Černé zrcadlo - Beyond the Sea (2023) (epizoda)

Oproti tem ostatním "sociálním epizodám". Se tohle do Black mirror perfektně hodí. Dobře napsané a skvěle zahrané. Od počátku tušíte jak to asi dopadne. Poté jen s napětím sledujete, jak to dopadne. PS: Oceňuji že tam nikdo necpal žádnou rasovou, gender ekovyváženost.  Možná proto ďej zasadili do alternativní minulosit, aby tohle nemuseli řešit.

Nadace - Král a plebejec (2023) (epizoda) odpad!

Ani komunisti v 50.letech nedávali do filmu tolik ideologie. Četl jsem knihy a snažil jsem se odprostit, že koukám na něco jiného, ale bohužel to nejde. Kdybych neznal knihy nedává to smysl. Se znalostí knih to smysl také nedává a navíc mě irituje změna pohlaví hlavních postav. Tvůrce je asi nečetl, nebo nepochopil. Ale ty logické souvislosti geniálního Asimova vynechal a vložil propagandu. Proboha proč tam musí být keci jako "chci lepší zdravotní péči", to k té postavě, vesmíru absolutně nesedí. A pak to zabijou tím, že generál je gay a vydírají ho manželem. V té chvíli  jsem přestal sledovat. PS: nic proti gayům nemám, ale propaganda mně vadí

Oppenheimer (2023)

Zlaté časy, kdy měl film v kině maximálně 2hodiny. Chtěl si o pár často nudných scén víc? Počkal sis na Directores cut na DVD. Je film zajímavý? ano. Chcete ho vidět znovu? Ne. První hodina skvělá, zajímavá. Prolínání časů, nápadů, skvělá hudba. Po sléze člověk čeká stupňování a ona naopak přijde nuda. Zajímavá sonda do ameriky 50.let a snad vytržení z naivity. Amerika zase tak svobodná nebyla. Tady oficiální představitelé bojovali proti imperialistům a běžným lidem to bylo jedno:-). V Americe naopak krásně zobrazena ta fobie z komunistů. Ale ve filmu toho bylo možná až přiliš a přehnané. PS: jsem rád, že film uspěl a Nolan se bude moci pustit do něčeho nového

Zaklínač - Série 3 (2023) (série)

Obrovské zklamání, po skvělé první serii slabé rozloučení s Cavillem. Snaha tvůrců o orginalitu, genderovou a rasovou vyváženost totálně zabila potenciál. Co tvůrce nepochopí na "pale skin" a obsadí roli vyloženě ošklivou a navíc černoškou? Ubrečené, sebelitující se, stále dokola nějaké vysvětlování. Jediná koukatelná epizoda je 5 a 6. Ostatní je škoda asu.

Zaklínač - Cena chaosu (2023) (epizoda)

A takto nám děti končí seiál s velký potenciálem. 2* za Cavilla. Ubrečená epizoda, kde se každý lituje, povzbuzuje. To by patřilo spíše do Euforie.

Tajná invaze (2023) (seriál)

Celé to táhne Samuel L.Jackson. Skvělá je Sonya Falsworth, ta tomu dodává reálnost, autentičnost. LInka Scrulls mě spíše nudila.

Nadace - Nakouknutí do temnoty (2023) (epizoda) odpad!

A cenu za nejhorší knižní adaptaci vyhrává "druhá serie Nadace". Někdo nečetl, nepochopil Asimova. Ten měl vše promyšlené, byl filozof a zároveň technik. Tohle je snůška blábolů, nekonzistentních. SPOILER: smysl psychohistorie je ve výpočtu a najedou tu máme "dědičnou předtuchu" a vidění minulosti a budoucnosti. To přece nemá hlavu ani patu. Postavu Mezka někdo absolutně nepochopil, uplně zničil pointu. ENDSPOILER. Ta rasová vyváženost je fakt otravná. Ta linka rádoby "Mexiko" je trapná, kulisová a zbytečná.

Nadace - Ve stínu Seldona (2023) (epizoda) odpad!

Jsem pro svobodu, at si každý točí co chce a třeba i vaří co chce. Ale když si v restauraci objednám Caesar salát, chci dostat co jsem si objednal. Nechápu proč tomu někdo říká Nadace, když to s Nadací nemá kromě názvu a jmen postav nic společného. Asimov byl geniální. Scénaristi jsou bohužel hlupáci co nepochopili orginál a snaží se to přepsat a ničí pointu. Kdyby to bylo "jiné sci-fy" bylo by průměrné. Ničím mě to nenadchlo. A ta gender, rasová vyváženost naruby mě fakt irituje. Salvor, je najednou černá holka, ale hrozně "to" irituje. Postavy dělají nelogické kroky, který se snaží trapně vysvětlovat. Je to absolutně nekonzistentní, nepropojené s předchozí seriií a se sebou samotnou. Totální propadák.

Apollo 10 1/2: Dítě kosmického věku (2022)

Nesedlo mně vyprávění dospělého očima ulhaného, vymýšlejícího si dítěte. Naopak mě bavila animace. A hezké bylo i zobrazení šedesátých let v Americe. Ale celek to na mě bohužel nezapůsobilo

Časové pásmo bylo změněno