Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Sci-Fi

Poslední recenze (212)

plakát

7 životů (2017) 

Tommy Wirkola akci a masakry umí, ale tady jeho snahu bohužel podrývají dvě věci: 1. V Cestě za smířením se mi Noomi Rapace libila, ale tady mi neseděla. Kromě strachu a vzteku herecky příliš nedávala ostatní emoce, přišla mi v každé postavě emocionálně plochá a nepřesvědčivá. 2. Slabší scénář - výchozí premisa je originální a slibná, ale zároveň má jeden scénáristicky těžko řešitelný problém - hlavní hrdinky jsou ve svém bytě uzavřené jako v pasti a kdyby se s nimi chtěli opravdu vypořádat, mohli jednoduše hned ze začátku do bytu poslat víc zabijáků a bylo by vymalováno. I závěr by to chtělo originálnější a ne jen okopírovat Minority Report. Scénář je celkově dost průhledný a všechna závěrečná "překvapení" a twisty se dají snadno předem odhadnout. Naštěstí se Wirkola opravdu snaží, takže díky neustálé akci nemá divák čas se v nedostatcích scénáře příliš rýpat. Dobrý film, ale tím nejlepším od Wirkoly zatím pro mě zůstává Cesta za smířením. P.S. Pokrok filmových triků je fascinující - scény, ve kterých se Noomy Rapace vyskytuje vícekrát (někdy dokonce 7x) působí naprosto přirozeně. Dokonce tak přirozeně, že člověku skoro ani nedojde, že takovéhle triky by ještě před 15-20 lety byly opravdu problém i v drahém filmu.

plakát

Vražedná terapie (2001) 

Ono ani tak nejde o to, že pointu s manželkou jsem odhalil prakticky od začátku - když se člověk dívá poněkolikáté na svůj oblíbený film, taky už zná pointu a přesto si film užívá. Problém Session 9 je, že se celou dobu všichni aktéři chovají jako po lobotomii, dialogy drhnou a celkově nic nedává moc smysl. Parta dělníků musí v šibeničním termínu stihnout špinavou práci - ale přesto z filmu mám pocit, že hlavně klábosili (bohužel o ničem zajímavém) a lelkovali. Nalezené nahrávky terapií zprvu probudily příjemné očekávání, ale nakonec nepřinesou nic pořádného a nikam negradují. Celkově mi Session 9 přijde jako nepovedený levný film, ve kterém se ocitla jistřička atmosféry spíš omylem než skutečným umem režiséra. Což zamrzí o to víc, že byla trestuhodně nevyužitá ohromná astmosférická budova bývalé psychiatrické léčebny.

plakát

Tenkrát na Západě (1968) 

Oproti geniálnímu westernu Hodný, zlý a ošklivý je tohle už dýchavičné a zahleděné samo do sebe, filmu by prospělo zkrácení minimálně o 45 min. Dějová linie s Claudiou Cardinale podle mě nemá hlubší smysl kromě toho, aby ve filmu byla romantika a aby Claudia mohla očima viset na Charlesi Bronsonovi. Bronsonova postava se sympaťákovi Blondiemu Clinta Eastwooda z dolarové trilogie nerovná ani zdaleka, jeho nekonečně natahované hraní na harmoniku i v naprosto nevhodných okamžicích mi lezlo na nervy a harmoniková melodie, ač sama o sobě dobrá, je za chvíli otravná. Nevím, jestli je to tím, že většina melodií ve filmu je zprofanovaná omíláním a citováním všude možně, ale tentokrát mi hudební doprovod Ennia Morriconeho přišel často rušivý. Hlavním kladem filmu pro mě byl přesný Henry Fonda. S Cheyennem Jasona Robardse už mám trochu problém - i když je to skvěle zahraný sympaťák, tahle pohádková postava bandity se zlatým srdcem moc nedává smysl (jak se takovému dobrákovi stalo, že na něj byla vypsaná odměna 5000 dolarů?).

Poslední hodnocení (1 731)

Noční můry z temnot (2019)

20.09.2023

7 životů (2017)

19.09.2023

Vražedná terapie (2001)

18.09.2023

Barva z vesmíru (2019)

11.09.2023

Wimbledon (2004)

11.09.2023

Hostel (2005)

09.09.2023

Cabin Fever (2002)

09.09.2023

Predestination (2014)

02.09.2023

Okamžik zlomu (2007)

31.08.2023

Reklama

Ovládací panel
6 bodů