Malcolm X (1992)

Malý afroamerický zlodějíček objeví krásy islámu a nadřazenosti černé rasy. Po třech hodinách sledování jeho proměny ve spasitele mu jeho soukmenovci nadělají díry do kožichu a je konec. Dobře ti tak Malcolme.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Britské surreálno, které snad až příliš připomíná českou realitu. Včera jsem dokonce v hospodě potkal Daffyda.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Opravdu nechci žít ve světě, kde nositel titulu "Nejodpornější imbecil dekády" vystupuje jako děsnej bourák, který má tolik bab, že by je mohl ve sklepě přehazovat vidlema z kupice na hromadu. Tady je něco úplně špatně.

13 (2010)

Hele Gélo, to byl tvůj nápad, natočit dvakrát stejnej biják? Ses přestěhoval do Ameriky a Robík Rodrigéz ti poradil, že jemu to prošlo? Nebo potřebuješ tu obsáhlou látku o olympijské disciplíně carských důstojníků řádně vytěžit? Ok, zvolíme variantu: " za víc peněz, míň muziky". Tohle to dává smysl, jedině v případě, že ti tam všichni ti borci pózovali za polívku. Čemuž konkrétně u pana bílého Stathama a černého Padesátníka nevěřím. Orgány uklidit, honírna zavírá.

Warriors (1979)

Hustí Warriors prchají New Yorkem před pomstou ostatních pouličních bizárů. Cesta je to krušná jako hory a dlouhá jako tejden před vejplatou. Protože nemají na taxík, prchají pěšky, nebo podzemkou, pokud zrovna nemá výluku. Logika si dává dvacet a já si to celkem užívám. Koho by nepobavil gangster s přezdívkou Rembrandt, který své jméno získal zjevně proto, že dokáže sprejem namalovat na zeď dvojité vé na první pokus.

Paranormal Activity 2 (2010) odpad!

No páni, to byla fakt síla. Vymazlené homevideo o hovně. Pro příští díl doporučuji kameru umístnit do špajzu a natáčet jak tvrdne chleba. Bubububububu.

Andrej Rublev (1966)

Já tomu možná nerozumím, ale za sebe bych řek, že tu nic tak extrovního nevidím. Když to srovnám třeba s tím výletem na Kokořín....

Red (2010)

Až se příště budou v Tescu důchodci kočkovat u zlevněnejch vajec, vyhnu se jim obrovským obloukem a pěkně počkám, až co na mě zbyde. Nerad bych hledal kousky svejch tělních tkání někde mezi Veselou krávou a Dobrou mámou. Dneska už si člověk nemůže bejt jistej ničím.

Phenomena (1985)

Mladičká Jennifer Connelly v roli Té, která mluví s brouky. Taky je tam švýcarská Transylvánie, demented retarded, opoce a heavy mentál. Argento je ďábel.

Ať vejde ten pravý (2010)

Dietolog v Somálsku a Let Me In. Dvě naprosto zbytečné věci. V případě tohoto remaku se ovšem soudruzi ve Státech drželi při zdi a vytvořili spíš kopii, než nějakou opulentní trikařinou nablitou předělávku. Což je sice milé, ale pořád se jedná o kopii, která uspokojí, ale nenadchne. Takže cesta vede spíše tudy: http://www.csfd.cz/film/243243-at-vejde-ten-pravy/