• Romantický

Vnitřní krása (2015)

Před třemi lety vznikl v USA stejnojmenný šestidílný pětiminutový seriál o chlapíkovi, který se každý den probudí v jiném těle. Vpodstatě všechno ze seriálu je i zde. V komentářích u seriálu lidé psali, že by si přáli, aby byl delší. Myslím, že se korejským tvůrcům velmi dobře povedlo rozvést téma seriálu na dvojnásobek času a tato část je stále nesmírně kompaktní. Poznamenávám, že jsem viděl film dřív, než seriál a připadlo mi to tak i bez znalosti děje seriálu - zhruba v polovině jsem se díval, jestli už jsem na konci, protože jsem měl pocit, že "teď to musí skončit". Místo toho přišla určitá změna a tvůrci se vydali jinam, než v seriálu. Měl jsem pocit hluchého období. Nicméně pak se na jednom dřevěném prkně objeví nápis "Made in Czech Republic" a mě to opět začalo zajímat. Finálně: Druhá polovina (silnější 3*) není zdaleka tak dobrá jako první (veelmi silné 4*), nicméně jako celek to je dobré (pomohlo by za každou cenu nenatahovat film na dvě hodiny). Střídání vzhledu hlavního hrdiny je stejně zajímavé jako v seriálu a Han Hyo-joo to svojí krásou a sympatičností dost ukotvuje. ■ Připadne být přirozenější, když se hlavní hrdina zabývá ve filmu výrobou a designováním nábytku, než když podniká se starožitnostmi (v seriálu). ■ Scéna, ve které se objeví Park Shin-hye, byla funny :). ■ Na konci titulků je bonusová scéna. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=zQvPJjDRMcY ■ Po druhém vidění mi připadlo být kompaktnější.

Eunmilhan yoohok (2015)

Taková "hra na Popelku". Hraje v tom Lim Soo-Jung, což je má oblíbená herečka a hraje zajímavě. Korejka, v Macau, bez peněz, zadlužená, dostane nabídku od nemanželského syna velmi bohatého muže. Trochu odlišné od jiných věcí. Vypálilo to, kam jsem neočekával. Byla chvíle, kdy jsem se společně s hlavní hrdinkou pokusil nedýchat. Nedostatky: Některé scénáristické prvky by mohly hladčeji téci hrdlem.

Wondeopool radio (2012)

Příjemné, měl jsem náladu na tvář a projev, jaké má Lee Min-jeong. Tato holka byla sympatická už v Boys Over Flowers.

Kráska a zvíře (2014)

Výborná výprava, krásná kráska, charizmatický netvor a díry ve scénáři.

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Dva pocity. Jeden mě napadal už od začátku a bylo to, jak rychle epizoda uběhne. Vůbec jsem neměl pocit, že skoro hodina. Druhý přišel zhruba v polovině a šlo o uvědomění, že The Knick (doopravdy nemyslím, že by se měl název překládat) nemá jasnou jednoznačnou dějovou linii - ale vůbec to nevadí! Hodně zajímavé. Nevšedně tíživé. Seriál má většinu času tmavé barvy, někdy to vyloženě nutí "zaostřovat", ale ono to k začátku 20. století a přerodu chirurgie dost dobře patří. ■ Teaser: https://www.youtube.com/watch?v=JOXbU8TOZVM ■ Druhá série udržela laťku. Zajímavé je, že je zakončena tak, že třetí série být může, ale také nemusí.

Lov na příšery (2015)

Režisérsky, scénáristicky, herecky - nižší průměr (ve smyslu průměr z masy filmů, která se v Číně tvoří - takže nic extra). Co Monster Hunt tahá z nižšího hodnocení, je myšlenka světa, ve kterém žíjí lidé a mostra, ztvárnění samotných monster, které ač shrekoidní (Raman Hui se v USA podílel na všech dílech Shreka, v případě Shreka Třetího jako spolurežisér) nepůsobí rušivě a překvapivě funguje. Tvůrcům patří uznání za odvahu. Také na Bai Baihe (zde na ČSFD u filmu zatím neuvedenou) se dobře dívá. Na druhou stranu hlavní hrdina je dost nevýrazný, díky čemuž si osobnosti monster kradou značnou část plátna pro sebe (Raman Hui zvládá animované herce líp). Vidět se to dá. V Číně měl film značný úspěch, pokračování je na cestě.

Victoria (2015)

Nejdřív jsem si říkal: "Ty brďo, oni to fakt natočili na jeden záběr." Pak to přestalo být důležité a co jsem viděl, mě strhlo. Ano, film obsahuje kontroverzi. Je diskutabilní, zda lidé mohou být takto hloupí. Můj názor: "Ano, můžou." Proto jsou to nervy a značné drama. Finálně - film na jeden záběr není v mých očích jedinečný tím, že je na jeden záběr, ale faktem, že ten záběr maximálně využívá. ■ Mě sympatický komentář napsal Baxt: http://www.csfd.cz/film/405419-victoria/komentare/?comment=10245404

Naše malá sestra (2015)

Rozepsal jsem se na celý blog: http://scobak.blog.sme.sk/c/388673/nase-mala-sestra-je-film-ktery-jsem-videl-vcera-a-dnes-na-nej-jdu-znova.html ■ P.S. Komentář J*A*S*M ignorujte, je povrchní a hloupý. ■ Po třetím a čtvrtém vidění: Hrozně se mi líbí, jak jsou charaktery a osobnosti sester odlišné (propracované) a přesto jejich vztah funguje. Oceňuju kameru. Chvíle, kdy se na rozostřeném pozadí odehrává něco podstatného nebo naopak se na rozostřeném popředí děje něco nepodstatného, co ale pěkně dokresluje situaci. Momenty, kdy se kameraman nebojí zabrat jen část tváře.