Přes velký předěl (1976)

Nese plenér své stříbro. Poezii, nástrahy. Na obzoru obrysy trnkového keře, Jezevčí skály. Trojlístku v pohorkách. Horké chvíle, příděl pevného přátelství.

Velká hra (2017)

... vlčice v sukni ze žetonů. S kartami v saku, pod kombiné. Zaťaté čtveračky, zdatné kombinátorky "Wall Street" u zeleného stolu. Casino "mamá" domů, kde se sedává pod křišťálovým lustrem. Guru (h)ran gamblerů, nočních hostin zlatavého kaviáru. Čekatelky na život, za světla. Premiantky jackpotů, i bankrotu.

Muž, pýcha a pomsta (1967)

Heathcliffovsky vrcholná, kardinální. Shekaspearovsky rozmáchlá je. Dýka milostné "Itálie." V památných ametystových očích žhne. Rivalita. Pomačkaný Amor od dívky, bez májových krajek. Z rodu havraních panen. Večernice karmínové aleje.

Sedm a víc (1973)

Setne naši věc, dme se. Skupinka směnárníků. Límec za ranec. Až ale americký Lino Ventura vypálí, usadí /se/ mezi padlé, kterým doteď list šel, i smělé plány donašeče.

Pete a Tillie (1972)

Propletli se slovními pentlemi. Filozof kameňáků, i ve shodném módu smečující, s pelem point. Výřeční "allenovští," aby je poté oplotila přítomnost prázdných pout. Bolestná peripetie. Pochopení pro tep let. Budoucí náruč s tulipány, bez plevele?

Skrýše a útěky Ladislava Fukse (2023) (TV film)

Funerální koncentrace stínoher, démantů dekadentní "černoty," pavučin v rubáši poeovsky-wildeovského kavalíra, rezidenta jinovatek, kabaretiéra erbenovské tuše, s viděním pod tíživý kabátec, do erbovního "bubáctví" záhrobních zahrad.

Píseň jmen (2019)

Pro jejich věčný sen. Tady jsem. Mezi strunami a smyčcem. Slavičí zpěv, requiem slz a tmy, pro (d)uši mementem.

Dej mi své jméno (2017)

... na pět písmen. ROMEO. Hořím Erósovým mořem bordó nebe, vínových vln, mechově pistáciových krémů, olivového avokáda. Budu gondoliérem, po tvém mléčném těle. Plátkem pomeranče ve vyprahlých ústech. Azurovým světlem kolem. Zlatým paprskem, tekoucím po rtech. Amurem proudícím do hlubin TEBE. Čarostřelcem nabitým polibky, než motýlí magii duhových lučin a zátočin potáhne zimní Amorův šál reálných končin.

Velký souboj (1972)

Už dost bylo klování. Skoleného oso(bo)u báje, skalní kalní v běláskovém. Do vašeho antracitového entrée se obuje. O soumraku klobouk dolů, zúčtování ostrými. Bleskově.