepší scéna filmu je když Hulk zamete s Lokim !!! Takhle má vypadat blockbuster.. . Zatím jen 90% uvidím po další projekci

J. Edgar (2011)

Tak tohle je říkám zatím velké zklamání, více řeknu až po druhém či třetím shlédnutí. Clint to má sice pevně ve svých rukou ale DiCaprio podává herecký výkon úrovni tak nízké, na které jsem ho dlouho neviděl. Celkově budí film velmi ospalý až rozbředlý dojem tím jak je až zbytečně dlouhý a historicky důležité momenty jsou zbytečně daleko od sebe. Zatím tedy jen 60 %

Zápisník jedné lásky (2004)

No jo, samé kliše a vlastně ani nic jiného čekat nemůžete, ale prostě to nějak funguje a baví.. Kam se na to hrabe Pretty Woman :)

Smrtonosná past (1988)

Hláškující a výborně hrající Bruce Willis, který vyvraždí celou bandu zlodějů v čele s Alanem Rickmanem u kterého je vidět, jak velké má herecké rozpětí.. "Kdo řídí to auto ? Stevie Wonder ? :D :D " a nebo " jsem hovno na tvý košili " nezapomenutelný a úplně bych zapomněl na nej hlášku " na světě je devět milionů teroristů a já zrovna musel zabít toho, co má menší nohy, než moje ségra "

Annapolis (2006)

Nemohu si pomoct, ale tohle je jedno z nejlepších sportovních dramat co jsem kdy viděl. Je pravda, že žánr a děj se mi trevil přesně do noty, jak příběh tak herecké výkony byli bravůrni. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout Terese Gibsona a postava kterou hraje James Franco, tak s tou jsem sympatizoval a byla mi docela blízka už od začátku. Klidně se na to mohu podívat bez větších problémů ještě několikrát.