Jaccobos

psycholog

Skype: jaccoboss

• 18.11.2009  19:41
    Iluzionista (2006)

Působivý film kompozičně podobný Parfému - ovšem méně umělecký a více napínavý. Největšími plusy jsou dokonalé prostředí vídeňské (pražské), respekt plivající iluzionista Edward Norton. Trošku mě zklamal závěr filmu, kde jsem očekával poněkud "zajímavější a propracovanější" rozpletení celého příběhu. Zejména závěrečná scéna inspektora u vlaku (včetně sledu myšlenek - jak že to vlastně bylo) mě připadala skoro infantilní. Jinak Iluzionista rozhodně nenudí a je to porce velmi stylové zábavy.

• 14.11.2009  18:43

Perfektně zpracovaný problém volby. Svoboda úsudku je důležitá, ač se může zprvu zdát, že by byl svět jednodušší bez toho, abychom si mohli zvolit zlo, není tomu tak. Ať už se podíváme na Mechanický pomeranč nebo kamkoli jinam, kde svoboda byla odpírána vidíme zřetelně, že bez svobody to nelze. Já si myslím, že pokud budete volit Mechanický pomeranč, tak je to dobrá volba :)

• 7.10.2009  18:20
    Fontána (2006)

Otázka smrti byla je a bude důležitou otázkou v našem životě. Kdo si ji neklade a nevyřeší - je jenom otázkou času, kdy ho začne sužovat existenciální úzkost a zblbne. Myslím, že jde pouze o podaný fakt, že se smrtí se musí každý vyrovnat. V Pramenu (neboť jsem nepochopil překlad Fontána) je třeba ocenit snahu zobrazit něco, o co v dnešní společnosti (nebo alespoň v mém okolí) není přílišný zájem - ba dokonce je smrt označena jako něco smutného, o čem se moc mluvit nesmí a mnozí lidé si nedovedou představit větší "tabu". Myslím, že tento film je velmi NA MÍSTĚ a škoda, že jich s podobnou tématikou není více. Jinak mě osobně vadila Rachel Weisz s krátkými vlasy - o tom, jak mi ZDE vadí Hugh Jackman zde mluvit nebudu :)

• 4.10.2009  17:41

Film, který - stejně jako James Bond staví na propracované bleskurychlé akci, detailech, předvídání běhu událostí - ale Jason Bourne je v tom ještě lepší. První dvě třetiny filmu staví jenom na akci a naznačují nejasnost a pochyby - rychlé obrazy z dávno ztracené paměti. V poslední části se vše vyjasní a zazáří v celé své podstatě - rozhodl ses sám !

• 25.9.2009  15:07
    Karamazovi (2008)

Opravdová ukázka toho, jak dobré může divadlo být, když ho hrají špičkoví herci. Kam se hrabou české filmy na české divadlo...

• 13.9.2009  22:08

Příběh malé Ofélie, která utíká před strachuplnou válečnou realitou frankistického Španělska do světa fantasie a světa, kde má své jisté postavení - v zemi faunů a víl je princeznou. Pohádka zobrazující ostrý kontrast dvou světů, který ovšem mají společný jmenovatel: Bez práce (boje a odvahy) nejsou koláče...

• 11.9.2009  14:25

Americká krása začíná jako americký film, kde znuděnost, stereotyp a sobectví hrají hlavní roli. Atmosféra filmu se ovšem během 117 minut zcela změní. Název je velmi výmluvný. Americká (a nejen americká) témata, kterých se film dotýká jsou opravdu zásadní (tolerance, karierismus, sobectví, boj proti stereotypům). Ovšem nejhezčím tématem je zde krása. Krása okamžiku, krása v lidech, krása ve věcech, krása života. Neříkám, že ji ve filmu Americká krása uvidíte - je to jen video, ale rozhodně si ji můžete připomenout...

• 1.9.2009  14:03

Film velmi dobrý, ale už se na něj asi nepodívám :)

• 31.8.2009  22:39

Velkolepý film plný srandy, historických vylepšení, francoužštiny, nasraných Židů, narážek, ironie, skvělé "tarantinovské" hudby, "tarantinovských" kapitol a na neposledním místě Brad Pitt ve svém komicko-drsném převleku...

• 27.8.2009  22:12
    Crash (2004)

Jde o několik příběhů, které mají společného to, že v nich vystupují "přistěhovalci" ze zemí z celého světa do velkého světa Ameriky. Jelikož mi svět Ameriky nepřipadá tak zajímavý, tak jsem nebyl až tak zcela konsternován, jak by možná tvůrci čekali. Nicméně jde asi o nejlepší snímek zachycující tento problém, totiž konflikt původních (nečerných, nežlutých) Američanů s těmi černými a žlutými. Sandra Bullock pro mě byla naprosto nezajímavá herečka, která má problém na sebe upozornit - hodí se jako křoví do majora Zemana, ale jinak bych ji asi neangažoval...

