• Rodinný

Velká šestka (2014)

Už když jsem viděl trailler, tak jsem se na tento film moc těšil. A nezklamal. Dokonalá animace, příběh , ač tuctový, tak je úžasně a vtipně napsaný, navíc je ve filmu spousta silných momentů, takže to člověka chytně i za srdce. Tak výborný animák jsem dlouho neviděl a z nových animáků mě bavili naposledy tak Robinsonovi. Navíc film je doplněn o výborný dabing, mnozí odsoudili Ondru Havla, že se jim nelíbí, protože ho znají z Očka a nemají ho rádi, ale Ondrův dabing je skvělý a umocnilo to ten skvělý zážitek z filmu.

Jak jsme hráli čáru (2014)

škoda, že se tomuto filmu v kinech nedařilo. Je to velice příjemný film o tom, jak se žilo v době komunismu po válce. Herecký výběr byl výborný. Vetchý, Libuška, Lasica, ale i Richard Labuda tomu filmu dodali šťávu a celý film gradoval spoustou zajímavých zápletek. Připomínalo mi to filmy pro děti, co se točí ve Švédsku a Dánsku a je dobře, že takový film někdo natočil i u nás.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

zajímavý film, který už od pohledu vypadá dost televizně. Ale nedá se mu upřít, že se v něm stále něco děje. Konec má docela strhující a ukazuje věrohodnost, co může ve vězení stát. 3*.

Křižovatky života (2013) (pořad)

Máme tady dva seriály o příbězích ze života, oba s podobným rozpočtem. Stopy života a Křižovatky života. Stopy jsou nabité hvězdami, Křižovatky komparzisty. Kamery a technika a zpracování u Stop je profesionální,u Křižovatek hodně televizní, místy amatérské. Příběhy nejsou u Stop psané špatně, ani u Křižovatek, ale komparzisti to zabili, nejhorší je, že to režírovali a propůjčili se tomu takoví režiséři jako Pan Hořínek. Je to proměnlivé, ale. Někdy herecké výkony jsou relativně koukatelné, ale někdy neskutečně přehrávají.Je fajn, že dal někdo šanci komparzistům si zahrát,ale tak jim dám 3-4 obrazy a obsadím to levnýma hvězdama. Kdyby tam Prima dala hvězdy ze svých seriálů,kterých má požehnaně,tak to není tak amatérské a hlavně by to mělo lepší sledovanost.200tisíc v hlavním vysílacím čase je pro Primu málo, proto to taky vždy tak rychle zrušili a ted to dovysílávají na Lovu.

Raluca (2014)

Takové dilema, jak hodnotit tento film jsem snad nikdy neměl. Tento film je rozhodně nadprůměrný počin české kinematografie. Celý příběh byl zajímavý, dá se říct, že se celý film něco dělo a mělo to i zajímavé rozuzlení. Po stránce technické, kamera, zvuk, hudba bez problému. Po stránce herecké to táhl Dolanský,ten tomu dával šťávu, ale ostatní herci byly taky v pohodě. Jen více prostoru mohl dostat Majer a Syslová. Takže v podstatě film, kde nebylo nic špatně, ale celý film byl na takové nudnější vlně. Takže i přesto, že Vás film baví, poci'tujete trošku nudu. Ta se tak od 50.minuty, ale vytrácí a konec je překvapivý.Podle fdb film měl původně stát 8 milionů,nevím kolik stál ve skutečnosti, ale pokud byl film financován z televize a fondu kinematografie, tak jsem rád, že se jim podařilo i něco vydělat. Za tento počin si to rozhodně zaslouží, když kvalitu filmu nedocenili diváci v kinech, že na něj nepřišli v masovém měřítku, ale jen v řádu desetitisíců, tak si myslím, že jej časem ocení v televizi a jednou se tento počin stane kultovním.

Jan Hus (2015) (TV film)

Výborně zpracované téma o postavě českého nárada Janu Husovi. Matěj Hádek tady předvedl svůj životní výkon, stejně jako Dolanský, vlastně nebylo herce, co by mě nějak svým výkonem iritoval. Možná to mohlo být uděláno pouze na dva díly, ale určitě si to zaslouží 5*.

Mr. Deeds - Náhodný milionář (2002)

Nejlepsi film se Sandlerem. Vtipna romanticka komedie plna hvezd, kterym tento film otevrel cestu do projektu, ktere z nich udelali megahvezdy. 4*

Tvoje světy (2013) (hudební videoklip)

Vyborny klip, mozna na konci malinko prehnany,ale neva. Tady vlastne zacal pocatek lasky Adama a Sary. :-) Za me mas Adame 5*.

Vtip za stovku! (2012) (pořad)

Vtipy v pořadu jsou dobré, jen hosté jsou někdy nudní, ale někdy jsou super. Michal Novotný a Vydra tomu dávájí šťávu, jen některé písničky Rudy jsou trapné. Ale za mě určitě 3*.

Fotograf (2015)

Tento film má poněkud nudné zpracování, lépe řečeno první část, druhá část už docela odsýpá. Roden a Málková v tomto filmu excelují. Pokud je vše založeno na pravdě a film ukazuje skutečný život Jana Saudka, tak se přiznám, že je to docela blázen. Jinak film je díky Rodenovi koukatelný a klidně se na něj podívám znovu.