Godzilla (1998) odpad!

Raději bez komentáře

Klub sráčů (2000)

Nevím, co je na téhle nechutnosti tak geniální, po druhém zhlédnutí jsem však přecejen trochu změnil názor. Jistě, je to nechutnost, ptákovina a nemá to děj, ale na druhou stranu jsem se u několika vtipů a zejména u úvodní scény s Annou Boleyn docela pobavil. Asi jsem perverzní nebo mám nějakou divnou náladu, ale do odpadu tohle nedávám

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Je to hrozná propaganda, ale na druhou stranu některé díly opravdu působí zajímavě a taktéž hudba není nejhorší. Vzhledem k tomu, že americké filmy jsou přecpané propagandou jakbysmet (a v některých to je snad ještě horší - Den Nezávislosti, Air Force One) a tenhle seriál vinu za komunistické zločiny pravděpodobně nenese, přikláním se k průměru. Nehodnotíme tady komunistický režim vážení ( tomu dávám odpad!). Některé díly jako Studna nebo Kvadratura ženy jsou ovšem kvalitní detektivkou!

Predátor 2 (1990)

Už první díl jsem neměl nijak moc rád díky jasné odhadnutelnosti děje a absenci solidní atmosféry jako třeba u vetřelců, ale tohle je ještě horší. Jedna hvězda za vizuální efekty, jinak herecké výkony nestojí za nic a příběh víceméně taky ne. Pár solidních hlášek, ale to je všechno. Stále je to ale lepší než příšerné AVP, takže dávám ještě jednu navíc. Abych nezapomněl líbil se mi docela zajímavý konec, který dává možnost vzniku crossoveru predátora a vetřelce. Aspoň jedna originální myšlenka..

Pravdivé lži (1994)

Docela svižná komedie, kterou kazí standardní herecký výkon Arnolda. Jamie Lee Curtisová je v pohodě stejně jako zbytek poměrně známých herchů. Pár hlášek stojí taky za to (Odečtěte mi to z platu)

Titanic (1997)

Průměrný romantický film s vynikající reklamou. Winsletová se mi líbila, DiCaprio je spíš trapný a jeho nářek nad tím, že za tohle nedostal Oskara je ještě trapnější. Billy Zane jako arcilotr standardní. Jinak už mě nikdo nezaujal. Závěrečné potápění je dobré má spád i napětí, i závěr se mi líbil, ale to cukrování mi nějak nejde. Cameron prostě není typ na romantické filmy.

Hořkost (1986)

I přes skvělé obsazení jsem se dost silně nudil. Škoda. Zrovna moc originality to taky nepobralo.

Smrtonosná past (1988)

Nadprůměrný akční příběh Rodericka Thorpa (asi to jméno píšu špatně) byl silně upraven Hollywoodem, nicméně i přes ztrátu "filozofické linie", změnu několika scén a charakterů-původně měl Willis zachraňovat dceru ne ženu a svá dvě vnoučata- a zásadní změnu závěru, se překvapivě vylíhnul velmi povedený akční snímek, který ještě o jednu úroveň vyzdvihuje Alan Rickman jako jeden z nejlepších filmových záporáků žánrem předem odsouzených k smrti.

Dva v tom (1995)

Odpočinková komedie s několika originálními nápady např. jízda do nemocnice, skvělý odborník na kynologii Robin Williams. Občas IMHO ovšem zapadá do trapnosti - viz souboj s krokodýlem nebo i ten úraz umělohmotným drakem. Julianne Mooreová je celkem roztomilá, Grant působí trochu prkenně jako vždy ale nevadí.

Muž, který soudil Boha (2001)

Odpočinková komedie, která ukazuje, jak pojišťovací společnosti dokáží odmítnout vyplatit pojistku kvůli bohu a co se děje, když se proti tomu jedinec vzbouří. Relativně inteligentní humor a vtipný závěr mě přesvědčily o průměrném hodnocení.