Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Velmi solidní, nicméně mám pocit, že trochu příliš komerční a z úspěchu seriálu vycházející film. Bohužel z Boba jsem neměl ani náhodou už takový strach jako v původním dílku a taky mi tu chybí některé postavy jako Lara Flynn Boyle. Jinak mám ale zase silný pocit, že jsem něco nepochopil.

Timecop (1994)

Hovadina plná nelogických zvratů, špatných dialogů a ještě horších hereckých výkonů

Pumpkin (2002)

Děs a bída. (Ne)herecké výkony jsou otřesné, Christina Ricci si to u mě po skvělé Zrůdě pěkně pokazila, protože to, co předvádí, je na zlatou malinu, ale ostatní nejsou o moc lepší, Hank Harris se pořád tváří stejně a ten Samuel Ball vypadá jako ještě větší hňup, než má být. Pak jsou tu ještě zajímavé dějové zvraty, jako že s Kentem vybuchne auto a zřítí se do 50-ti metrové hloubky, aby on se v následující scéně objevil pouze s nějakým zraněním nohou a nijak neporaňenou tváří. To už jsem si vážně myslel, že si tvůrci z nás dělají srandu. Jediná hvězda je snad za to, že film, se snaží ukázat mentálně postižené v jiném světle, než v záporném, jako to často dělají jiné filmy. Bohužel ale mám pocit, jako by snad tento film chtěli autoři natočit právě pro tyto postižené lidi. ps: pokud je to ale parodie na romantické filmy, tak je to dokonalé, dokonce tak dobré, že jsem to nepoznal. Pak mé hodnocení by bylo ****

Hlas moře (2004)

Velmi dobrý film s vynikajícím Bardemem. Je možná sentimentální, ale na druhou stranu se nesnaží lobovat za právo na eutanazii, ale spíše ukazuje samotného básníka jako takového. Taky dobrá režie, ale scénář se mi zdá poněkud slabší a některé postavy působí pro příběh trošku zbytečně.

Kdopak to mluví 2 (1990)

Celkem pohodové pokračování, u kterého jsem se bavil, ale jednička přecejen byla lepší.

Pátek čtrnáctého (2003) (TV film)

U cizího filmu bych dal 3/5, ale na českou produkci je to nadprůměr. Solidní výkon Jana Dolanského

Rozhovor (1974)

Velmi silný film s vynikajícím Hackmanem (Nechápu proč nedostal nominaci na oskara). Celým filmem se táhne line téma osamělosti a odcizenosti hlavního hrdiny. V 4/5 je to zastíněno zvratem, ale v závěru, (pozor spoiler) kdy se hrdina stane paranoidním a doslova se zblázní, se tento motiv opět vrací. Jedna věc se mi ale nelíbila a to sice ta scéna, kdy se mu zdá, že ze záchodu se vyplavuje krev. Na první zhlédnutí to sice působí dobře a až sugestivně, ale na to druhé už to tak skvěle nevypadá. Ta scéna moc nedává smysl a také by mě zajímalo, co v tom pokoji přesně Caul našel, protože jsem si nebyl příliš jistý, co je skutečnost a co jeho blud. Právě z těchto důvodů snižuji hodnocení z plných ***** na stupeň menší, ale pořád je to dobrý a místy až strašidelný film, mimochodem s jednou z prvních rolí Harrisona Forda

Sleduje tě vrah! (2000)

Není to zas tak špatné a navíc oba hlavní herci mají docela i charisma. Škoda toho závěru a taky nechápu, co znamenal ten začátek. Marisa Tomei taky nedostala moc velký prostor.

Musíme si pomáhat (2000)

Na českou tvorbu absolutní top. Polívka dokazuje, že není jen dobrý bavič, ale i herec a ostatní to taky nekazí. Kéž by bylo víc takových českých filmů. Bohužel to ale vypadá, že jich bude jako šafránu.