Příběh žraloka (2004)

Nemůžu si pomoci, ale u tohohle animáku jsem se strašně nudil. žádné dobré vtipy, žádná překvapení, žádné vysoké hodnocení!

Moucha (1986)

Silně nadprůměrný horor se skvělým Jeffem Goldblumem a dobře sekundující Geenou Davis. Oskar za masky je v tomto případě také zasloužený. Na Goldbluma lezoucího po stropě jen tak nezapomenu a to jsem ten film viděl už hodně dávno.

Postřižiny (1980)

Bylo to takové poeticky strávené odpoledne, když jsem se díval na tohle poprvé.

Agatha Christie's Poirot - Karty na stole (2005) (epizoda)

Tento díl Poirota se mi obzvlášť líbil. Narozdíl od ostatních se dosti značně a odvážně vzdaluje od předlohy, což většinou bývá katastrofa (např. američtí Tři mušketýři), zde je tomu však naopak. Řada nových prvků a vedlejších dějů udržuje i diváka jako já, který knihu četl, ve střehu a zároveň tyto úpravy nejsou vůbec násilné ani překombinované. Zkrátka, přiznám se, že v závěru jsem si ani nebyl jistý, že vrahem je ta stejná postava jako v knize a to pro mě už něco znamená. Bravo!

Červená řeka (1948)

Nemůžu si pomoct, western je to nadprůměrný, ale ten konec to dost zkazil.

Mise na Mars (2000)

Když jsem se díval na zdejší recenze, tak jsem moc od tohoto filmu nečekal, ale byl jsem příjemně překvapen. Je inteligentní, citlivý a má slušný děj. Škoda jen, že postavy nejsou propracovanější a jsou to všechno moc velcí klaďáci.

Znamení (2002)

Možná kult pro někoho, pro mě to ale přijde jako průměrný, možná lehce nadprůměrný horor. Gibson nepředvádí žádné zázraky, trochu to zachraňuje Phoenix. BTW ten humor je trapný a konec je předvídatelný.

Ocelový orel (1986)

Průměrný, spíš podprůměrný akční film o rebelovi, který to všem na konci natře. Plno klišé, několik vyložených chyb, potěší snad jen záporák David Suchet.