• 4.8.2009  16:54

Film veskrze nenásilně pohodový :) Ovšem místy poněkud nepochopitelný - To byla Pursy taková materialistka, že dopis od právníka (dům je jenom její) v ní probudil tak nepřiměřenou reakci, že chtěla zničit symbiózu, která oběma stranám (ožralové a ona) změnila život a postavila je na nohy? ... Připadalo mi to jako vynucená zápletka s nepřiměřenou reakcí... Jinak hudba opravdu pasovala :)

• 3.8.2009  17:45

Velmi zajímavé, ale Steven Spielberg zapomněl, že v roce 2054 už bude Amerika muslimským státem, takže Agatha by měla mít aspoň závoj ! Jinak perfektní film - a na rozdíl od Mementa se v tom nikdo nezamotal.

• 2.8.2009  22:13
    Neúplatní (1987)

Film, který za moc nestojí - velké množství zbytečných, rádoby napínavých scén, zdlouhavých tak, až si člověk sám vymýšlí - co touto scénou asi chce básník říct ??? 164. místo je opravdu velmi přeceněné a nadhodnocené. Další důkaz, že ani velké hvězdy (Kevin Costner, Sean Connery, Andy Garcia, Robert De Niro) nedělají dobrý film. Ovšem film má i světlé chvilky, které se musí ocenit. Navíc mafiánská tématika u mě nikdy nejde pod 3*...

• 30.7.2009  17:47

Impresionistické dílo kontrastující s naturalismem v horrové míře! Zfilmované umění! Jean Baptiste Grenouille jako člověk z jiného světa, který má místo mozku nos a touží po lásce, kterou hledá svým, "dosti svérázným" způsobem. Snímku se nedá upřít originalita a zajímavost. Perfektní výprava a kulisy dokázaly spolu s geniálně vybranou hudbou vytvořit velmi "uvěřitelnou" atmosféru. Film nemá chybu až na to, že mě naturalismus děsí a impresionismus nudí, takže 4,5*.

• 28.7.2009  18:28
    Yes Man (2008)

Paráda! Yes Man je asi nejpozitivnější komedie, co jsem kdy viděl. Carrey je zase super, ale ne geniální. Začne nudit a to je jeho chyba. Ovšem filmu vlastně nechybí. Je inspirativní, vtipný, plný hlášek, má myšlenku (Každá filosofie má své mezery - takže nemusíš říkat "yes" pořád) Carrey je největším plusem filmu, ale i minusem.

• 27.7.2009  22:53

To jsem si dal. Říkal jsem si, že když je to takový hit, tak to nemůže být úplná blbost - je... Film natočený pro nižší IQ skupinu. Hlavními rysy filmu jsou: Rychlost (honí se od kardinála ke kardinálovi). Jedině tak se dá stíhat taková debilita. Hloupé názory vnucované dnešní "zabržděné" církvi bránící světu pokroku (u toho jsem se vyloženě bavil, i když to asi nebylo záměrem tvůrců). Jedním slovem komerce sázející na Toma Hankse - vědce, představujícího rozumového i morálního guru dnešní společnosti. Film byl od začátku velmi předvídatelný, ale pak přišla ta očekávaná "bomba" To si to asi Dan Brown (autor předlohy) po sobě přečetl a zjistil, že by to bylo strašně nudné a tak tam dodělal malý převrat prostřednictvím videozáznamu, který náš milý Tom shlédne ke konci "napínavého dramatu". Za toto probrání jsem dal 1*, ale je to vlastně odpad.

• 27.7.2009  00:00
    Kmotr III (1990)

Horší než Kmotr I. , ale lepší než Kmotr II. Kmotr III. Nabral rychlost, ale právě tím ztratil onu pověstnou "neuspěchanost" Kmotra, takovou, která dávala do pohybu předchozí dva díly. Časté sentimentální výjevy jsem samozřejmě očekával, ale přesto mě dráždily a minimálně z poloviny byly zbytečné. Ovšem oproti průměrným scénám (neboť slabé tam nebyly) bych vyzdvihl úžasnou scénu - možná nejlepší scénu z celé ságy vůbec - Rozhovor Micheala s kardinálem Lambertem. Evropa je jako tento kamínek obklopený vodou, stovky let na ni křesťanství působí a stejně se v ní neusadilo. Naopak asi největší minus je dobové zasazení - osvětlený NY a LA naštěstí vystřídá stará dobrá Sicilie, kde jde vše o 100 let pozadu, a kde jsem se dočkal nezahanbujícího konce celé ságy. A co si budeme povídat: Kmotr III už není o MAFII, jak ji známe z předchozích dvou dílů, ale jakési povinné zakončení života M. Corleona. Taky mě zklamal Michaelův ježek namísto napomádovaných vlasů :)

• 18.7.2009  23:10

Velká sranda. Myslím, že to vzali pevně do svých rukou lidé, kteří si uvědomili, že diváci Harryho pottera rostou a mají jiné požadavky, než infantilně blbě rádoby temnou, upřímnou a, jak říká můj brácha, "uslintanou" atmosféru. Pryč s ostatními díly! Tento díl je velice zdařilý. Sází (nejen) na studentský humor, který je nejlepší ze všech. Jinak pocit z filmu: Všechno je o dobrým fetu (lektvaru štěstí)

• 18.7.2009  12:57

Spíše 4,75*. Parádní obsazení, v posledních scénách by se napětí dalo krájet. Velmi dobře zachycená psychika postav, jak chtějí změnit svůj život, jak se rozhodují a jejich vnitřní boj. De Niro je pro mě v tomto filmu jednička.

