• Romantický

Little Forest: Nacu hen aki hen (2014)

Návod na přípravu filmu o přežití na venkově: Najděte co nejodlehlejší zamědělskou krajinu. Rýžová pole obklopená lesy, ze kterých stoupá pára. Plané třešně. Lísky. Bující řádky mrkve a sladkých brambor. Vyčančané domy a cesty nejsou třeba, rurální kvalita zcela postačuje. Najděte kameramana s "okem". Nechte ho se dívat a přemýšlet, jak vytvořit co nejkrásnější záběry. Najděte dívku. Mladou, sympatickou, kawaii かわいい. Podmínka: Příjemný vzhled i se zpocenými klíčními kostmi (nebo právě proto). Odějte ji zemědělsky, postavte do výše uvedené krajiny, před výše uvedeného kameramana. Nechte ji zbírat plodiny, řezat dříví, vařit a jíst (poslední dvě položky co nejvíce). Úspěch zaručen! ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=5fcDvt6jtEA

Laundry (2002)

"Jste oba beznadějní. Ale spolu to možná dokážete." ■ V zde uvedených žánrech mi schází "pohádka". Nemáte pocit, že to JE trochu pohádkové? ■ "Pověděl jsem babičce, co ta dívka udělala. Babička o ní řekla, že je divoška."

Královský krejčí (2014)

Historické drama, věnované oblečení a jeho výrobě, jsem ještě neviděl (jen Park Shin-hye prý vystřídala třicet různých kusů). Vizuálně krásné. Královský krejčí, který zažil tři krále a revoluční tvorbu svého mladého konkurenta miloval i nenáviděl. Král, který nenáviděl, že nic není jeho. Královna, která si přála šťastně žít. A mladý krejčovský génius, který nechtěl nic, než lidi oblékat a způsobovat jim radost. Škoda, že lidé někdy nemohou získat, po čem touží a historie nehraje fér. Herecké výkony výborné. Park Shin-hye nejen krásná, ale také velmi ženská. A konečně bych si (i po třech jiných viděných filmech) mohl zapamatovat jméno Ko Soo. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=AF3c1hIls0M

Deng yi ge ren ka fei (2014)

Párky v sojovém pudingu :). ■ Měl jsem problém ztotožnit se s hlavní dvojicí (tenhle typ kluků se mi nelíbí) a bylo to nějaké divné (přestože velmi kvalitně vyrobené). Pak se to trochu změnilo, uvědomoval jsem si hravost, cool lesbickou baristu, líbil se mi Bratr Bao. Když došlo k odhalení pointy, řekl jsem si, že tři hvězdičky jsou málo (přestože s mými emocemi film vůbec nic neudělal). Zpětně souhlasím s TedGeorgem, který na adresu hlavní hrdinky uvádí, že má "úžasný čumáček". Možná, že jestli někdy uvidím poprvé, bude mě bavit ještě trochu víc. ■ "Zbláznila se." ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=s7ioka0xNKk

Joker Game (2015)

Při zobrazování neasijských agentů určitá naivita, ale jinak docela fajn. Solidní tah na branku. Na druhou stranu, pokud každý dáme 4* a film bude mít 80% - tolik si zas nezaslouží.

Superúchyl (2013)

"Je perverzní, ale také je cool!" ■ Být to maličko kreativnější v provedení boje a maličko méně dýchavičnější v druhé půli, bylo by to v rámci žánru bezchybné. ■ "Tvůj penis mi zlomil nos!" ■ P.S. Nějak se bráním myšlence, že toto je parodie. Oni to myslí smrtelně vážně :).

Kuragehime (2014)

"Jaký je trest za to přivést sem muže?" "Smrt." ■ Měl jsem chuť na něco šíleného a vícekrát jsem se smál nahlas. Možná trochu dlouhé, ale na druhé straně, když s titulkami běžely ještě vystřižené okamžiky, byl jsem rád, že vidím další kousky do skládačky. Rena Nounen jako extrémně trhlé ošklivé káčátko byla super, zaujal mě ale i Masaki Suda. Kupodivu víc, když byl oblečený jako holka. Vůbec nevypadal zle. Jeho vžití do postavy bylo výborné. No a spousta dalších věcí okolo - ať kýčovité animované momenty nebo starý obrostlý dům nebo zbírka mangoidních charakterů. Strašně nerealistické (postavení scény na módní přehlídku trvá den, režie světelné šou se řeší týdny atd.), ale nevadilo mi (je jasné, že v manze jde spousta věcí lusknutím prstu). Měl jsem náladu. Silné 4 hvězdy :). ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=OymflhSbYjQ

Sonnyeogwidam (2014)

Není to zlé, přestože nijak originální. Typické horory nemusím, tohle bylo soft, místy zábavné a celkem fajn. Jak píše sniper18, škoda, že film nebyl ještě víc postaven na romantické línii s duchem mladé dívky (pozitivní opět vidět Kim So-eun). Úplný závěr, který chtěl snad říci, že mladí lidé zústávají stále stejně zlí, měl něco do sebe, ale současně to bylo divné.

Sonyeo (2013)

"Nauč mě bruslit" ■ Jemný film noire. Skřípavé, chladné, s omezenými lidskými pocity. Nitěrné. Tajemné. Možná fatalistické. Dekorované chudými přístřešky a sprškou krve. Sledoval jsem s vědomím, že netuším, jaký bude finální žánr a bylo to dobře. V mých očích kvalitativně vyrovnané od začátku do konce. Prý to vzniklo podle webtoonu (korejská manga, vyznačující se rolováním dolů a občasnými obrázky přesahujícími velikost několika obrazovek). Věřím. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=1BAPIYwFmXQ