• Romantický

Z pekla štěstí (1999)

Sabina Laurinová je paradoxně nejvýraznější postava celé pohádky. 50% s odřenýma ušima.

Princezna ze mlejna (1994)

Kdybych měl svým zahraničním kamarádům pustit přesně jednu naši pohádku, byla by to tato. Je taková "čistá".

Zvířecí rekordmani (2002) (seriál)

Jsem člověk, který se o zoologii zajímá od sedmi let a opravdu toho dost vím. Z toho vyplývají dvě hvězdičky. Za prvé, že by se celý pořad dal zkrátit na třetinu času bez snížení informační hodnoty. Za druhé, že jde víc o šou než o skutečnou kvalitu. Za třetí je pořadí (výběr) občas diskutabilní. Za čtvrté se nedozvídám moc, co bych nevěděl. Na druhou stranu, pro moji jedenáctiletou dceru je to dobré :).

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Viděl jsem poněkolikáté, s odstupem, po létech a začínám tomu přicházet na chuť. Bombastičnost některých okamžiků (Banders "uklízející" věci ze svého stolu) je tak kíčovitá, až je super. Šílenost, uletěnost. Stalone výborný v "rozčtvrcené" osobnosti. Zlepšuji ze *** na 70%.

Sedm statečných (1960)

Dávám 90%, výborný film. Přesto jdu proti proudu a tvrdím, že Sedm samurajů je ještě lepších. Sedm statečných nad nimi vyhrává pouze postavou Calevry - Sedm samurajů mezi bandity tak rozpracovanou postavu nemá. Vyniká však propastí, která se klene mezi samuraji a vesničany (přeci jen je rozdíl, když dříví štípe samuraj, než když to dělá "obyčejný" kovboj), vyniká atmosférou a mnohem lépe (a jinak) pojatými bojovými scénami.

Princezna ze mlejna 2 (2000)

No, řekněme, že to je 65%, ale kvalit jedničky nedosahuje. Na rozdíl od jedničky si to nepotřebuju pouštět znova a znova.

Obchod na korze (1965)

Stoprocentní film, ale mrazí mě z něj.

Pátý element (1997)

Už několik let jeden ze zamilovaných filmů mojí v tuto chvíli jedenáctileté dcery. Velmi zábavné, atypické, vizuálně přitažlivé. Oblíbená hláška u nás doma: "Jááá VÍM!"

Divotvorný hrnec (1968)

Písničky z tohoto filmu jsou mé dětství, u nás doma se často notovaly: "Tam, tam, tam za tou duhou" nebo: "Jakpak je dnes u nás doma?" Paradoxně jsem však film viděl až teď, když vyšel na DVD. Krásné a legendární písničky, několik skvělý tanečních čísel, pohádková atmosféra. Nepatří to k stoprocentním filmům, ani k filmům, které si zamiluje každý, mě se však líbí. Velmi. ■ P.S. Manželka si všimla, že v jedné z úvodních tanečních scén má Petula Clark velmi pěkné punčocháče. Sám bych si nevšiml, ale souhlasím :).

Moje borůvkové noci (2007)

Moje hodnocení by mělo být spíš 70%, ale na to nemám hvězdičky. Evidentně neamerický pohled na Ameriku. Vnímal jsem spíš pocity, než děj. ■ P.S. Norah Jones je sympaťačka. ■ P.P.S. Detailní záběry na borůvkový koláč film tak zvláštně "oslazují" :).