Rivalové (2013)

Krásný a dojemný příběh ze zákulisí Formule 1, který je ještě ke všemu podle skutečných událostí. Jak sám Lauda říká, nikdy nebyli s Huntem rivalové, spíš byli přátelé, kteří se navzájem respektovali a obdivovali a snímek to divákům ukazuje přesně v tomhle světle. Vidíme dva piloty, kteří se nesnášeli od první chvíle, kdy se viděli ve Formuli 3. Ale proč? Co se škádlívá, to se rádo mívá a v tomhle případě to platí na sto tisíckrát. Každý je jiný, každý má jiný způsob života, každý má jiné metody, každý jezdí jinak. Každý chce to, co nemá, co má ten druhý.... Má pevné nervy, disciplínu, milující ženu, chce to taky Hunt. Má sex, alkohol, drogy, adrenalin, závidí mu Lauda. A přesto! Jsou to kamarádi, kterým nezbývá než se mít rádi a respektovat se navzájem, protože nic jiného člověk ani nemůže, když se podívá na Formule 1 ze 70. let. Snímek je dotáhnut do všech detailů. Fanoušci Formule 1 vědí, o čem mluvím. Hned na začátku filmu Lauda mimo obraz (vypravěč) řekne, že každý rok umřou dva jezdci. Ale proč? Za těch 40 let se ve Formuli mnoho změnilo a na snímku je to vidět! Fotografové a novináři na dráze?! Dnes nemyslitelné. Projetí boxů 100kilometrovou rychlostí?! Diskvalifikace! Dotek kol dvou formulí?! Pokuta, diskvalifiakce nebo příkaz projetí boxů! Diváci na dráze?! Je to strhující adrenalinové drama, které sviští do cíle rychlostí Formule !

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Dobrá gansterka ze 40.let... Nejen dobré drama a akční podívaná, ale především dokázala také pobavit a ukázala, jak to opravdu je, že hodní policajti zkrátka neumí loupit, vraždit a škodit lidem. Šlo jim to totiž opravdu mizerně:-D Btw. skvělé kostýmy, skvělá kamera!

Muž z oceli (2013)

Man of Steel... Ani nevím, co napsat, jsem naprosto uchvácená! Nabité od začátku až do konce, emoce z toho jen stříkaly a při konečných titulcích jsem si nevzpomněla ani na jediný film, který jsem letos viděla... Rozhodně the best movie alespoň prozatím první poloviny roku 2013 Doporučuji všemi deseti a ani nemusíte být fanouškem komiksového Supermana, stačí mít rád dobré filmy;-) Samozřejmě nesmím zmínit skvělé výkony herců především Costnera a Crowa.

Netvor (2011)

Ten film musíte buď milovat nebo nenávidět. Moderní pohádka inspirovaná Kráskou i zvířetem?! Nechám si líbit. I když se to odehrává na střední a i když je to klišé, Bestie je zkrátka kouzelná. K tomu ještě slušné poučení, že oškliví lidé jsou krásní uvnitř. Nemohu očekávat nadstandardní výkony, za to ale nejsem zklamaná, že by to herci flákali. Jakého udělali netvora se mi líbilo asi nejvíc. Je ošklivý, stydlivý a přesně jako v původní pohádce, lehce se zamiluje do krásy, kterou ochraňuje tajně a má sílu jak lev. Nádhera.

Univerzita pro příšerky (2013)

