V pasti (2005)

Geniálně promyšlený příběh. Co byste udělali, kdybyste měli možnost dělat si, co chcete s pedofilem. Ellen Page jako vždy nepřekonatelná a kouzelná jako lolitka. Skvělý nápad s kamerou, kdy film vypovídá pouze o výrazu obličeje, divák přemýšlí, co se jim honí hlavou, jestli lžou, jsou upřímní nebo si dělají srandu. Na nic jiného není prostor. Na dnešní dobu odvážný kousek, kdy jsou ve snímku pouze 2 osoby a celý příběh se odehrává na jednom místě. S čistým svědomím bych dala 5*, ale protože film neuvěřitelně pobouřil mého přítele, tak musím dát 4*. Netušila jsem, co takový film udělá s chlapem.

Sněhurka a lovec (2012)

Klasická disneyovská pohádka, že bude thriller? Ne, jen se to stalo temnou hranou pohádkou. A však... Celý film, jsem si říkala, co mi to jen připomíná. Nevím, zda je to zklamání, nebo nadšení, ale Sněhurka a lovec je krásnou fantasy temnou pohádkou, kdy dobro zvítězí nad zlem, tak jak to má být. Bohužel tam je až nápadně hodně podobných scén z kultovních filmů, naštěstí to není moc, aby to působilo jako klišé, ale přesto působí opravdově a zaryjí až do srdce a chce nás udolat a donutit si myslet, že je to přesně takový film, který nás má dojmout a uvíznout v hlavě. U mě se to povedlo. Zkrátka Sněhurka a lovec je kombinací Johanky z Arku, Nekonečného příběhu a Legendy. Kdo film zhlédne, pochopí. Dokonce se objeví i Vetřelec.

Prometheus (2012)

Šla jsem do kina plná očekávání, že po dlouhé době uvidím kvalitní horor s thrillerem. Co následovalo, rozhodně nezpůsobilo strnutí, ale zívání. Ridley, vážně??? Skvělá hudba, musím uznat, a proto tři hvězdičky, že tam byly hodně napínavé scény, kdy jsem čekala, že za rohem se něco objeví, něco vyskočí, někdo zmizí. Ale v půli filmu jsem to vzdala a jen zírala a doufala že to skončí. Přítel, který byl psychicky připravený, že do něj budu zarývat nehty a tulit se, byl zklamaný a málem usnul. Tři hvězdičky = každá za chytrou scénu = šok, když Charlie upálila první oběť + první a jediná scéna, kdy umřeli, jak jinak, dva outsideři, hnusnou smrtí + objevil se očekávaný vetřelec, bohužel až na konci filmu.

Červená Karkulka (2011)

Takhle jsem se nepobavila hodně dlouho :-) Další díl Twilight ságy. Vítku, tvůj koment sedí, přesně to mi běhalo v hlavě, když jsem se na film dívala... Jediné, co chybí, jsou zpomalené záběry, lesk v očích a .... Pattinson. Emo filmík je jasně směřovaný. I když chybí upíři, pořád tam jsou vlkodlaci. Herecké talenty jako Amanda a Gary filmu dodávají, bohužel, více vtipnosti. Jejich výkony, teď mluvím hlavně o Garym, dávají jasně najevo, že to opravdu nemyslí vážně. Jak si to Gary dává, to je neuvěřitelný, sám ze sebe si dělá srandu a přehání. Bohužel Amanda, ač skvělá herečka, to myslí vážně, a slavná "karkulkovksá" svéna: Babičko, proč máš tak velké oči... byla myšlena vážně. No, k pobavení a odlehčení v době těžkých filmů, je to dobrý snímek;-)

Zrození Planety opic (2011)

Hodně dlouho jsem neviděla film, který by si zasloužil pět hvězdiček. Zrození planety opic si to ale plně zaslouží. I když jsem se bála, že bude poznat, že jsou "opice" digitální, nebo naopak, že bude poznat, že jsou naklíčované. Ano, uměle dosazené dojemné scény jsou klišé, ale tady to prostě fungovalo a sakra dobře! Momentálně nemůžu filmu nic vytknout, až pomine prvotní nadšení, tak nějaké chybky najdu, ale scéna, kdy si Ceasar ve vězení maluje okno svého pokoje, tak tu jen tak ze své mysli nevymažu....

