Tootsie (1982)

Hoffman je v téhle roli nezapomenutelný a Jessica Langeová krásná. Některé scény jako třeba ta s přiznáním v přímém přenosu jsou jedny z nejvtipnějších, jaké byly natočeny!

Black Books (2000) (seriál)

Viděl jsem jen asi dva díly, takže to moje hodnocení berte s rezervou. Moc jsem se u nich ale nenasmál.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Velké očekávání a po prvním shlédnutí velké zklamání. Neukamenujte mě, ale pokud je hlavní hrdina sériový vrah, měl by to být asi záporák a měl by z něj mít aspoň někdo strach. Nebo alespoň pro něj cítit soucit nebo cokoli. U Deppa s jeho krákáním nenacházím ani jedno (i moje sestra se u to spíš smála). Jinými slovy mi hlavní postava (stejně jako všechny ostatní) vůbec nepřirostla k srdci. Vizuální stránka filmu je okázalá, ale že by mě nějak oslovila to se říct nedá. Je to moc hype. Možná změním názor, až se na to znovu podívám. Mrtvá nevěsta byla rozhodně lepší.......................Díval jsem se podruhé a moc jsem názor nezměnil. Navíc se mi do mysli vkrádá pocit, že by celý Londýn hodně rychle věděl, kdyby se najednou začali ztrácet Sweeneyho zákazníci jako myši do spižírny. Celé mi to připadá nelogické. Další věc, kterou nechápu je, proč Todd začal zabíjet své zákazníky, když chtěl zabít jen Turpina. Jedna věc je pomsta, ale stát se sériovým vrahem je něco jiného. Další věc, která mě naštvala, je nedokončená linie s dcerou a námořníkem. Ale takových věcí je víc. Proto nemůžu dát víc než dvě hvězdičky.

Tmavomodrý svět (2001)

je v tom dost patosu, žádné velké herecké výkony, příběh je odhadnutelný ale na český film je to pořád dost silný nadprůměr

Santa je úchyl! (2003)

Pár vtípkům jsem se zasmál, ale u většiny jsem se nudil. Taky mi připadá, že poměrně dost scének je zbytečných a, i když ten film je krátký, možná mohl být i kratší. Závěrečný "morální" závěr taky dvakrát nedává smysl.

Vertical Limit (2000)

Je to ptákovina, ale jednou se na to dívat dá..

Pes baskervillský (1988) (TV film)

Ne tak působivé jako kniha, ale pořád je to jedno z lepších zpracování tohoto skvělého příběhu.

Dva nosáči tankují super (1984)

blbina, ale pobaví. Starší generace si klidně můžer přičíst ještě jednu hvězdičku. Pro ty nejmladší to rozhodně ale není, ti ať si zas jednu hvězdičku odečtou :-)

Fitna (2008)

Na jedné straně je to jen sestřih různých záběrů z al džazíry a cnn plus pár výstřižků z novin. Na straně druhé ale velice oceňuji odvahu byť vedenou ze zcela zištných důvodů. Geert Wilders je možná jen populistický politik, ale taky je to jediný člověk, který se odvážil v naší zbabělé společnosti něco říct o největší hrozbě, která nám hrozí a politice appeasementu, kterou vůči ní vynakládáme! Filmové kvality toto dílo moc nemá, ale za tu odvahu mu dávám střední hodnocení. Zajímavý komentář má _-0-_

Barry Lyndon (1975)

Výrazně nadprůměrný britský film, který zaujme hlavně nádhernými kostými a zpočátku i hezky nasnímanými bitvami. Výkon Ryana O Neala je taky dost solidní. Bohužel v druhé půlce filmu dochází dech a přiznám se, že jsem se začínal trochu nudit. Možná je to i tím, že přes všechnu snahu mi přišel hlavní hrdina silně nesympatický a nevytvořil jsem si k němu kladný vztah, což u tříhodinového filmu docela vadí. Abych nezapomněl, solidní byl dost vypravěč, který nerušil a přitom sdělil vše, co bylo potřeba a taky hudba, která byla vskutku historická.