Ďábel nosí Pradu (2006)

Průměrný film s celkem slabým scénářem, který zachraňují skvělí herci Meryl Streep a Stanley Tucci a snaživá Anne Hathaway. Bohužel k podobným filmům mám averzi, takže ani zde hodnocení nemůže být vyšší.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Pohodová letní dětská rodinná komedie, která nikdy nepřestane bavit. Jak vytrhnout velrybě stoličku je ale lepší

Parfém: Příběh vraha (2006)

Hodnotit tenhle film je vážně těžký úkol. Na jedné straně tu máme skvělou kameru, díky níž skoro cítíme ty "vůně", zajímavý příběh, který je sice ohraný (myšlenky a důvody vrahova jednání), skvělé herecké výkony: Přesvědčivý Ben Whishaw a neméně skvělý Alan Rickman. Na druhé straně tu jsou (alespoň imho) i zápory, jako chyby v logice, možná až moc bizarní konec a někdy až přílišná roztáhlost filmu. Možná, kdyby ho režisér rozstříhal tak o půl hodinu míň bylo by to na pět hvězdiček. Senzuálně je to ale krása.

Casino Royale (2006)

Casino Royale je nepochybně lepší než Brosnanovky, nicméně se mi nelíbí tolik jako třeba Mission impossible 3. Je tu určitá drsnost, zreálnění a naprosto odlišná atmosféra od jiných bondovek, ale na mě Daniel Craig nijak oslnivě nezapůsobil, Mads Mikkelsen nemá taky moc prostoru a zemře příliš brzo a jediná to zachraňuje Eva Green, která se pro změnu objeví moc pozdě. Nevím, čím to je, všichni tady ten film chválí, ale mě už klasické přestřelky a honičky s triem "hodný hrdina, kráska v nesnázích a odporný padouch" začínají nudit a unavovat.

Ecce homo Homolka (1969)

Nemůžu si pomoct, ale u téhle komedie jsem se nezasmál vůbec a hrozně jsem se nudil.

Malý Buddha (1993)

hezký film, kde se zajímavě prolínají dvě linie příběhu o buddhovi a tří dětech, které můžou být reinkarnací velkého lámy.

Anakonda (1997)

Průměrná akčňárna, u které je od začátku celkem jasné, jak dopadne. Ne tohle není vůbec tak cool, jak si to hraje.

Policajti na baterky (2003)

Bál jsem se, že to bude super hovadina, ale nebylo to nejhorší. Místy jsem se dokonce i pousmál. Lawrence, který neustále kecal o útlaku černochů, nemusím, ale Steve Zahn jako neurotický věčně naštvaný polda byl celkem v pohodě.

Mizerové II (2003)

Upřímně nechápu, jak tohle můžete hodnotit tak vysoko, je t otrapné, vůbec ne vtipné povrchní a že by to byla adrenalinová jízda, jak tvrdí autoři se nedá říct ani náhodou. Jedna hvězdička za efekty a za honičku za náklaďákem, z kterého pašeráci vyhazují auta, jinak je to pitomost

Showgirls (1995)

Nebylo to až tak hrozné, jak jsem se bál. Hlavní postava se chvíli tváří jako pěkná mrcha, jindy je zase hodná, nemám si z toho moc co vybrat, ale uzavírám to tím, že není dostatečně charakterizována. Ostatní jsou jen typizované figurky.