Barva kouzel (2008) (TV film)

Uvedomujem si, tak ako to zistili i mnohí ďaľší, že knižky tak veľmi zbožňujem a tak blízky mi je humor pána Pratchetta, jeho životná filozofia, tá pestrosť charakterov a tém a a a ...skrátka celý ten svet, že filmy nie len že nepotrebujem,ale vlastne ani nechcem vidieť.Pretože nie sú a nemôžu byť lepšie ako môj súkromný pobyt na Ploche pri čítaní.Nie je to chyba tvorcov,fakt sa snažili a môj zhrňujúci dojem je taký, že v zobrazení neživého sveta ma riadne tromfli.Joj,ale ten živý /plus Smrť a ďalšie neživé existencie/,tak to sa nedá porovnať.Neskromne tvrdím,že to sme s Terrym jednoznačne v nominácii na Oscara, o ktorú samozrejme stojím asi ako Mrakoplaš o rande so Smrťom.

Hodinu nevíš... (2009)

Škoda,že podľa mňa tu bolo príliš veľa nevyvážených "vecí".Ponurá atmoška sa podarila, hudba občas perfektne pasovala a chvíľami zasa iritovala,Jiráček sa mne na mimoňa veľmi hodil. Nie všetci herci však hrali pozerateľne, dokonca ani českí.Nenudila som sa síce,ale potrebujem viac odpovedí než otázok, v živote i vo filme.A možno je dobre,že myseľ vraha mi ostáva vzdialenou.

Pan Včelka (2007)

Nikdy nevzdávame boj,vždy podrží nás roj a čierno-žltý kroj.Ja sa neviem rozhodnúť,či tento trend animákov je ten pravý.Chvíľami sa nahlas smejem a obdivujem nápaditosť hlášok, potom zasa premýšľam,či všetky tie dospelácke vtipy a súvislosti nie sú pre deti príliš...Možno deti podceňujem a film preceňujem, ale keďže animácia k príbehu pasovala a bolo to milé, akčné a zábavné, tak štyri kvetinky pre včeličky.

Květ pouště (2009)

S citom natočený skutočný príbeh.Na sympatických hercov sa dobre pozeralo, hudba sa krásne počúvala a mrazivý pocit v závere sa dostavil.Musím obdivovať odvahu hlavnej hrdinky, ja by som na jej mieste dodnes pásla kozy a ťavy ako štvrtá žena voľakého Ahmada.Smutný, ale potrebný film.

Jindřich VIII. (2003) (TV film)

Dejiny anglické sú určite fimovo vďačné a zaujímavé, čo mám však najradšej, to sú britskí herci.Bravo,vivat, sláva, nech žijú, jeden lepší než druhý!

Taková normální rodinka (2008)

Dala som "rodinke" hodinku, ale humor som neobjavila.Málokedy vypnem českú komédiu, mrzí ma to,ale už ma nebavilo počítať nedostatky.

Sen o krásné panně (1995) (TV film)

Chladné,statické,nedetské-tak rozprávka podľa mojej predstavy nevyzerá.

Legenda o létajícím Cypriánovi (2010)

Nie s celkom čistým svedomím dávam 4 hviezdy, je to však radosťou nad slovenským filmom, za ktorý sa podľa mňa nemusíme hanbiť.Na bombu síce budem ďalej trpezlivo čakať, ale návštevu kina rozhodne neľutujem.Filmu nechýbali typické znaky slovenského filmu-istá drsnosť a pochmúrnosť príbehu, našej krajinky, ako i osudov postáv / no čo už, bez toho by to skrátka nebolo "naše"/ , príjemne ma však prekvapili herecké výkony vrátane chalaniska, hudba aj pohľady späť.Ba dostavilo sa i pár uchechtnutí, s čím som fakt vôbec nepočítala. Zato patrím k tým, čo sú šťastní, keď počujú herca s vlastným hlasom-hurá,aspoň Vladimír Javorský ho mal.Jasné, že scenár mohol byť precíznejší a koniec jednoducho iný, buďme ale radi, že dialógy sa naozaj dali počúvať, čo je hlavne u historického filmu určite úspech.

Počátek (2010)

Nolan má prachy,má dobrých hercov po ruke,má sny a nápady,ktoré sa dajú dnes perfektne preniesť na filmové plátno.A našťastie má divákov, ktorí bažia po originálnych príbehoch, v ktorých si užijú ....vlastne všetko to,čo nenájdu ani v čistokrvných akčňákoch,ani v romantických filmoch,ani v psychologických,či sci-fi.Ani v živote pravdaže.Trošičku mi vadilo, že sa film berie príliš vážne, viac jemných humorných odľahčení by podľa mňa osviežilo neveselý osud hlavného hrdinu.Všetky herecké výkony, hudba i triky to však nahradili výborne.Netreba viac pitvať toto dielo,podstatné je to,že nenudí, pritom neprovokuje a nepreháňa v žiadnej oblasti umeleckej,či technickej.Ale keďže filmovanie a plnenie si snov majú mnohé spoločné,možno by nebolo zle,keby sme Nolanovi vnukli myšlienku,že nabudúce sa kľudne ešte viac môže odviazať.Emocionálne.

Skafandr a motýl (2007)

Stroskotanec na brehoch samoty-tak sa nazval hlavný hrdina.A nemá ho kto zachrániť.Ani jeho predstavivosť,ani cynizmus,v Boha neverí...Ja verím,že takéto filmy - a veľa ich nie je - nám prinášajú nie len nevšedný a silný zážitok, ale i niečo viac.Čo - to si už každý objaví sám vrámci svojho naturelu a predstáv o dobrom filme a šťastnom živote.