Pokoj v duši (2009)

U mňa smútok v duši.Z toho,že hudba,kamera a herci nezachránili chatrnú formu nie najhoršieho príbehu.Z toho,že tento obraz Slovákov sa mi ani trošku nepáči a nechcem,aby sa problémy riešili alkoholom a podvodmi.A už vôbec nie tak,ako to urobil v závere hlavný hrdina.Bohužiaľ najsmutnejšie je to,že toto je realita a ja ju nezmením,ako nezmením nekonečnú priľnavosť slovenských filmových tvorcov k tragickým príbehom bez šťavy a originality.Takže čaute, odchádzam na Pandoru.

Piráti na vlnách (2009)

Sála z toho optimizmus a ťažká pohoda,jeden herec lepší než druhý, užijeme si hudbu i humor....Pre mňa je táto loď nepotopiteľná.

Návrh (2009)

Akosi začínam mať problém s označením žánru.Komédia/Dráma/Romantický-zasmiala som sa dva razy,dramatické som nepobadala nič,no a dobre,romantika budiž.Viem,že je ťažké byť originálny,ale toto sa mi zdalo naozaj slabé.Vysoké hodnotenie dávam kvôli Sandre a Aljaške.

Faunův labyrint (2006)

Je logické,ak ktokoľvek pred drsnou realitou uteká do sveta fantázie.Ak naviac žije cez vojnu a v blízkosti ľudí bez srdca, nie je ani tá rozprávkovo príjemná. Naopak, dočkáte sa tam rovnakých oblúd, zážitkov i pocitov, a žiadnych happy endov.Nie,toto nebola rozprávka.Smutný a dojímavý príbeh plný metafor a scén,pri ktorých som mala-rovnako ako mnohí iní-oči buď vypleštené alebo zatvorené alebo mokré...

Bláznovo zlato (2008)

Komentár Enšpígla ma pobavil viac než celý film.Naozaj kedysi dávno by to snáď divákovi stačilo, dnes chceme viac.Akcie,humoru,romantiky,dobrodružstva.Všetkého!!!

Taxi (1998)

Príjemná rodinná zábava,ale deti sa predsa len bavili viac než dospelí.To však nevadí.

Růžový panter 2 (2009)

Je to blbosť,ale v rámci svojej kategórie/t.j.rodinná hovadina/ robia zúčastnení všetko,čo je v ich silách.Ja musím pochváliť český dabing, resp.preklad, zamerala som sa na skomoleniny, a preto ma to bavilo.

Noc v muzeu (2006)

Natočené pre deti.Americké.

Lítám v tom (2009)

Pridávam sa k tým,čo nechápu,prečo by toto dielo malo byť výnimočné.Originalita nulová, ak je toto skutočný život, preboha,kde žijem ja celý ten čas?Komediálne prvky mi zrejme celkom unikli, nudila som sa rovnako v úvode ako na konci.Ak posolstvom bolo zdelenie,že peniaze nie sú všetko a človek potrebuje kopilota,to snáď vieme všetci okrem Američanov,ktorí sa to takto aspoň chudáci dozvedeli vďaka filmu / a niekoľkým ďalším veľmi podobným/.Keby nešlo o dobré herecké výkony,balím batoh v polovici filmu.A ja mám batoh a nie je prázdny a netlačí ma. Komédia/Dráma-ccc,ani jedno,ani druhé,veľké zbytočné nič...

13. komnata - 13. komnata Pavly Břínkové (2010) (epizoda)

Nie je jednoduché verejne odhaľovať najosobnejšie pocity a tragické momenty.Toto je jedna z tých relácií,kde sa tvorcom darí natočiť príbehy citlivo, bez zbytočných komentárov a snahy o senzáciu.Jednoducho mám pocit,že im ide najmä o vzdanie holdu práci - v tomto prípade pani Břínkovej - a až potom o zaujatie diváka.A to sa mi páči.