Zamilovaný Shakespeare (1998)

Předem říkám, že tenhle film se mi nijak zvlášť nelíbil. Pár citací, pár klišé, žádné světoborné vtipy. Shakespeare je tu vykreslen jako floutek, který chodí do bordelů a tahá se s kdejakou děvkou. aby to nebylo málo, zaplete se s pannou, která si má vzít lorda z Wessexu. Tomu ještě sekundují protivná královna s rádoby vtipnými hláškami v podání Judi Dench, arogantní hvězda Ben Affleck a zmatený Geoffrey Rush. Tohle se prostě Tomu Stoppardovi nepovedlo a nezlepší to ani vnady Gwynet Paltrow, která jakýmsi prapodivným způsobem dostala oskara. Opravdu upřímně nechápu, jak tenhle film mohl mít takový úspěch a posbírat tolik sošek. Dal bych i horší hodnocení, zachraňují to ale hezké kostýmy.

Vojín Benjaminová (1980)

Místy je to jakž takž vtipné, považoval bych tenhle film za solidní oddechovou zábavu.

Lásky mezi kapkami deště (1979)

Docela se mi to líbilo, ale mám jisté výhrady. Váhám mezi 80% a 60%, ale musím se přiklonit k nižšímu hodnocení, protože se mi nějak nepodařilo se ztotožnit s postavami. Celý příběh mě zanechal tak trochu chladným. Snad jediný Vladimír Menšík tu podává slušný herecký výkon, ostatní mě moc nezaujali.

Snowboarďáci (2004)

Zpočátku jsem byl mírně mile překvapen a chtěl jsem dát i ***, ale druhá půlka to zkazila. Mádl i Kotek jsou celkem dobří, holky krásné, ale vtipy se po chvíli stávají něchutné až fekální, jako ve většině podobných "dílek" tím si to film u mě zkazil. Když přidám téměř nulovou hloubku charakterů, nepříliš logický děj, několik hrubek (např. nelogický důvod sexu atd. atd.), typických pro tento žánr vychází mi jen 40%. Dívat se na to ale v každém případě ještě dá.

Olověná vesta (1987)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film na mě zas tak nezapůsobil. Zobrazení války i výcvikového távora je asi dost reálné, ale chybí mi tu nějak ten emocionální náboj a výraznější herecké výkony. Je to slušná zábava, ale na víceré shlédnutí mě to nenalákalo

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Tenhle film se mě líbil, ovšem bez nějakých výčitek to není. Herci jsou dobří (Christopher Walken dokonce získal nominaci na oskara), hudba od Williamse taky, hlášek tu taky pár je, ale v druhé půli mě film už trochu přestával bavit, a ztrácel tu amorální lehkost, se kterou si Frank pohrával se všemi kolem v té první. Škoda, nebýt toho mohlo být i plné hodnocení. Ale zábava to rozhodně je.

Mizerové (1995)

Průměrná akční komedie, která pro jednou zabaví, ale víckrát se na ni dívat nedopoeučuju. Ještě štěstí, že má takový spád.

Patriot (2000)

Spousta patosu a amerického nacionalismu nabalená na tupý jednoduchý příběh, kde předem víte, kdo vyhraje a změť jednoduchých nezajímavých postav. Ne, tohle se mi vůbec nelíbilo. Druhá hvězdička je jen za kostýmy.

Mission: Impossible III (2006)

Rozhodně nejlepší z celé série. Došlo k zreálnění, příběh je také trošku komplikovanější než v předchozím díle, věřit se dá jen Rhamesovi, akce rychle a téměř nepřetržitě střídá akci, škoda je, že se tu objevuje několik nelogismů (např. záhadné přežití po výbuchu řízené střely na dálnici) a že P.S. Hoffman nemá dost prostoru a tedy nemá ani takové charisma, jako by měl správný záporák v takovémhle blockbusteru mít. Jinak ale rozhodně velký posun v kvalitě nahoru. PS: Cruisova čeština je příšerná, nerozuměl jsem mu ani slovo:-)

Nájemní vrazi (1995)

obyčejný akčňák s mizerným Stallonem a ucházejícími Banderasem a Moorovou. Moc logiky tu není, ale jakž takž to pobaví.