Africká Královna (1951)

Romanticko dobrodruzna konverzacka, ktora stoji a pada na vykone dvoch hereckych legiend. 7/10

Bonnie a Clyde (1967)

Gangsterska legenda, ktora i po rokoch posobi sviezim dojmom, ma tu pravu atmosferu a ustrednu dvojicu si urcite oblubite 8/10

Kachní polévka (1933)

No moc som sa nenasmail! Ocenujem originalny typ humoru ale zial do dnesnej doby to neprezilo 5/10

King Kong (1933)

Po technickej stranke a v pouzite trikovych efektov na svoju dobu dokonale dielo. Vacsina podobne ladenych filmov neodola zubu casu a posobi usmevne o 10tky rokov. Avsak tento film to zdarne prezil do 21.storocia. 8/10

Jodorowsky's Dune (2013)

Tak popri tomto reziserovy este aj Lynch vyzera uplne normalne. Nakoniec som rad ze sa mu to nepodarilo natocit, lebo by nevznikla moja oblubena Duna z 1984. 8/10

Hitchcock/Truffaut (2015)

Vydarena uputavka na Truffautovu knihu. Uz si ju len kupit a pustit sa do citania. 9/10

Warcraft: První střet (2016)

Medieval fantasy, podla pocitacovej hry, ktora sa podarila. Mozno tomu dopomohlo ze som to videl v IMAXe ale bol som milo prekvapeny. 8/10

Psycho (1960)

Hitch dosiahol tymto filmom vrchol svojej tvorby a stvoril svoj najkultovejsi film. 10/10