• Romantický

Chage and Aska: On Your Mark (1995) (hudební videoklip)

Pěkné vizuální zpracování. Pěkná hudba. Pěkné dílko. Doplněno s odstupem: Dokonce i ta písnička se mi líbí :).

Maratónec (1976)

Vlastně výborně natočený film, který už v dnešní době nevypadá tak vyjímečně. Přesto mě udržel až do konce. Líbil se mi okamžik, kdy L. Olivier kráčí mezi Židy a snaží se ovládnout (ta psychika). Dobrý komentář Radek99. ■ Proběhl jsem všechny komentáře a díky Robbimu jsem si uvědomil, že i pro mě byla zajímavá scéna, ve které "ze tmy vyskočí fotbalový míč".

Zvíře (1977)

Už jsem to kdysi viděl, díky recenzem a hodnocení na ČSFD si znovu připoměl a nelitoval, že jsem si koupil na levných DVD! Doopravdy belmondova klasika. A to ještě nevykouřil svou poslední cigaretu :).

Sukkar banat (2007)

Reálně 75% (protože jsou filmy, které ve mě zanechaly silnější stopu). Ale. Bylo to velmi příjemné. Ženský svět. Různé formy lásky. Velmi citlivě natočený milý film. Litoval jsem, že se nedozvím ještě víc. ■ P.S. Ta stařenka byla úžasná!

Tōi sekai (1999)

Přidávám se s pochvalou, nehodnotím.

5 centimetrů za sekundu (2007)

5*, protože se jedná o dílo jiné, než jsem zatím kdy viděl. Melancholické, pocitové, smutné, s krásnou animací. Stejný názor i má dcera (11). Jediné, co bych vytkl, jsou určité občasné dějové nejasnosti - které se ale spraví tím, že se na film podíváte hned ještě jednou :). Chci vidět další filmy tohoto autora! ■ P.S. Rok stará recenze na tento film z blogu Sme, která jako první podnítila můj zájem: http://snobel.blog.sme.sk/c/156661/5-centimetrov-za-sekundu.html ■ Trailer http://www.youtube.com/watch?v=wdM7athAem0

Metropolis (1927)

Tak jsem se konečně odhodlal si to pustit! Velmi těžké hodnotit očima dnešního diváka. Jsem nesmírně hrdý, že má jedenáctiletá dcera vydržela až do konce, přestože teď tvrdí, že se jí film vůbec nelíbil, že byl depresivní a strašidelný a že to je přesně druh filmu, ze kterého má špatné sny. Já se většinou dokázal udržet v nadhledu a snažil se na film dívat očima diváka z roku 1927 (velmi se mi líbila dvojrole představitelky hlavní hrdinky - hlavně jej "robotí tvář"). Určitě to je důstojný předobraz všech dalších sci-fi filmů. S přihlédnutím ke všemu, co jsem viděl, se nic jiného, než 100% dát ani nedá.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Nemohu si pomoci, ale slabších 70%. Hlavně proto, že některé prvky z knihy film neobsahuje a některé naopak přebývají (jaký smysl mělo podpálení domu ronových rodičů??!?). Klidně bych snesl i film o hodinu delší, připadalo mě to velmi krátké. Rušilo mě "zamlžené pozadí" některých záběrů. Málo rozvinutá postava Ginny, naopak přebytečná postava jedné servírky v bufetu na začátku. Souhlasím s přispěvatelem Amarcord_1, že hlavní smysl tohoto dílu, poznání Voldemorta, filmu jaksi uniká.

Nikdo nesmí chybět (1999)

Nemohu jinak, než 100%. Z více pohledů jedinečný (a neopakovatelný) film. Chci se na něj podívat znova, chci ho pustit manželce a jedenáctileté dceři. Teď je po půlnoci, já vytírám zbytky slzy z oka a formuluji v duchu první věty recenze, kterou časem určitě na svém blogu napíšu. ■ P.S. Originální DVD jsem získal díky bazaru na této databázi. Díky ČSFD! Dopsáno později: Líbilo se i manželce, i dceři.

Záhada v Karibiku (1983) (TV film)

Evidentně sfilmované podle knihy "Karibské tajemství" - jediná Agatha, co znám, kde slečna Marplová zasahuje v Karibiku. Zítra se podívám :). ■ Druhý den: Lepších 60%. Slečna Marplová je výborná, velmi dobrá je i role starého "morouse" na vozíku, který ji pomáhá. Pro Elysseu: Agatha Christie takovouto detektivku doopravdy napsala (1964, A Caribbean Mystery), máme ji doma. Obsah filmu odpovídá knize.