Zkažená úča (2011)

Což o to... Herecké výkony jsou opravdu dobré, ale nepomůže krásný úsměv Cameron Diaz, ani její dlouhé nohy do nebe, ani falešný zpěv Justina, ani vtipná scéna na hotelovém pokoji, (spoiler) kdy souloží přes džíny :-DDD Nápad dobrý, ale scénář a režie nic moc. Jak řekla Cameron Diaz pro Reflex: "Konečně role pro mě. Mohla jsem beztrestně týrat děti." Jako líná "úča" byla fakt super. Ale vtipnost aby člověk ve filmu pohledal. Opravdu vtipné scény, aby se člověk za břicho popadal, byly jen když Justin promluvil :-DDD

Králova řeč (2010)

Jak i král potřebuje občas pomoci a nebojí se jí využít. Emocionální příběh o neštěstí anglického krále, který se potýká s problémem zvaným koktání. Největší logopedi a doktoři Británie nemohou pomoci, až se setká se svébytným terapeutem řeči. Dojemný příběh, jak se z krále Anglie a obyčejného logopeda mohou stát přátelé, jak hrdost musí jít stranou, když zastáváte důležitou funkci a musíte řečnit a podpořit národ v tak těžké době jako je druhá světová válka, kdy rozhlas zažívá nejdůležitější a největší rozmach vůbec. Nezbývá než krále Jiřího VI. obdivovat za jeho odvahu pokořit se a nechat se učit doktorem, který si potrpí na prazvláštní praktiky, které ale mají svůj účinek. Dlouhé dialogy nevadí, nenudí, naopak dodají na upřímnosti. Helen Bohnam Carter jako milující manželka krále, Geoffrey Rush jako doktor a v neposlední řadě Colin Firth jako koktavý král Anglie, tato kombinace se stala vražednou a přinesla hned několik Oscarů.

Solomon Kane (2009)

Pro milovníky honu na čarodějnice, temné magie a odsekaných hlav a končetin je to opravdu zajímavý snímek. Solidní béčko si občas hraje na áčko, ale hodně krve a očarovaní pomocníci ďábla to zachraňují. Film nabírá vcelku slušnou rychlost hned na začátku, kdy Solomon Kane zabíjí hlava nehlava a uteče ďáblovi z pekáče, pak se v klidu uklidí na "český" hrádek a očišťuje svoji duši. Znova se rozjíždí, když chce zachránit rodinu, která ho vzala pod svá ochranná křídla, a to je ta chvíle, kdy se odsouzenec do pekla rozhodne, že to riskne a je mu všechno jedno. Scéna, kdy si prohlíží knězovy ovečky a Solomon se jim dívá do černých očí a ptá se, čím je krmí, je vtipná a strhující zároveň. Suverénně pět hvězdiček, musím dát ale jednu dolu za laciné scény, kdy se Solomon dozví, že jeho obětování bylo zbytečné a vzdá to, a pak opětovné setkání s rodinou.

Fantastický pan Lišák (2009)

Fantastická podívaná o fantastickém lišákovi je krásná pohádka o zvířátku, které každý farmář nemá rád. Pana Lišáka si ale musí zamilovat všichni, i když se zprvu vzpírá. Dnes už méně častá zato ale stálé oblíbená loutková animace dokáže chytit nejednoho fanouška animace. Zde je loutková animace tak jednoduchá, že je to až úžasné. Humor, ne pro každého diváka, snímek působí spíše náročně, ale mě si získal hned úvodní honičkou, kdy Lišák se svou družkou uloupí pár slepic. Jednoduchý příběh vyprávějící o životě jedné lišky, jako každý tvor, i liška musí uživit svou rodinu a zůstat přitom naživu, proto se rozhodne přestat dělat to, co tak miluje a věnovat se nudné práci, pudy divokého zvířete jsou ale silnější, a tak se stane to, co lidmi nenáviděnému zvířeti je předurčeno. Honička může začít. Ať žije loutková animace a dál pokračuje, její fanoušci na to totiž čekají.

Legenda (1985)

Kouzelná fantasy pohádka od Ridleyho Scotta s Tomem Cruisem v hlavní roli. Pro někoho děsivé, pro druhé nejkrásnější fantasy na světě. Já patřím do druhé skupiny. Dobro a zlo. Jednorožec, princezna, kluk z lesa, skřítci, pán zla. Vše, co má mít správné fantasy pro děti. Pokud jste nevinnost sama, možná spatříte jednorožce, ale pozor nedotýkat se ho, mohli byste rozvrátit dobro na Zemi. Tom Cruise díky tomuto snímku prorazil a stala se z něj hvězda, mohl si zahrát v Top Gunu a získat srdce každé dívky, včetně toho mého. Má pohádka z dětství se mnou stále roste a já vidím věci, které jsem dříve ignorovala, stále nalézám něco nového. Co je ale této pohádce nejkrásnější? Bubliny poletující v lese.