• 18.7.2009  12:50

5* - hiphop - dialogy - infantilita scénáře =2* Bylo to akční, ale celkově slabý a moc předvídatelný. Podíval jsem se na to kvůli Vinu Dieslovi, který byl jediný na 3* - Jo! ještě tunely se mi líbily :)

• 15.7.2009  22:38
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

Jeden z dobrých českých seriálů. To, co se točí dnes by ani pes do huby nevzal :)

• 12.7.2009  22:21

Celkové nudné vyznění, ale místy jsem se dobře bavil.

• 8.7.2009  21:53
    Leon (1994)

Jean Reno byl jako vždy stoicky perfektní. Jeho komika mlčenlivého habána nemá konkurenci. Místy mi to připadalo, jako parodie na akční filmy, potom to byl akční film. Námět se mi zdá zajímavý i když místy může nudit, protože infantilní projevy Natálie Portman jsou velmi svérázné. Super byl taky Danny Aiello: " Jsem něco jako banka, ne, jsem lepší než banka, protože tu občas někdo vykrade :)

• 7.7.2009  18:48
    Stmívání (2008)

Je to sice fantasy, ale je to až moc infantilní. Občas dobrá akce, občas dobrá holka a občas upír na stromě. Není to horké ani studené a jako takové to musím vyplivnout.... Dobrý film pro puberťáky. Ale uznávám, že Robert Pattinson měl občas hrozně drsný pohled...

• 6.7.2009  13:38

Dávám 5*. Hned vysvětlím, proč jsem této zdánlivě "uslintané békovině" pomohl nahoru... Co má film za úkol? Nic. Je to jenom příběh. Když si pustíte "romanťák" nečekejte překvapivé úskoky nebo vypjaté akční scény. Ovšem něco se přece jenom musí očekávat. Já se dočkal scén tak dokonale zahráných a natočených, že zůstává rozum stát. Ovšem kdyby slova v těchto scénách nedávala smysl, asi by to byl jen další americký "slaďák", ale i slova jsou smysluplná a krásná. Ve filmu lze postřehnout několik životních témat: Odpuštění, lásky a boření sociálních rozdílů :) Slovo působivý není zde dost silné.

• 28.6.2009  23:00
    Porota (2003)

Vynikající souboj Davida a Goliáše, ozbrojení a odzbrojení, dobra a zla. Nelíbil se mi začátek, který se moc obšírně snaží vylíčit, jak se advokátní společnost pana Rankina Fitche připravuje na výběr poroty - jestli se režísér snažil oslnit, myslím, že se nepovedlo. Ovšem v případě, že si pustíte film asi o 30 minut později nudit se nebudete. Slabý začátek - perfektní konec.

• 27.6.2009  22:59

Velmi hluboké zamyšlení nad temnými dobami našeho národa. Vývoji postav, kterým opadává radostný úsměv svazácký a nastupuje zklamaná tvář realisty. Film o tom, jak neschopný komunista k moci přišel a zdevastoval lidské vztahy, smysl lidské práce a beze smyslu pro spravedlnost podával obvinění. Film je poeticky laděný a dá prostor k přemýšlení. Vesnické tradice jsem nemusel vidět, ale patřilo to k vykreslení vesnické kultury, možná i něco víc.

• 27.6.2009  14:49

Vyzkoušeli vás, posoudili vás a vyhověl jste! Craig je výborný herec a na Bonda se hodí. Casino pravda o drobet přehlednější a zajímavější, ale nemůže být všude poker, že?

• 26.6.2009  00:03
    Kill Bill 2 (2004)

O 100% lepší než Kill Bill. Vtipy konečně byly na svém místě (i když taky ne všude se hodily). Pár výborných "hlodů" na které se rozhodně nezapomene. Myslím, že chvíle nudy, které v jedničce nebyly raritou se ve dvojce redukovaly na minimum. Zdlouhavé retrospektivní scény konečně nebyly samoúčelné. Opravdu skvělá oddechovka. A hlavně Bill se konečně ukázal...

• 25.6.2009  17:58
    Podraz (1973)

Parádní podívaná. Živý děj i překvapivé momenty jsou motorem filmu. Perfektní vyústění. Redford a Newman potvrdili svou komičnost i umění hrát ve vážnějších chvílích. Gangsterka jak má být.