Říše povolá Bela Riose, aby zjistil, jak je na tom Nadace, která znovu ožívá. Hari zavede Gaal a Salvor na pouštní planetu. (Apple TV+)

jjjerry odpad!

Ani komunisti v 50.letech nedávali do filmu tolik ideologie. Četl jsem knihy a snažil jsem se odprostit, že koukám na něco jiného, ale bohužel to nejde. Kdybych neznal knihy nedává to smysl. Se znalostí knih to smysl také nedává a navíc mě irituje změna pohlaví hlavních postav. Tvůrce je asi nečetl, nebo nepochopil. Ale ty logické souvislosti geniálního Asimova vynechal a vložil propagandu. Proboha proč tam musí být keci jako "chci lepší zdravotní péči", to k té postavě, vesmíru absolutně nesedí. A pak to zabijou tím, že generál je gay a vydírají ho manželem. V té chvíli  jsem přestal sledovat. PS: nic proti gayům nemám, ale propaganda mně vadí ()

Martrix

Tak to chápu, že plánují devět řad, když Goyer předvádí tohle. Jakoby ten bordel nestačil, tak rozvíjí další linie s generálem Riosem a Malowem, kterého pojal jako Han Sola. Klasické americké uplácení diváků....dáme vám pár cool momentů a pěkný vizuál a vy na oplátku neřešte, že to občas nebude dávat smysl, nebo že je tento příběh přeplácaný space cirkus. ()

warrenur

Konverzacka Demerzel a Bele Rios-a v trestaneckej kolonii a i ten neskorsi s Cisarom boli highlightom celej epizody. Vyborna postava a uveritelne zahrana. Tretia epizoda konecne dala aspon zavan napadov z prvej serie. Epizodicke vtipky so "zlodejom" menom Hober Mallow posobia zial opat, vzhladom na charakter jeho postavy, silne genericky. Mierny nadpriemer. ()

• Scény na planetě Korell se natáčely v Praze. Scéna, kde sedí král Korellu na trůnu před nastoupenou skupinou vojáků, se natáčela v budově Právnické fakulty Univerzity Karlovy. (Kjube)