Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Pomerne zbytočný spin-off. Neurazí, no na druhú stranu, bolo ho skutočne treba? Čistý marketingový ťah, aby deti vytiahli z rodičov peniaze na merchandise zabalený v dosť primitívnom šate. Sem-tam sa človek zabaví, no Madagaskaru to veru nesiaha ani po päty. Ani Benedict to nevytrhol.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Veľký rozpor medzi kritikmi a "bežnými divákmi". Sám sa ale prikláňam na stranu obyčajného komiksohltača. Odvážny kasting, ktorý bol mnohými spochybňovaný, no nakoniec až tak zle nevypálil. Film napínavý, so zaujímavým zakončením, ktoré nás navádza na to, že chceme viac, teraz a hneď. Nevyhlo sa to síce niekoľkým vráskam a jazvám, no vo všeobecnosti dobrý štart k tomu, aby sa DC pokúsilo dobehnúť Marvel na striebornom plátne.

Hai kikku enjerusu (2014)

Ten pocit, keď je niečo také zlé, až je to dobré. Nemôžem dať vyššie hodnotenie, no ani nižšie. Sám o sebe je film svojou stupiditou zábavný a kto chce vypnúť v piatok po pracovnom týždni, a zabaviť sa pri pohári, či fľaši vína, vrelo odporúčam.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Veľmi zaujímaví príbeh, aj voľba hercov, no na môj vkus zbytočne dlhé spracovanie poviedky. Nízkorozpočtový film sa tak stal príliš vláčnym a v niektorých úsekoch nudil. Pokojne z neho mohlo byť vynechaných 15-20 minút, ktoré neprispievali k budovaniu atmosféry.

Velká šestka (2014)

Nápad, zasadenie deja, prevedenie, animácia - všetko veľmi dobré. Treba kvitovať. No samotný príbeh bol taký. No, myslel som, že bude trochu zaujímavejší. Trošku tie vyššie spomínané veci zdegradoval. Ale veľmi slušný a kvalitný animák.

Deadpool (2016)

Lahôdka. Tak, ako nás všetky trailery a minipropagácia pripravoali na Deadpoola, takým v skutočnosti bol. Prehláškovaný, s miliónom odkazov, surový, komiksový. Nedá sa vážne veľa vytknúť tomuto filmu. Skvelá práca.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Dvojka ma bavila oveľa viac, než jednotka, pravdepodobne to ale bude tým 8-ročným rozostupom, ako som ich od seba pozeral, a tiež priestormi, kde som vykonával túto aktivitu. Teraz som sa vedel oveľa viac vžiť do tej noir-komiks atmosféry, čítať medzi riadkami a až tak mi ten film neznechutilo to, čo pri jednotke. Síce napojenie jednotlivých príbehov (dielov komiksu) mi neprišlo ideálne, po stránke atmosféry som sa rád pozrel. A Eva Green môže pokračovať v tom, čo robí. Má prečo :).

Nymfomanka, část II. (2013)

Druhá nymfomanka už bola pre mňa ťažko stráviteľná. Nechutná, nepríjemná, staršia verzia Joe úplne odpudivá a v kruhu tohto všetkého prázdne zívnutie. Už žiadne asociácie, inteligencia konverzácie dvoch hlavných hrdinov sa hrotila na silu a záver celý film úplne položil.

Nymfomanka, část I. (2013)

Prvá nymfomanka, napriek tomu, že bola pomerne vláčna, nezáživná a pritiahnutá za vlasy, mala aspoň zaujímavé myšlienky a asociácie a mladá Joe pôsobila v retrospektíve celkom príjemným dojmom. No z filmu ako takého som dobrý pocit nemal. Aspoň sa o ňom ale dalo porozprávať.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Úplné vytrysknutie blaha som nepobadal, no pekne sa autori pohrali s tematikou. Vniesli do seriálu ďalší príbeh, ktorý by asi v súčasnosti vyznel dosť primitívne, no dali pointu ďalším súslednostiam.