Neznámý (2011)

Liam Neeson opět v povedeném filmu, který nabízí solidní scény, několik nečekaných zvratů a jako třešničku na dortu krásnou Diane Kruger 7/10.

Kuky se vrací (2010)

Moc pěkný dobrodružný film pro děti. Jednak solidní příběh a postavy jsou nadabované skutečně dobře a na závěr musím dodat, že stopa tvůrců hry machinarium byla na tomto filmečku hodně znát... 7/10.

Zdrojový kód (2011)

Povedené a dobře obsazené sci-fi. Úvaha, kterou do komentu napsal IQ Tiqe má něco do sebe, ale upřímně mě se Zdrojový kód líbil jako v podstatě všechny podobné filmy kde se dějí hrátky s časem 8/10.

Krvavý diamant (2006)

Na rovinu DiCaprio mezi mé oblíbence rozhodně nepatří, ale když na tuhle drobnost zapomenu film se mi rozhodně líbil. Dlouho jsem se chtěl podívat na nějaký snímek s touto tématikou ne zrovna pohodového života v Africe a Krvavý diamant mi nabídl přesně to co jsem chtěl. Pro Djimona Hounsoua (velký start jeho kariéry) a taky za jako vždy krásnou Jennifer Connelly dávám palec nahoru 9/10.

Sucker Punch (2011)

Nejslabší stránkou sucker punche je jednoznačně příběh, ale na druhou stranu je zde dobrý soundtrack, špičkové efekty, akce za akcí a pěkné slečny. Sucker punch je zkrátka typický film dnešní doby, který miluje dnešní mladá generace, ale upřímně já dávám přednost kvalitnímu příběhu před špičkovými efekty... 6/10.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Na pětku jsem se hodně těšil a rozhodně nejsem zklamaný. Nápad přivézt řadu známých tváří zpět byl výborný stejně jako obsazení nových- Dwayne Johnson. Spousta akčních scén se povedla a Jordana Brewster byla v tomhle díle prostě nádherná (to jsem tu musel napsat :)). Teď už nezbývá nic jiného než zase čekat další dva roky na šestku... 8/10.

Zátoka (2009)

Na světě se dějí hrozné věci a tohle je bezpochyby jedna z nich. Moment kdy bylo zachyceno doslova masakrování delfínů v zátoce, která se během pár minut kompletně zalila krví, se mnou skutečně zacloumal. Jednoznačně obdivuji lidi, kteří jednak poukázali na tyto zvěrstva, ale navíc s tím dokázali i něco udělat-80%.

Defendor (2009)

Trochu vtipný, ale zároveň vážný film s kapku pomalejším a mírně nešikovným superhrdinou Woodym Harelsonem. Rozjezd filmu vypadal docela nadějně, ale bohužel nastolené tempo se v průběhu docela vytratilo a vrátilo se jen na posledních 10 minut. Škoda mohlo to být lepší pro mě 6/10.

Mechanik zabiják (2011)

V akčních filmech je Jason Statham jako doma o tom žádná, ale tenhle film nebyl v obrovské vlně konkurence nikterak výjimečným. Jde o čistě průměrný akčňák s pár dobrými bitkami a scénami toť vše 6/10.

Králova řeč (2010)

Film jednoznačně určený pro náročného diváka. Králova řeč má zcela určitě grády díky skvělým hereckým výkonům Colin Firtha a Geoffreyoha Rushe. Já jsem hlavně rád, že jsem se podíval zase po dlouhé době na kvalitní film podle skutečné události z období druhé světové války- 8/10.