• Romantický

Lancaster Skies (2019)

Komorní drama o životě posádek bombardovacích letadel za druhé světové války - takto film funguje. Rozhodně není akční, velmi málo je válečný. Jako sonda o životě v tlaku je precizní. Co zklamává, je samotný úvod, ve kterém člověk o 51 let starším Nebeským jezdců mnohem víc věřil, že se dívá na skutečná letadla a záběry náletu. Škoda, že nebyl čas a peníze vytvořit toto uvěřitelněji.

Tři kroky od sebe (2019)

Po shlédnutí jsem googlil cystickou fibrózu. Romance o nemocných lidech, která je trochu jiná, než podobné filmy, které jsem dosud viděl. Docela doporučuji.

Operace Crossbow (1965)

Necelou čtvrtou hvězdičku dávám za to, že to funguje i jako dokument.

Kraj světa (2019)

Nečekal jsem moc a dostal trochu míň. Koukatelné to je, ale nejsem si jist, co by na to řekla naše jedenáctiletá Prťata.

Tři metry nad nebem (2010)

Má to podobnou magii jako stejně motorkářské Hotto Rodo, přestože to vypálí jinak. V Třech metrech nad nebem je magie tvořena dokonale kontrastní dvojicí, jejíž chemie ale dokonale funguje (Maria Valverde bezostyšně hrající v kalhotkách a podprsence je sama o sobě magická až až). Dost realistické. Trailer https://www.youtube.com/watch?v=fKOZfhKDZ9Q

Tengo ganas de ti (2012)

První film měl kouzlo, který druhý již nemá. I zde platí syndrom letního tábora. Člověk ho zažije a říká si: “To bylo to nejlepší v mém životě.” Přijde za rok, čeká, že to bude lepší a ono je to jiné. Přestože je Clara Lago kočka, je paradoxem, že se mu Maria Valverde v prvním filmu líbila víc. Přes veškerou odlišnost však oba filmy tvoří kompaktní celek, kterému dávám 4*.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

SPOILERY, spoilery!!!! Celý komentář!!! Nemyslím, že je Daenerys šílená. Dokonce je postavou, která má hodně pravdu a paradoxně John Snow je člověk, který dělá chyby. Když si vezmete jeho taktické a strategické kroky, tak chyb udělal za celý seriál už dost. Aktuálně neměl nikomu říci o svém původu a udělal to. Kdyby Daenerys poslechl, toto by se nestalo. Ženou ho charakterní úmysly, ale ženou ho tragicky. Nezaslouží si být král. Ano, lidé ho milují. Ale Daenerys zničil. Je jí jasné, že nebude královnou. Plus Cersei a lidé v Kings Landing. Cersei by odmítla prohru. Pochopila, že prohrála, až když město hořelo a palác jí padal na hlavu. Lidé ve městě by Daenerys zřejmě po dobrém nepřijali. I kdyby je nechala žít, nebrali by ji jako královnu a dost možná by musela čelit více či méně skrytým útokům. Přičemž jí zbyl poslední drak a menší vojsko Nesmrtelných. Pokud měla ničit, musela to udělat teď - kdyby město nevypálila nyní, později by to už nešlo. Arya: Bílého koně (není stejný na jakém seděl kapitán nájemné armády?) vnímám jako symbol katarze, kterou začala, když jí Ohař přesvědčil odložit pomstu. Katarzí byla i její cesta hořícími ulicemi. Ona - která si myslela, že s ní nic nehne, zažila bezmoc a strach. Myslím, že je to začátek jejího finálního přerodu (k lidské bytosti).

Paralelní světy (2012)

Když to porovnám s Patema Inverted, což je anime, tak zde je super znázornění převácených světů a to je asi všechno. Příběh byl slabý a chemie mezi hrdiny mi nefunguje. Váhal jsem mezi 2. a 3. hvězdami, protože je to čistých 50%.