Griffinovi (1999) (seriál)

Simpsonovci majú pre mňa príhodnejší humor. Tu sa dosť šplechy opakujú, sú príliš nátlakové a často vidno, že dochádza fantázia, z čoho sa pokúša sám Seth Macfarlane robiť srandu, ale až tak mu to nežeriem. Ťažko hodnotiť takýto gigantoseriál, preto radšej len porovnávam.

John Wick (2014)

Dobrý akčňák, dobrý Keanu, ale celkový rozruch ohľadom trilógie nechápem. Asi si musím pozrieť dvojku a trojku.

Největší showman (2017)

Hugh Jackman je pre mňa skrátka a dobre Wolverine. A spievajúci Wolverine je čudný Wolverine. Asi by som mal prestať pozerať muzikály, lebo žiadnemu asi nebudem schopný dať najvyššie hodnotenie. Aranžmá aj herci v Najväčšom šoumenovi boli skvelí, ale to je tak z mojej strany všetko. Príbeh nechytil a pompéznosť šoumenstva sa ku mne nedostavila v želanom efekte.

Upgrade (2018)

Výborný námet aj dej, ktorý by si zaslúžil trochu zvučnejšie herecké obsadenie. Trochu mi vŕtalo hlavou, prečo upgrade na hlavnom hrdinovi nedokázal instantne uštedriť smrtiace, či omračovacie chvaty, keď už mu bolo dovolené prebrať kontrolu. Asi pre efekt filmu, aby v ňom boli zaujímavé bojové scény, no nedávalo mi to úplný zmysel, pretože takto naprogramovaný "stroj" by nemal mať problém "vypnúť" človeka jedným pohybom.

Domácí péče (2015)

Pokus o akýsi ezoterický film s artovým nádychom. Polívkovka dráma. Nebolo to môjmu srdcu priblížené, bohužiaľ. Takýto film si v histórii nenájde miesto. Upadne do zabudnutia.

Protivný sprostý holky (2004)

Film, v ktorom pôsobia Rachel McAdams a Amanda Seyfried hlúpejšie než Lindsey Lohan. Zaujímavé? Ani nie. Moja žena povedala, že je to kultová babská komédia. Neviem, mne to tak nepríde. Možno som ale len nezachytil to obdobie jej kultu. Pre mňa celkom obyč tínejdž komedy šit.

Tenet (2020)

Film, po ktorom si kladiem hlavne jednu otázku. Je Elizabeth Debicki skutočne taká vysoká, alebo len John David Washington príliš malý? Ale nie, vážne. Ja som si to užil. Pokiaľ by som sa v tom vŕtal, určite by som tam našiel chyby a nedostatky aj ja, no Nolan ich vie tak rafinovane prekryť, že sa nad nimi vôbec počas sledovania nezamýšľam. Páčilo sa. Ako zatiaľ asi všetko od neho. A Aaron Taylor-Johnson z Kick-Ass-a sa len poserie pri pohľade na samého seba z Tenet-u.

Špióni v převleku (2019)

Meh, animovaná bondovka s detskými gadžetmi s kladením dôrazu na ich vynálezcu a kvázy vtipným holubičím elementom. Nezaujalo. Dá sa povedať, že celkom tuctové na súčasnú dobu.

Artemis Fowl (2020)

Pamätám si, ako som počas potterovskej éry čítal Artemisa Fowla ako alternatívu k čarodejníkovi. V tej dobe som si aj predstavoval v hlave, ako by sa to asi dalo sfilmovať. Rozhodne to nebolo takto. Hoci taký hejt, aký sa šíri informačnými tokmi až nezdieľam. Veľmi si príbehy z kníh nepamätám, pretože sú písané pre detských čitateľov a keď som niektorú z posledných dostal dorúk ako končiaci násťročný, zdala sa mi plytká a nudná. Detská. Predsa len, dej filmu mi príde pozliepaný kostrbato z viacerých kníh, urobiť z trpaslíka ústredného hrdinu na štýl Jason Momoa Wannabe bolo veľmi smiešne, väčšina postáv rozprávala divným chraplákom, ktorý nemal pozitívnu odozvu a veľa postáv nebolo vôbec dobre rozvinutých. Azda tvorcovia rátali s pokračovaním, ktoré však asi nepríde. A samotní Artemis a Butler? Celé zle. Absolútne sa nepodobali knižným predlohám. Detská kniha. Detský film.

Bloodshot (2020)

Eh, no, chcelo to byť superveľké, superakčné, zaujímavé a originálne, no bolo to pomerne hlúpe. Neviem, čo by som k tomu napísal. Nemalo to chémiu, výstavbu, šarm, bol to taký obyčajný akčňák s kvázi dobrým nápadom. Komiksové filmy máme radi pre niečo iné.