Televizní společnost (1976)

Takřka třicet (!!!) let starý argument pro to, že až si začnete prozpěvovat melodie z reklam, věřit Rayovi s Luckou a závidět Agátě buben, měli by jste co nejdříve navštít restauraci a zformátovat si hard disk. Nebo můžete zkusit toho hypnotizéra se sejrem místo kyvadla.

Bílá paní (1965)

"Nepotřebujeme strašidla. Máme národní vejbor."

Čingischán (1965)

Tenhle film o mongolech je zajímavý tím, že se mongoly doslova hemží. Největší mongolové jsou doktor Živágo, inspektor Kožák a lump Kalvera.

Sucker Punch (2011)

Nenechte se obelhat tím, že tahle halucucanice je smyšlený svět mladé dívky. Pan režisér si prostě dělá radost a vizualizuje svoje vlastní sny. A já mu to sežral i s navijákem.

Thor (2011)

Pan Branagh se mě snažil přesvědčit, že jeden ze severských bohů, Heimdall, je sošný afroameričan s výrazem dealera cracku. Těch je plnej Václavák. O jeho bratrovi uprchlém z japonských legend nemluvě. Chápu, že je to americký, politicky korektní film, ale všechno má své meze. Takže se možná se dočkáme i Confuciusova životopisu s Denzlem Washingtonem v hlavní roli. Tenhle Thor je spíš Tchoř.

Stalker (1979)

Ó ano. Máme problém. Měl jsem problém už s tím typem co se jmenuje Rublev. Dostal jsem doporučení, že Stalker mě rozebere. Nerozebral. 163 minut kličkované ( po absolutně vychytaných lokacích, za což si pan režisér zasloužil tu hvězdu) je něco, čemu se nedá říct jinak, než intelektuální masírka. Nedokážu si představit situaci, která by mě donutila, vidět to znova. Navíc mám odpor k orientačnímu běhu. Místo buzoly si házet matkou na provázku je opravdu cesta do Zóny. Ne, ne a ne.

Zelený sršeň (2011)

Hraje v tom asiat Kato. Co je to za film? Ne, není to Růžový panter, ale jakýsi Zelený sršeň. Barvami a asiaty podobnost končí. Rogen není Sellers a cítit cokoli k jeho postavě dementního zbohatlíka dá stejnou práci, jako zamilovat se do úplavice.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Pan Jacobson se evidentně inspiroval u našeho velikána Járy Cimrmana a natočil Spartaka, bez Spartaka. No, a zábavné je to kupodivu stejně, jako Mistrův Hamlet bez Hamleta. Milovníci naolejovaných fesháků mohou dvě až tři hvězdy přidat.

Maniac Cop (1988)

Maniac cop Cordell dělá v Yorku bordel. Naprostá osmdesátková klasa.

Sahara (2005)

Pokud je libovolné pokračování dobrodružství Indiany Jonese šťavnatý steak, pak tahle dobrota je připálený hafbanátek, vysušený jako ta Sahara v názvu. Jedovatý hnus, který je o to nebezpečnější, že se za ten steak vydává. Fuj.