Koktejl (1988)

Průměrný, spíš podprůměrný film s nevýrazným, necharizmatickým a nudným Cruisem.

Láska nebeská (2003)

No nevím, na mě tenhle film zas tak nezapůsobil. Asi nejsem typ na romantické komedie. Jsou tu sice mimořádně vtipná místa, ale někdy film zase ostře balancuje na hraně kýče. A hlavně Hugh Grant jako Prime minister je jako já mimozemšťan.

Zelené peklo (2003)

Thriller s možná trochu překombinovaným dějem, jež konec jsem odhadl se značným předstihem, ale nezapírám, že se mi líbil. Ten film není tak špatný, jak tady všichni píšete!

Dokonalý trik (2006)

Dost dobrý film s příběhem, který jsem očekával a (spoiler) s podle mého gusta až příliš mnoha dvojčaty a dvojníky. Christopher Nolan opět dokázal, že je dobrý vypravěč a to i přesto, že příběh má několik logických děr a paradoxů. Ale díky dobré atmosféře a výpravě mu to rád odpouštím. Po druhém shlédnnutí: Zaráží mě, že (opět spoiler) Angier v závěru neměl žádnou ochranku a že byl ochotný se stokrát nechat utopit. PS: Ale ze začátku příběhu jsem fandil spíš jemu, až potom se ukázal jako ten větší grázl.

Let číslo 93 (2006)

No teda! To byla ale adrenalinová bomba! Už dlouho jsem něco podobného nezažil. V závěru, i když jsem věděl, jak to dopadne, jsem cestujícím držel pěsti. Tenhle film není vlastně ani standardní drama/thriller ani dokument. Je něco mezi tím. Škoda jen, že se týká jen jednoho letadla z těch unesených, kdyby to bylo o všech, je to lepší. Taky mě trochu mrzí, že linie vojáků a letištních pracovníků zůstávají tak trochu neuzavřené. Jinak by to ale bylo na plné hodnocení. Ale je to velice sugestivní film, to ano.

Duch (1990)

Neobvyklý romantický film, který ale po druhém shlédnutí začne nudit. Neobvyklý příběh, slušné herecké výkony Patricka Swayzeho, Demi Moore a hlavně Whoopi Goldberg, která z důvodů mě neznámích dostala dokonce i oskara. Je to na druhé straně i ale zbytečný doják, který se bohužel místo na linii pátrání vraha soustřeďuje možná až příliš na tu milostnou. Dávám 70%, ale u hvězdiček zaokrouhluji dolů.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Původně jsem chtěl dát jen tři, ale nakonec jsem se přilonil k vyššímu hodnocení. Je tu plno vtipů, barev a hlavně kýčovitosti. Rozhodně je to jeden z nejbizarnějších filmů, co jsem viděl, ale na Burtona jsem si už zvykl...

Vetřelci (1986)

Pokračování legendy... Co dodat, i když přece jen mám jedničku raději pro svou atmosféru a hlavně pro práci pana Gigera. Nezlobte se, ale proto dávám o jednu hvězdu míň. Taky mi tu přišel trochu nelogický ten konec, protože, kdyby Ripleyová skutečně otevřela dveře do vesmíru, tak se všichni udusí. Ale nenadávejte mi, že jsem hnidopich :-) Vynechané scény: hadleys hope , sentry guns , tunely . Kompletní seznam, bohužel špatná kvalita,

Equilibrium (2002)

Slušný nápad s fašistickou společností budoucnosti kazí předvídatelnost a souboje a la matrix, které aspoň já nemusím. Jinak je tu ale docela povedený přerost hlavního hrdiny z ochránce "zákona" na odbojáře. Bohužel závěrečný souboj je spíš trapný než působivý.