• Romantický

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Jednoduché (možná, až moc), přímočaré (možná, až moc), ale dětem se líbilo a na vánoce vedle tradičních pohádek fajn. Kupodivu to není hloupé. Princezna je dřevo, ale nemusí být každý člověk jako herec. Čarodejnice ok, skřítek sympatický, Martin je jako slepý hrdina uvěřitelný, matka bezchybná, komparz fajn, ostatní vedlejší postavy tuplovaná dřeva. Pěkná výprava.

Gerald's Game (2017)

Většina tu dává tři hvězdičky, ale mě to nepřipadne tak zlé. Ani horor to není. Psycho s lidskými představami naopak ano. ■ Když člověk skončí připoutaný na posteli na místě, kde se nedovolá a společnost mu dělají představy, jeden pes živící se lidským masem a "Smrťák". Ano, retrospekce z minulosti doopravdy mohlo být míň, nenapadá mě ale, jak by bez toho bylo možné hlavní hrdinku plně pochopit. ■ Knihu Stephena Kinga jsem nečetl. ■ Za mě 72%. ■ P.S. SPOILER: Rozumím, proč následně (opakuji jestě jednou, SPOILER) naskočila do auta a jela. Věděla, že nemá mnoho času a toto bylo rychlejší, než telefonovat o pomoc a čekat, než se někdo sebere a přijede k ní. V reálu to i se štěstím bylo rychlejší.

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Má máma dala mé ženě DVD k vánocům, díval jsem se taky :). Poprvé jsem viděl před mnoha a mnoha lety a vybavoval si jen mlhavě, nicméně některé citáty jsou legendární: "To je žena! Sežene i drezínu!"

Raazi (2018)

V roce 1971 neměli v Indii možnost podívat se do budoucnosti a nevěděli, že Pákistán zaútočí první. Pak by asi bylo jednání hlavní hrdinky méně kontroverzní, nicméně špionáž je “nefér” v každé době a jejím relativním opodstatněním dokáže být jen záchrana životů na vaší straně. Což je, co Sehmat dělá. I přes zmíněnou kontroverzi hodně bezchybný a reálně vypadající film. Velmi dobrý komentář napsala Andrea1717, která vytvořila i titulky https://www.csfd.cz/film/601110-raazi/komentare/?comment=10977567

Šinobi no kuni (2017)

Historie, která nemá vyloženě kladného hrdinu a žánr, který je těžké definovat. Nindžové jsou chamtiví, ale současně vykreslováni jako hrdinové. Zajímavá je příčina, pro kterou hlavní hrdina bojuje - získání peněz, aby se mohl oženit a jeho vyvolená se přestala chovat chladně a odmítavě. Historicky-realisticky-zvláštně-moderní. Velmi japonské a souboj s noži velmi efektní.

Na mušce (2018) (seriál)

Ke konci se snižuje kvalita a závěr dost nezvládli. Škoda. Eve je velmi zajímavě ztvárněná. Villanelle je velmi zajímavá také, ale nerealisticky, protože zabiják, ukazující se takto, by neměl dlouhou životnost. Postava pro seriál, o němž tvurci předpokládají, že masy vezmou cool nerealistický charakter. Líbivé, ale nerealistické. Mínus - v určité momenty jako by postavy nemyslely.