Divoká dvojka (2015)

Určite mal film dobré a vtipné momenty, no celkovo prevažovali tie hluchšie a pôsobil pomerne lacno. Celkom nechápem, prečo Reese baví sa ešte sem-tam objaviť aj v takýchto plochejších úlohách, no je to asi jej vec. Nehodnotím Hot Pursuit úplne negatívne, no nič výnimočné nepriniesol. A nepochopil som, prečo v českom dabingu sa zrazu zo španielskeho akcentu stal prízvuk ostravský.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Nechytilo za srdce. Nepotrebujem takéto smutné témy a keď už predsa len nejakú zhliadnuť, určite by som odporučil iné. Zbytočne dlhý film, ktorý zdanlivo končí, no stále nekončí a aj keď sa naň dalo pozerať, mal aj svetlé momenty, vo všeobecnosti som skrátka jeho kúzlu nepodľahol.

Ex Machina (2014)

Zaujímavý, nie príliš ambiciózny a propagovaný snímok. Napriek tomu, že ide o sci-fi, technologický rozmer putuje mierne stranou a skôr sa nám naskytá pohľad na stupňujúce napätie a záujem o to, ako to celé dopadne a čo autori chcú, aby sme si mysleli, zatiaľ čo my zvažujeme, či nás presvedčia o opaku, alebo je všetko tak, ako by malo byť. Trochu nerozumiem "nevydareným pokusom" zavretým v skrini - všetci sa snažia v súčasnosti vyzerať natoľko umelo, až sa "nový boh" rozhodne vrátiť do obehu "prirodzenú krásu"? Inak si nedokážem vysvetliť tie výslovne nedokonalé ženské tvary "stvoriteľových obetí". Pokojne by som film nechal v ešte nevypovedanejšom napätí useknutý tak 2 minúty pred reálnym koncom a musím povedať, že trailer bol napínavejší než samotný film, odhliadnuc od toho všetkého to ale bol nadštandartne príjemný filmový zážitok.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Z pomerne nenápadnej, nepropagovanej záležitosti vznikol pohodový snímok s veľmi prepracovaným scenárok a kvalitným hereckým obsadením. Jon Favreau si mohol zaloviť vo svojich Iron Manovských vodách a dovolil si cameo rôznych veľkých mien, zatiaľ čo my sledujeme jeho skromný letný príbeh. Chutný filmík.

Fakjů pane učiteli (2013)

Dosť slabá záležitosť. Kvázi tínedžerská, no neskutočne povrchná, nevtipná komédia. Tajne som dúfal, že by sa autori vyhli klasickému záverečnému od začiatku očakávanému klišé, čo by to vytiahlo aspoň na 3 hviezdy, no nestalo sa tak. Veľmi amatérske. A záverečné "brbty" absolútne strašné a zbytočné.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Podobne ako pri jednotke. Čakal som trochu viac. Nie v tom zmysle, že by toho bolo málo, no film je prehnaný obrovskou reklamnou kampaňou, hviezdami, efektmi, no keď si odmyslíme všetko toto, zistíme, že je to vlastne dosť o ničom. Viem, že nemôžem čakať veľké veci od komiksovej tímovky, no mohlo by ma dostať niečo nečakané. Nič také tu nebolo. Jediné, čo prekvapilo, bol priestor pre Hawkeye, ktorý by v samostatnom filme neuspel, tak mu aspoň tuná dali väčší priestor a pozadie, nech si z neho ľudia nerobia srandu, okrem toho ale, síce super, no nie WAU.

Love (2011)

Áno aj nie. V prvom rade si určite väčšina ľudí mužského pohlavia pozrela film najmä kvôli posteľnej scéne Kristíny Svarinskej. Na tom by nebolo nič zlé. Ináč mi ani dej osobne veľmi neprekážal, malo to príjemnú atmosféru, známe miesta z môjho študentského obdobia, bol veľmi pozerateľný. Čakal som, ako bude zakončený a aj keď by mi v hlave asi lepší záver neskrsol, nebol som s týmto veľmi spokojný. Navyše, u petržalských chalanov mi bratislavský prízvuk neprekážal, no keď začal zaznievať aj na internáte, trochu ma to prekvapilo. Odôvodnenie, že "Sandra je z Trnavy" nebolo úplne na mieste, lebo Trnavčania zrovna internáty v Bratislave nedostávajú. No a keď som si začal lámať hlavu práve nad takýmito vecami, usúdil som, že viac ako 3 hviezdy dať nemôžem.

Divergence (2014)

Normálny režisér, herci a scenár a bol by z toho aj zaujímavý film. Námet je super, no prevedenie nehorázne kríva a pôsobí strašne béčkovo. Určite boli sci-fi, ktorým chýbala myšlienka, no film bol veľmi dobre spracovaný. Divergent je tomu opak. Najmä tie neustále sa opakujúce tínedžerské dotyky mi vrcholne liezli na nervy. Neviem, kde to pán Burger pochytil.

Kluci a Guillaume, ke stolu! (2013)

Z mojej strany asi slepý výstrel úplne mimo pri výbere tohto filmu. Po pol hodine som ho zastavil a už som sa k nemu akosi nedokázal vrátiť. Verím, že sú ľudia, ktorých takýto druh filmu baví, no ja som sa nudil a nechápal. A možno som mal len výnimočne kritickú náladu a Gillaume si to odskákal.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Jednotka bola legendárna. Namotal som sa na ňu ako malé dieťa a dodnes si ju rád pustím. Prequel som radšej nepozeral, no pokračovanie s Jim-om a Jeff-om som myslel, že by mohlo stáť za to. Američania na rozdiel od nás vedia robiť "reunion" filmy. Žiaľ, pri Dumb and Dumber to mám podobne rozpačité pocity ako pri pokračovaní Sněženek a machrú. No, dobre, také zlé to až nebolo, dalo sa aj zasmiať, no vo všeobecnosti som dosť sklamaný.