• Krátkometrážní

Doba ledová (2002)

Narozdíl od Shreka,nebo jiných animovaných snímků jsem si Dobu ledovou velice oblíbil a veverku dokonce zamiloval :)

Kruh 2 (2005)

Mám-li hodnotit Kruh 2 jakožto horor, nezbývá mi nic jiného než 4/5 , protože v kině na mne film rozhodně zapůsobil a nejednou mě vyděsil, atmosféra se tam dala doslova krájet - není tohle snad účel hororu ?

Těžká váha (2005)

Drama, které Vás nenechá ani chvíli v klidu. Životní příběh boxera Jamese J. Braddocka je natolik silný, že nad tím zůstává rozum stát. Jeho vůle udržet početnou rodinu za hospodářské krize pohromadě, je prostě obdivuhodná. Dokonce jsem se přistihl, jak to se mnou cuká, když se Braddock bil v ringu s nalomenou rukou jen proto, aby měly děti co jíst a nutno dodat, že takhle se mnou nezahýbal snad ani Rocky - 90%.

Trestná lavice (2005)

Po kurzu sebeovládání je to nejlepší Sandlerova komedie..

Nesvatbovi (2005)

Tahle komedie je výborná :) Owen Wilson je rozený komik a spolu s Vincem Vaughnem tvoří tým bavičů, který zaručeně nezklame. Svůj podíl na mém hodnocení má rovněž naprosto střelená Isla Fisher, protože filmu rozhodně dodala šťávu :)

Gran Torino (2008)

Obecně zastávám názor, že by se měl každý držet toho, v čem vyniká a nefušovat do řemesla ostatním. Mám na mysli samozřejmě rozdíl mezi hraním a řežisérskou židlí. Ovšem Clint Eastwood mě naprosto odrovnal a potvrdil, že je nejen charismatickým a brilantním hercem, ale stejně tak dobrým režisérem. Dle mého je ve svých letech lepším hercem, než kdy byl a role vysloužilého veterána, co touží jen po svém klidu, mu náramně sedí. Pořád pro mě bude tím nejdrsnějším drsňákem filmového plátna. EDIT ( 20. června 2009 ) : Dnes je to přesně 4 měsíce a 4 dny, co jsem se rozhodl zaregistrovat na ČSFD a '' oslavil '' jsem to druhým promítáním tohoto veledíla... Důvod byl prostý. Zajímalo mě, jestli je Gran Torino doopravdy takový skvost, který mě tenkrát donutil žádat o práva na psaní komentářů, nebo to bylo len chvilkové pomatení smyslů - výsledek ? Možná to bylo pomatením smyslů, protože jsem se do tohohle filmu absolutně zamiloval a možná hlouběji ( jestli je to vůbec možné ), než při prvním zhlédnutí.. 5 hvězd je pro tenhle film málo, nemůžu si pomoct... 101%.

Sedm životů (2008)

Tohle drama mě dostalo. Willu Smithovi fandím už od dob Bad Boys a pořád dokola mi dokazuje, že právě on je zárukou dobrého filmu. Herců, kteří dokáží perfektně stvárnit komediální , i vážnou roli moc k vidění není a konkrétně u Willa mám pocit, že dokáže zahrát vážně cokoli. Příběh ve smutku se utápějcího Tima, který chce zásadně ovlivnit životy 7 lidí, aby odčinil svou vinu je přímo srdcervoucí ( a to nemluvím o jeho vztahu s překrásnou Emily, která doslova bojuje s časem ).Zkrátka a dobře, těším se na další Willovy role.

Max Payne (2008)

Jakožto fanouška stejnojmenné hry mě John Moore doslova urazil. Nezáživné a pro mnohé fandy Maxe Payna určitě velké zklamání.

Válka světů (2005)

Ani napotřetí mě Válka Světů nenadchla a mám nutkání jít o ještě o hvězdu níž.... Ovšem jméno na režisérské židli mi to nedovolí. Každopádně co se týče mě, jde u něj o jeden z nejslabších filmů - 50%.