• Rodinný

Soukromé lekce (2016) (studentský film)

Na tomto filmu je vidět,že Patrik roste s každým filmem.Po technické, scenáristické stránce to bylo v pohodě a je vidět, ze si Patrik s tím dal práci. Musím pochválit i kameramana za dobré zàběry. Bylo na nich vidět, že s každým obrazem pracoval. A k hereckým výkonům. Sedláčková a Jastraban super. Patrikovo hraní bohužel slabší. Kuba Frydrych svou roli zahrál dobře, ale občas strašně přehrával a občas byl zabržděný. A v jednom obraze mu nebylo rozumět,když brečel. Celkově pro mě za 60%.

Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)

Tento film se těžko hodnotí, protože je to srdcovka a je v něm všechno dobře. Skvělý výkon, krom Doudy,u kterého mi vadí, že ho dál neobsazovali, podává Abrhám s Balzerovou. Mihulová herecky dozrála a dokonce mi tu nevadila ani Hrachovcová, kterou za její šílené přehrávání, považuju za nejhorší současnou českou herečku. Tady byla v klidu. Film dotváŕí příjemná hudba Petra Hapky a vše bylo řemeslně zvládnuté. Nemůžu dát méně než 5*.

Šakalí léta (1993)

Jeden z nejlepších Hřebejkových filmů. Skvělý soundtrack, obsazení, herecké výkony, kamera, lokace atd. Navíc Šakalí léta patří ke klasice českého filmu jako např.Pupendo či Pelíšky a spousta hlášek zlidověla.

Pokoj 1408 (2007)

Velmi dobrý horor. Zajímavý scénář, dobré zpracování, děsivý a propracovaný. John Cusaack byl výborný, Samuel l.Jackson byl též dobrý. Oceňuju dobrou hudbu,která dotvářela děsivou a dramatickou atmosféru. 4*.

Teorie tygra (2016)

Super film. To by asi k hodnocení stačilo. Zajímavý, dobře napsaný příběh, dokonce jsem dlouho pochyboval, jestli Bartoška je nemocný nebo ne. Dobrý film doplňuje i dobrá hudba. A excelentní výkony tu podává Bartoška, Vilhelmová a Balzerová. A Kohák s Havelkou byli též dobrý. Pokud máte rádi dramata s dobrým příběhem a hlubokou myšlenkou, určitě doporučuji je shlédnutí.4*.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Toto se hodnotí velice špatně. Kdyby to byl samostatný film, dal bych lepší hodnocení, takto tomu dám jen tři hvězdičky. Film je ponurnější, vtipy se buď opakují z původního filmu a nebo jsou suché a spojené s tím, že všichni jsou o 25let starší. Nové obsazení Lustigové, Pindejové a Fraňka filmu nic dobrého nepřináší. Film funguje dobře jen s Duchoslavem, Jeníčkovou, Koptou, Suchánkem a Prachařem, na těch ten film stojí. A samozřejmě na skvělém Radku Brzobohatém. Samozřejmě je děj podobný tomu z prvního dílu. Velká vzpomínková akce na lyžák před 25lety. A co nejdřív se opít. A Duchoslavova motivace, dostat Jeníčkovou do postele. Já filmu dávám 55%, protože ke kvalitám prvního dílu bohužel toto pokračování nedosahuje.

Anděl Páně 2 (2016)

Když jsem viděl, že Jiří Strach chce točit pokračování filmu Anděl páně, tak jsem o kvalitu neměl strach. Jiří, všechny své filmy, točí precizně a na tomto filmu je to velmi dobře vidět.Říkal jsem si, jak tvůrci rozehrají jednoduchou zápletku, Jablko poznání se zakutálí do světa lidí, a poradili si s tím výborně. Marek Epstein napsal skvělý scénář, plný hlášek, které ve většině případů zní z úst Jiřího Dvořáka a Ivana Trojana. Ti Vás prostě musí bavit. A Jiří Bartoška je další z herců, kteří filmu dodávají šťávu, stejně jako Trojan s Dvořákem. Jinak oceňuji výkony všech herců, protože všichni podali velmi dobré výkony. A kromě kvalitní hudby, kterou pro film složil Ondra Brzobohatý, musím ocenit kameru. Záběry byly natočené velmi dobře a je vidět, že si s nimi dal kameraman práci. Film, kromě vtipných momentů, má v sobě také spoustu poučení, a je pro mě návratem k původním českým pohádkám. Pro mě je druhý díl Anděla páně jasně lepší než první díl a nemám, co bych mu vytknul. Snad jen, že Lucie Bílá, Viktor Antonio, Matěj Hádek a Josef Abrhám měli ve filmu jen po dvou obrazech. Snad další pohádky pana Stracha budou stejně dobré a nevrátí se do kvalit Věnečku, ale minimálně, kdyby neudrželi kvalit Anděla páně 2, budou držet kvalitu Šťastného smolaře, ten byl taky výborný, a těmito pohádkami Jiří Strach ukazuje, že patří k nejlepším režisérům, které u nás máme. A zvládne natočit cokoliv.

