Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ (2004) (koncert)

Som jednoznačne na strane Landy ako umelca.Páči sa mi, čo komponuje, čo spieva, že vzdal poctu Krylovi a verím, že tu šlo o to.Možno by som si vedela predstaviť inú formu, ale toto je skrátka on, prečo to meniť?

Pohádka o houslích a viole (2005) (TV film)

Bohužiaľ ani pre deti, ani pre dospelých, snaha o originalitu bola, ale všetko bolo nedotiahnuté do konca, spôsobujúc mi vrásky na tvári, nie však od smiechu, ale rozpakov.

Líbánky (2003)

Pozerať sa dala len príroda, ale na to sú dokumenty, takže som vypla v polovici.Na druhý deň som nedobrovoľne dopozerala druhú na návšteve /nemôžem menovať dotyčných, pretože sa im to páčilo/.Ale malo to význam-viem,že bod dávam oprávnene, štáb sa nenamáhal zbytočne,film si divákov našiel a ja s čistým svedomím môžem napísať, že to bolo strašne trápne, nevtipné, zle zahrané, a nebudem sa báť použiť slovo - primitívne.

Aaron Stone (2009) (seriál)

Nepuberťák toto asi hodnotiť nevie, ale 2 plusy seriál má - klaďas bojuje a víťazí nie sám pre seba, a samotného klaďasa.

JONAS (2009) (seriál) odpad!

Ja sa priznám, že pár dielov som pozrela kvôli zvrátenej túžbe "pokritizovať si " dosýtosti, keďže väčšinou sa snažím nájsť dáke to plus pri každom filme.Ale nie je vôbec smiešne, že okrem toho, že seriál je fakt hlúpy, neoriginálny, trápny a zbytočný, je hlavne neuveriteľným školením pre malých narcisov, zveličuje pochybné hodnoty a uctieva nezmysly.Trochu to preženiem,ale v konečnom dôsledku je až nebezpečný pre menej inteligentné indivíduá,hlavne ktoré to pravdepodobne pozerajú.

O rodičích a dětech (2007)

Boli tu momenty, ktoré sa mi veľmi páčili, ba až dojímali, ale kazila to občasná nuda a melancholickosť.Nevyhnem sa porovnávaniu s inými režisérovými filmami, ktoré sa mi páčili viac."Sekal" ma dostal kompletne svojou atmosférou a "Světlo" ľudskosťou.Nechýbali ani tomutu filmu a téma vzťahov,ich zložitosti a absudnosti ma baví vždy, viac však,keď sú mi osobne bližšie než v tejto podobe.Bola to však určite príjemná a nezvyklá filmová prechádzka s pánom Somrom a Novotným.Apropos, nedá mi nevybočiť z pražských uličiek-David Novotný najlepšie dabuje Christiana Balea.Aký koniec čakať od baleheada.

Kajínek (2010)

Film som pozrela nezaťažená znalosťou podrobností slávnej kauzy a bez potreby dozvedieť sa viac o drsnej stránke dneška / tvrdohlavo si zachovávam optimisticko-romanticko-naivný pohľad/.A bol to výborný film, prečo zasa tie výhrady?Slabé miesto som nenašla a ani raz som nepomyslela na to,že kvôli filmu nestihnem prvý polčas fotbalu Žilina :Sparta. Napriek super spádu som sa nestratila ani v deji,ani v postavách,Noid bol fajn aj ako autor hudby aj herecky, chvály na hercov celkovo vôbec nie sú prehnané.A verím,že sa za svoje repliky ani účasť v tejto dobrej akčnej dráme určite nehanbili.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Krásny film o priateľstve, niekoľko koncov ako PP, Stanislavský jak sviňa...Ale vážne, keby sa na záver neospravedlnili za neslušné výrazy, nedám toľko hviezd...A výnimočne ma tu bavilo viac to bang-bang ako kiss-kiss.

Vojákova dívka (2003) (TV film)

Veľmi sugestívny a slzopudný film, ktorý zaraďujem k dokonalým po všetkých stránkach.Len sado-masochista by sa však dokázal naň pozrieť viac ako raz.Pre mňa jeden z "najstrašnejších" záverov.Kam sa hrabú horory, toto sa naozaj stalo,ach bože...

Filmárik a Filmuška (1970) (pořad)

Hlavne sovietske a poľské krátke animované rozprávky ma ovplyvnili na celý život. Boli milé a poučné.Okrem Rexa a Lolka s Bolkom si pamätám napr.na ovečku,ktorá si niesla žiaľ v batohu na chrbte za zvukov melódie v molovej tónine.Ostatné zvieratká jej pomáhali a každý odobral trošku z batôžka, takže na záver bola ovečka veselá vďaka priateľom.A ja sa pýtam,nie sú tieto príbehy a tieto zvieratká lepšie ako pokémoni a strieľačky???Napriek tomu,že sestra vraví,že to nebola ovečka,ale somárik...