Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Mírné zklamání. Trochu se mi zdá, že druhá část je odfláknutá, jako kdyby režisér chtěl mít film co nejdřív natočený. Některé scény nejsou moc dobře udělané, hlavně závěrečný souboj a náhled do budoucnosti je poměrně dost krátký. Ne že by to nemělo šťávu, jen mi to přišlo málo dlouhé. Možná by se i hodilo nějaké menší poohlédnutí (retrospektiva) do minulosti ( a taky předchozích dílů). Moje mírně negativní hodnocení by možná nebylo takové, kdyby jsem si knihu znovu přečetl a některé části si osvěžil, někdy mi některé záběry moc nedávalo smysl, ale to bylo určitě kvůli tomu, že knížky už jsem dlouho nečetl. Celkově ale toto rozloučení s Harrym Potterem bylo rozhodně dobré a myslím i důstojné.

Proces H (2009) (seriál)

Tak jsem se po roce odhodlal kouknout se na celý kompletní Proces H. Celé dílo precizně vykresluje zhoubnost režimu - například organizovaný hněv pracujícího lidu (jak z lidu čišela nenávist vůči obžalovaným, posílání tisíce rezolucí a reporty moderátora z rozhlasu, který svojí úlohu zvládl dokonale), skvěle propracované řeči prokurátorů Viesky, Urválka a Brožové (texty jejich proslovů jsou udělané tak dobře, že všichni si myslí, že obžalovaní nejsou nic jiného než zrádci, odpůrci pracujících a samozřejmě vinní). Také mě potěšil výběr historiků a znalců daného téma, hlavně Karla Kaplana, Jiří Pernese a rozhodně i výpověď Františka Přeučila. Je škoda, že některé části procesu se nedochovaly. Je skvělé, že tento seriál vznikl, aby mapoval jednu z nejhorších kapitol české historie. Určitě by se měli točit další dokumentární pořady, protože si musíme uvědomovat, co se zde dělo a nesmíme na to zapomínat. Ocenil bych například dokument procesu s Rudolfem Slánským.

Lidice (2011)

Na české poměry velmi kvalitní snímek. Trochu mi vadilo, že se moc do pravdivého příběhu vmíchávají osudy hrdinů, vytvořenými scénáristy a mohli nechat větší průchod historickým faktům. Herci přesně sedí do rolí, hlavně Karel Roden a Roman Luknár. Téma je rozhodně zajímavé, mělo by se točit více filmů s touto tématikou.

Sociální síť (2010)

Skvělý a určitě jeden z nejlepších filmů uplynulého roku. Ze začátku jsem byl zaskočený, jak rychlým tempem se film ubírá a bál jsem se, zda dokážu číst titulky až do konce :-). Ale po úvodní "rychlé scéně" se všechny obavy vytratili a snímek mile překvapil.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Zatím jsem viděl pár dílů, uvidíme, co přinesou další.

Kill Bill (2003)

Buď Tarantina milujete nebo nenávidíte. A to samé platí o tomto dvojfilmu. Máme tu další dílo tohoto blázna, který se rozhodně nebojí. Ve snímku je plno krev, násilí, nadávek a nařážek, ale pokud jste ta první skupina nevadí Vám to. Pokud jste ta druhá skupina, dáte filmu odpad! Já patřím k obdivovatelům a mám smysl na jeho střeštěnosti. Podle mě ale se rychle vyčerpá.

Beer Story (2005) (amatérský film) odpad!

Absolutně jsem nepochopil o čem snímek je. Sice má nějakou myšlenku, která ale je absurdní. Příběh navíc nemá logiku.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Tento seriál je velmi opovrhovaný. Je blbý, kýčovitý, trapný a ještě nevím co všechno. Ale je zatraceně jednoduchý, taková klidná oddychovka. Sám jsem sledoval seriál v dětství a proto také musím dvě ** za nostaligii. :-)

Už zase skáču přes kaluže (1970)

Nevím proč, ale tento snímek mi připomíná Smrt krásných srnců. Ať už příběhem, který je u obou filmů velmi smutný, kvalitou herců (Karel Hlušička i Karel Heřmánek podali obdivuhodné výkony otců), prostředí venkova. Příběh je o lidské touze a víře. Lhal bych, kdybych říkal, že mě děj nebavil. Byl podán velmi zvláštnám způsobem. Jen mě trochu mrzí, že snímek má krátkou stopáž. Určitě by trocha více poetičnosti neuškodilo. Není to nic převratného, ale toto rodinné drama mi v paměti zůstane ještě hodně dlouho. 75%/100%

2012 (2009)

Pozor lidi, je tu konec světa! Emmerich napumpoval do svého nového velkofilmu plno hlášek, akce, napětí a také plno keců. Bohužel, jako ve všech katastrofických filmech, tak ve 2012 se vyskytují věty typu: "Mám tě rád! Já tebe taky!" Tyto fráze tu jsou, a budou tady pořád. "Efekty ničení a boření" a i efekty celkově byly výborné. Líbily se mi i některé vedlejší postavy (Muž v Yellowstonu, Jurij). Scénář byl výborně napsán a herci byli dobře vybráni. Hlavní hrdinové nebyly ničím vyjímeční, ani odfláknutí a nic bych jim nevytýkal. Jediná velká nevýhoda tohoto filmu je délka. To natahování mě štvalo a myslím si, že by se zmíněné filmové představení vešlo do dvou hodin bez úvodních žvástů. 2012 je průměrný katastrofický snímek, která nijak výrazně neurazí ani neohromí. 65%/100%