Klíček (2009)

Arogantnost producenta,který omlouvá,źe Klìček nikdy nebude v tv,protože není digitalizovaný,mě dojímá. A digitalizovat ho nenechají. Tím pádem práce tvůrců a herců přišla vniveč. Neviděli jste film v kinech? Tak máte smůlu a už ho neuvidíte. Já viděl trailler,film se ke mě nedostal,díky jednání producenta. A už trailer je amaterismus na druhou.

Vánoční Kameňák (2015)

To byla šílenost. Je mi líto všech herců a F.A.Brabce, že tomu propůjčili.Vtipy staré, v lepším případě, nebo neskutečně trapné, hlavně Dejdar měl takových plno. A největší úlět byly scény z veřejného domu. Tohle psal scénarista dobré komedie Jak se zbavit nevěsty to byl na drogách?Za tohle by měl Troška žalovat producenty a tvůrce, že mu kazí značku, protože Kameňáky jsou spjaté s ním. Jedinný, kdo sem tam baví je Duchoslav, jinak herci dělali co mohli, ale prostě to nešlo utáhnout. Největší šíleností byla Vlastička v podání Dany Morávkové, ta ji hrála slušně, ale ta role byla tak šílená, až byla šíleně trapná. A co nechápu,proč tam byla neskutečně trapná Saša? Chudák Dagmar Křížová,která mě iritovala celý film. Její výkon byl též mizerný,ač se snažila,co to šlo. Chápu, že spousta těch herců si dlouho nezahrála ve filmu nebo v něčem pořádném, ale brát roli jen pro peníze a hodit svoji pověst všanc, to je prostě proti hereckému umění. Plusy dávám snad jen režii a kameře, kdy je vidět, že si s tím F.A.Brabec hrál. Hodnotím 20%.

Rodinný film (2015)

Film má být asi sondou do světa mladých a českých rodin. Jinak nevím, jaký přínos to má mít. Obsazení sice dobré, ale Bokovská i Křenková po chvíli nudí. A Bokovská mě už iritovala, hlavně její mluvení přes nos. Kadlec ten nudil na začátku, ale pak se rozehrál a byl dobrý. Velkým přínosem filmu je Hybnerová s Rodenem. Ti jsou výborní a drží film nad vodou. Film si hraje na umělecký film, ale není ani zdaleka umělecky natočen, až na pár vyjímek. Záběry jsou strohé a nepropracované. Ale kamera je jedna z màla veci, co se mi libili, když příjmete jakým stylem je film točen. Film je s málo dialogy a když už tam jsou, tak jsou hodně slabé. Napadlo mě srovnání s filmem Pusinky. Ten měl aspoň šťávu a byl dynamický. Tento film má takové mrtvé tempo a všechno důleźitě se stane v poslední půl hodině. Jinak zvukař si se zvukem občas nepohrál a není hercům rozumět. Herci drmolí, hlavně Bokovská a člověk, aby si dvd vracel, co vlastně říkala. Scénář je strašně plýtký, bez šťávy a v první hodině bez jakychkoliv zajímavých momentů. Jedinné, co v první hodině zjistíme, že Kadlec chodí za školu a rodiče se ztratili. Což během deseti minut už není pravda a zjišťujeme,že Kadlecovi selhávajì ledviny a není Rodenův syn. Ale konec se psem byl emotivní. Pozitivní je, že Kadlec zjistil, že ho nemá jenom na čůrání, i když s tím, co ukázal v sauně parádu neudělá.☺. A objevili jsme novou hvězdu a to psa Ota. Ten svou roli zvládl na výbornou. Podle názorů na fb filmu a recenzí soudím, že je hodně náročných diváků, kterým se film líbil. Pro mě je pozitivní, že si herci zahráli a vznikl tu film, který přináší do české kinematografie zase něco jiného než na co jsme zvyklí a ve světě bude ceněný, tam mají takové filmy rádi. A pozitivní je, že český film objevil nové dva talenty na poli naší kinematografie. Otu a Daniela Kadlece, snad najdou uplatnění a film jim pomůže k dalším rolím. Ale vhodnotnejsích dílech než je Jetelín, v kterém Kadlec hrál. Celkově je těžké film hodnotit, ale za první slabou hodinu a za zjištění, že film stál 40milionů, ať se na mě nikdo nezlobí, ale za takové peníze se točí mnohem propracovanější a hodnotnější trháky(jako např. Tři Bratři, Gangsterka nebo Po strništi bos) a film s minimálním počtem lokací a natáčením v Thajsku šel udělat za půlku, dávám 2* a 40% hodnocení.