Červená řeka (1948)

Vyborny dobytkarsky-dobrodruzny western, ovela realistickejsi nez vacsina Waynovych filmov.Zaroven to bol zaujimavy exkurz do historie. 8/10

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Prva polovica serialu bola skvela. Potom sa to uz len vlieklo do konca. A ten zaver tak to bola cista lynchovina :) Skoda premarneneho potencialu, snad to Lynch pri restarte serie napravi. 7/10

Úsvit planety opic (2014)

Toto pokracovanie ma prijemne prekvapilo a bolo urcite este lepsie ako restart serie. Skvela akcia, scenar ktory do bodky zapadol a uz sa aj tesim na dalsiu cast. Vymena rezisera rozhodne prospela 8/10

jOBS (2013)

Slusna biografia zamerana na urcitu zivotnu etapu. Jobs ako clovek nebol vobec hodny obdivu (skor naopak) a niekedy ma len fascinuje aky velky kult okolo jeho osoby vznikol. Kutcher podal na svoje moznosti solidny vykon. 6/10

Večer pod lampou (2011) (pořad)

Dovolim si povedat ze toto je jedna z mala slovenskych relacii, ktora dosahuje europsku uroven. Ci mate Hriba pre jeho vyhranene postoje radi alebo nie, treba uznat ze to vie robit. Vhodne upravene studio, snimanie kamier, volba hosti a vedenie diskusie a kladenie otazok a vsetci akoby sedeli u vas v obyvacke. Kombinacia tychto veci posuva tuto relaciu na inu uroven. 10/10

Padre Pio (2000) (TV film)

Velmi dobre spracovanie, 200 minut bez hluchych momentov. Ak by som nebol veriaci, tak po tomto filme by som o tom musel minimalne zapochybovat 9/10

Sváko Ragan (1976) (TV film)

Moj najboblubenejsi slovensky film. Je to nadcasova zabava zo slovenskej dediny. 9/10

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Velmi slusne pokracovanie uspesnej jednotky. Moje ocakavania od filmu boli naplnene, dostal som dalsi pribeh z "hriesneho" mesta. Dufam ze seria bude pokracovat, najma kvoli Marvovi :) 7/10

Na hraně zítřka (2014)

Jeden z mala blockbusterov, ktory sa da naozaj aj pozerat. Scenar je napadity najma kvoli vyuzitiu loop motivu. Tom Cruise to jednoducho stale vie :) 8/10

Interstellar (2014)

Poriadne Nolanovske vhupnutie do zanru sci-fi. Cast vo vesmire bola vizualne aj technicky dokonala. Podarilo sa mu preniest vedecke teorie na filmove platno. Keby tam nebolo tolko balastu (zbytocnych dialogov) v prvej casti filmu tak by som dal 5*. "Vtipny roboti" sa uz pomaly stavaju povinnou jazdou, ale ti Nolanovy boli naozaj vtipny. 8/10