Méďa 2 (2015)

Dobrá zábava. Kopec gagov, aj nečakaných, znesiteľné tlačenie na pílu. Po prvom traileri som sa zhrozil, druhý ma ale prilákal do kina a neoľutoval som. Dá sa povedať, že sa dvojka veľmi priblížila kvalitou jednotke.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Liam Neeson v ďalšej svojej nespočetnej úlohe. Záporáci dosť o ničom, zábery z klubu anonymných alkoholikov rušivé a hoci to malo občas hodnoty dobrej detektívky, ako celok to nepresvedčilo.

Soudce (2014)

Robert Downey Jr. by už potreboval nejakú úlohu, kde by nehral tú istú postavu. Prijal som tento film trochu rozpačito. Je nekonzistentný, nemá väčšiu výpovednú hodnotu v rôznych maličkostiach a strašne sa zvlášť ku koncu naťahuje. Nebavil ma tak ako asi mohol.

Tókjó kazoku (2013)

Pomerne plochý a rozvláčny japonský snímok bez väčšej výpovednej hodnoty. Ani Hisaishiho hudba nepozdvihla film a len reflektovala jeho nefarebnosť. Trochu mi Tokyo kazoku pripomenulo československé filmy s trpkým podtónom. Poodhalil veľa z každodenného života v japonskej kultúre, no príbehom nenadchol.

Mimoni (2015)

Aj keď mimoni lezú dozaista s reklamnou kampaňou všetkým ľuďom už poriadne na nervy (mňa nevynímajúc), ich sólový film bol veľmi pozerateľný. K aminákovej špičke by som ho nezaradil, no zabavil som sa veľmi dobre. Neurazí, pobaví.

Jurský svět (2015)

Chcel som dať minimálne 4 hviezdy, no jednoducho nemôžem. Zbytočne veľa vecí pritiahnutých za vlasy. Na čo? Film chcel byť akoby všetkým, no raz som nevedel, ako mám na čo reagovať. Najsilnejším momentom bolo asi roztrhanie slečny sprievodkyne. Popritom ale ako by si tvorcovia nevedeli vybrať, či spraviť seriózny thriller, alebo dobrodružný blockbuster pre celú rodinu. A takýto hybrid pre mňa nebol tak pútavý, akým mohol byť. Bohužiaľ.

Ranhojič (2013)

Nebol som až taký ohromený. Na môj vkus to mohlo byť menej rozprávkové a realistickejšie. Pompézne kulisy a rozprávkový záver ma pomerne odradili. Takisto aj dĺžka filmu bola nadbytočná. Nemal som z toho dostatočne skutočný pocit skrátka.

Bareuge salja (2007)

Námet - exkluzívny. Prevedenie - no, hanbím sa to povedať, ale americká produkcia by z toho vyžmýkala oveľa viac, Príliš jednoduché, detinské, ani nie vtipné, ani nie vážne. Priam vlažné by som povedal. Málo sa s týmto tvorcovia vyhrali a aj keď sa mi naozaj páčil motív filmu, existujú oveľa lepšie kórejské filmy.

Chlapectví (2014)

Oceňujem námahu a 12-ročnú prácu na filme, na môj vkus je to ale veľmi ploché. Film bez deja, príbeh bez myšlienky, či pointy. Skrátka, nech sa páči, dospievanie jedného pomerne bežného melancholického chlapca. Nevychutnal som si ho.

Dítě číslo 44 (2015)

Už trailer nebol veľmi vábny, no povedal som si, že s takými hercami to jednoducho nemôže byť zlé. Úplne zlé to ani nebolo, no sú oveľa lepšie a pútavejšie žánrovky, než Child 44. Pomerne potrhaný dej, veľavravný príbeh, ktorý ale vlastne nevypovedal o ničom, chaos. Neskrývam mierne sklamanie.