• Romantický

Jeolbyeok wieui teuleompet (2017)

Když ono to nefunguje. Chce to být dramatické a není. Chce to být dojemné a není. Nanami Sakuraba je o pět let mladší vydání Masami Nagasawy, což je míněno jako pozitivum, ale když ona nebo L.Joe slezou “z pódia”, je to docela bída. Což je škoda, protože jejich poznávání má určitou magii, příběh dívky s transplantovaným srdcem měl potenciál a prostředí je krásné. Han Sang-Hee před 12. lety režíroval Virgin Snow, ale jeho poslední film je Love Again, což je stejná slátanina jako tohle. Přemýšlím, co se musí člověku stát, aby se chtěl takto filmařsky vyjadřovat.

A.X.L. (2018)

Naivní béčková kravina se zajímavým robotickým psem a koukatelnou holkou hlavního hrdiny.

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Není to vubec zlé, ale nějak jsem se do toho nedokázal ponořit. Proto jen 3*.

Pán velryb (2002)

Prťata mají aktuálně ve škole projekt “Nový Zéland”. Pustil jsem jim tento film, vydržela u něj až do konce a místy svorně kritizovala dědečka (bylo to o holčičce skoro stejně staré, jako jsou ony). Už v pátek jsem jim ukazoval haku, teď vědí, že to je: “Sním tvé maso, vydloubnu ti oči a tvoji hlavu narazím na klacek.”

Manyeo (2018)

"Upřímně - překonalo to očekávání." Pozitivně překvapivé. Jednak holka v hlavní roli výborně hraje, jednak to má zajímavou zápletku (naštěstí jsem o filmu nic nevěděl a ani trailer neviděl). Čarodejnice asi není úplně přesný výraz. Super dynamické (drsné) akční momenty. Těším se na druhý díl. ■ Trailer, který neprozrazuje až tak mnoho https://www.youtube.com/watch?v=EIOIdSyNf3A

Slečna Marplová - Zapomenutá vražda (2006) (epizoda)

Četl jsem knihu, ale přesto jsem uhodl zápletku, která v knize nebyla :). Trochu netypická Agatha, protože hlavní postavou není ani tak slečna Marphlová, jako dívka, která přijede z Indie a začne zařizovat nový domov. Příjemné vidět zase Sophii Myles.

Ae Dil Hai Mushkil (2016)

Druhý film s Ranbirem Kapoorem, který vidím a musím říci, že je skvělý herec, protože ztvárnit takové občas doslova pako a přesto tak, že mu člověk drží palce, není snadné. Navíc se hodí do tématu neopětovaná láska. Taková, u které se nedá říci, co je správně (film si ani tyto ambice neklade). Super pro každého, kdo něco podobné alespoň jednou prožil. ■ P.S. Závěrečné nevyslovení konce mi nevadilo. Naopak se mi do příběhu, který balancuje, aniž by se rozhodl, hodilo. ■ Téma tohoto filmu by se dalo hodně rozebírat.

Všem klukům, které jsem milovala (2018)

“Vím, že jsi na mě milá, protože jsem nechtíc natočila porno a lituješ mě.” Překvapivě docela dost zábavná studentská romance.

Poslední úsvit (2019)

Slabší tři hvězdy. Nízkonákladové sci-fi o postapokalyptickém světě prozářeném jen noční oblohou, ve kterém se lidé snaží když už ne přímo zachránit, tak alespoň přežít co nejdéle.