Jako vždy skvělý animák od Pixaru. Bohužel spousta vtipů dává smysl jen, když divák viděl Příšerky s.r.o., což tomu ale neubývá na kráse. Je to krásná pohádka, bohužel méně hvězdiček je především za to, že s jedničkou se to nemůže rovnat a moc nových vtipů tam nevyvstalo. Nejvtipnější jsou asi Ošklivá káčátka, která tomu dodávají grády, ty mají slušné hlášky.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Knižní předlohu jsem četla ještě před zhlédnutím švédské adaptace snímku, americkou jsem ještě neviděla a počkám si na dokončení trilogie nejspíš... Každopádně snímek skýtal dost chyb oproti knížce. Neříkám, kolikrát je scénář pozměněn pro jeho dobro, má to svůj důvod a proto to nevadí a i přesto působí na diváka skvěle. V tomto případě to však scénáristé nezvládli a režie taky ne. Hodně se ve snímku skáče, aby děj popoháněli, není to plynulé, spousta podstatných věcí chybí, nebo něco změní něco, co je v knížce důležité a má to svoji podstatu jako, že po svém přepadení Mikael zavolá polici, při tom v knížce se polici všichni zásadně vyhýbají. Vůbec není ve filmu naznačen milostný vztah mezi Mikaelem a Erikou, což mi přijde taky divné, při tom stačí, když by se políbili venku na ulici a je to. Proč ve snímku nechali umřít Anitu, kdo teda posílal kytky? Henrieta? Vždyť by se dala vypátrat. Fotografie, kdo otevřel okno existovala od začátku - špatně. Fotografie vraha je barevná - může ji přeci někomu z rodiny ukázat a ten by vraha poznal. Je to škoda, protože jinak má snímek potenciál, ale je dobrý leda pro diváky, kteří knihu nečetli a těch je sakra málo.

Iron Man 3 (2013)

Typický blocbuster, na mě však působí stoprocentně! Asi desetkrát během filmu jsem měla nutkání zatleskat :-) Gwyneth byla okouzlující a akční scény jí slušely, narážky na Avengers byly vtipné. Ne každému ale snímek asi sedí, na někoho je to MOC všeho a fanouškům starých dobrých komiksů asi ztuhla krev v žilách při odhalení Mandarina. Nechci tady popisovat scény, přijde mi, že by byly spoilery a navíc se mi opravdu líbilo vše. Přesto dávám "jen" 4*, a to proto že je to přeci jenom blockbuster a ve filmu bylo spousta chyb, nedotažených detailů apod. P.S.: počkejte až do konce závěrečných titulků. Vyplatí se to ;-)

Pád Bílého domu (2013)

Vlastně ani nevím, co mám komentovat.... Takhle dobře jsem se nenasmála ani nepamatuju:-DDD Asi pětkrát tam byly dlouuuuhé záběry na americkou vlajku - jak vlaje nad Bílým domem, jak ji prostřílejí teroristé, jak jí odhazují poničenou, jak ji sbírají američtí vojáci a jak ji opět vyvěšují :-D To je asi pětina filmu :-D Ne, to už přeháním. Ale lepší akčňák, který odkazuje a zároveň si dělá srandu z akčních filmů 90. let jsem neviděla. Vydírání přes syna amerického prezidenta, staré křivdy, jediná naše záchrana je on a v neposlední řadě závěrečná scéna, kdy jsou všichni teroristé do jednoho mrtví a hlavní hrdina vyvádí zraněného prezidenta a vojáci furt ne a ne pomoci? No, boží :-DDD

Jack a obři (2013)

Krásná pohádka o statečném sedlákovi, který zachrání princeznu před zlými obry :-) Příběh je jasný a přímočarý, obohacený o pikantní kousky, kdy si člověk jen říká: Cože? a směje se z plných plic:-) Suverénně nejlepší je tam Ewan McGregor, kterému tam především sluší jeho nový účes alá vítr prošel kolem:-) Ač se mi film opravdu líbil a potěšil mě, kamera byla skvělá, 3D (i když jsem byla na 2D) z něj přímo čiší, tak střih už pokulhával, některé snímky na sebe tedy moc nepasovali a v tu chvíli se divák mohl lehce ztratit. Jinak jen tak dál... Začalo to Červenou karkulkou, vloni dvě Sněhurky, letos už Jeníček a Mařenka, Jack a obři. Co máme dalšího?!

Gambit (2012)

Coenů humor opět nezklamal, je brilantní! Co ho takhle ale umět pořádně prodat? Skvělé obsazení: Firt, Rickman a Diaz hráli své role výtečně, byly jim snad napsané na tělo? Diaz jako rodilá Texačanka byla skvělá, Firt je přirození britský gentleman a Rickman je Rickman. Jak ale říkám, dobrá komedie, ale je potřeba humor taky dobře prodat. Pokulhává tedy především režie. Střih nebyl dobře zvládnutý. Jediné, co na tom je tedy dobré, je zcela jistě geniální scénář.