Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Vo všeobecnosti sa dá pokračovanie Star Wars označiť ako nadštandartne dobré a napriek tomu, že vypovedalo veľmi veľa o pokračovaní príbehu, donúti fanúšikov tešiť sa na ďalšie diely, pretože zároveň vyvolalo veľké množstvo otáznikov. Aj keď budem film s nadšením rozoberať s kamarátmi, pretože bol skutočne spravený s ohľadom na uspokojenie obrovskej fanúškovskej základne, niektoré aspekty prišli zbytočne komické a nelogické. Split-sekundových 10 minút pôsobilo ako hodinová záležitosť a pod. Ale teším sa na VIII. epizódu.

Malý princ (2015)

Vo filme cítiť dôkladný prístup k materiálu a ostražitosť, pretože keby čo i len trochu autori odflákli známu tematiku, nechali by to na sebe pocítiť. Myslím si, že to bolo nadštandartné spracovanie Malého Princa, ktoré si určite nájde svojich fanúšikov či už v radoch tisícok čitateľov knižnej predlohy, ale aj tých, ktorý nikdy Malého Princa nečítali. Napriek tomu, že to bolo veľmi dojímavé a užil som si to, trošku mi "rozprávková" 15-minútovka pred záverom zaškrípala v ušiach. Toto tam nemuselo byť/mohlo byť trošku inak.

Spectre (2015)

Na jednu stranu príjemná zápletka, humor, výber hlavného záporáka (či dvoch?), na tú druhú ale mrhanie talentom, tuctovosť a hlavne v súčasnej dobe skutočne nereálne veci v zmysle výbuchov, presnosti mušky, nehovoriac o celej scéne v marockom vlaku, ktorá bola totálne postavená na hlavu.

Zvedá se vítr (2013)

Hudba aj animácie veľmi pekné. Rozprávka to ale rozhodne nie je, na historickú biografiu je zas tento formát na môj vkus veľmi "rozprávkový" a nesedel mi k nemu. Pohladilo oko i ucho, no nie dušu. Každopádne to bol nevšedný filmový zážitok.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Vtipné. Pomerne dosť, no príbehovo veľmi jednoduché, ploché. Zároveň humor, kde na začiatku upíry nie sú na fotke, no potom sa vo veľmi veľa scénach pracuje s videom, na ktorom sú bola veľmi do očí bijúca chyba. Ako som už napísal, zabavil som sa pomerne dosť, no napriek spŕške vtipov to bolo jednoduché a dejovo odfláknuté.

Sunny (2011)

Po niekoľkých japonských sklamaniach konečne príjemné prekvapenie. Dobrá hudba, kamera, herečky, pútavé spracovanie hodné kórejskej kinematografie, vygradované do citového záveru na úrovni kvalitného hollywoodskeho rom-komu. Môže byť.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Bál som sa, že napriek pozitývnym ohlasom ma téma vôbec nechytí a potvrdilo sa to. Herecké výkony síce na výbornej úrovni, no samotný príbeh a zasadenie pre mňa nemali patričné čaro. Aj logika snímku mi trochu unikala. Pri scéne v tuneli som dokona zaspával. Asi to nebol žáner pre mňa.

Králův dvojník (2012)

Niektoré ázijské filmy sú, žiaľ, podľa môjho názoru veľmi nadhodnotené a ťažko sa vyberá skutočne dobrý snímok. Gwanghae, wangyidoen namja ním z mojej perspektívy nebol. Možno celkom zaujímavý príbeh, podaný veľmi nudným, ťahavým spôsobom, ktorý mi vôbec nesadol a poslednú tretinu som len v rýchlosti pretočil. Asi musím ostať pri kórejských rom-komoch. Historické veci mi tu nepasujú.

Ten třetí (2013)

Na to, že ide o film popisujúci známeho a ceneného autora a odvíja príbeh jeho knihy, plochejší scenár sa len ťažko dal vymyslieť. Nudné, gýčovité, nezáživné. Snaží sa o akýsi punc nadnesenosti, no opak je pravdou. A to herci sú vybraní dobre, ani ich herectvo nie je odfláknuté, no dej je napísaný pod ich úroveň. Žiadna postava nie je sympatická, až na tú Liam-ovu - konečne úloha, kde nehrá veteránskeho akčného "pomstiteľa". A pohrávať sa takýmto spôsobom s Oliviou Wilde. Aspoň niečo.

Marťan (2015)

Stroskotanec na sci-fi spôsob, humorne poňatý. Samozrejme, keď už má Matt prehnané sebavedomie, ako mu všetko vychádza, niečo sa pokašle. Trochu z mojej strany nepochopená 3D, pretože nič zaujímavé neukazuje, ako iné filmy podobného typu. Každopádne až na mierne hluchú 15-minútovku v 3/4 filmu veľmi pútavý filmový zážitok.