Nepřítel pod ochranou (2012)

No nebylo to špatný, ale pravdou je že jsem viděl lepší thrillery. Film sráží slabej, klišoidní scénář. Naštěstí jdou tu faktory, díky kterým není třeba házet flintu do žita. Velmi slušná režie, film je přehledný, není to trapná střich orgie jak je u těch to filmů zvykem, zkrátka takovej slabší Bourne. Denzel je skvělí jako vždy, Ryan dokazuje že mu jde i akční rovina a Vera, i když je zase půvabná a skvělá, je jí pro tuhle roli škoda. Ostatní herci zahráli tak jak jsem od nich zvyklý. Od tohohle filmu jsem hodně očekával a nakonec cítím spíše zklamání s pocitem že se z toho dalo vyždímat víc.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Žádný sci-fi nebo fantasy jak by se mohlo zdát, tohle je prostě pohádka která má všechno co má správná pohádka mít. Udatného reka, překrásnou princeznu ,starého krále, zlého utlačitele, intrikářského mága a partu domorodců co rekoj nakonec pomůžou. Místy je to docela nuda, hlavně začátek, ale postupem času se na to dá i koukat, hlavně od chvíle kdy se na scéně objeví Lynn Collins, v tu chvíli je to radost pohledět. Akční scény nejsou úplně špatný, ale celý film je narvaný klišé až to bolí. Mě to nijak nenadchlo, ani neurazilo. Tohle je taková ta holka na jednu noc, užít si a už jí nezavolat. Co se herců týče,tak to bych zmínil snad jen fajn cameo Jamese Purefoye, jinak žádná sláva.

Drive Angry (2011)

Víte, já někdy nechápu nízké hodnocení u některých filmů. Dost často jsem se jím nechal připravit o dobrou podívanou. Nu což, co člověk to názor že. Drive Angry rozhodně patří mezi ty dobré podívané. On to totiž je jeden z těch filmů co se nesměj brát vážně, vlastně tenhle vůbec. Hodně mě bavil, je vtipný, akční, dialogy nejsou úplně blbý, má luxusní soundtrack. Cage je zas v něčem dobrej, Amber Heard je luxusní kočka a k tomu pěkně od rány, no a Fichtner je geniální. Dle mého soudu by si tahle sestava zasloužila hodnocení tak o pět až deset procent vyšší, což jsou ty tři hvězdy co tomu uděluji. Chci víc takových zábavných blbostí.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Konečně sci-fi která mě donutila přemýšlet. Jedna z nejlepších a co hlavně nejoriginálnějších co jsem měl tu čest za posledních několik let vidět. Herci jsou vynikající, Levitt je sympaťák, Bruce jako vždy cool, Emily půvabná a i ten malý to zahrál celkem přijatelně. Rozhodně nečekejte nějakou naháněnou jak by to z ukázek mohlo vypadat. Tohle je spíš konverzačka s originálním příběhem a několika málo kvalitními akčními scénami a skvělým závěrem. Všechen respekt k panu Nolanovi, ale tohle je pro mě nejlepší film roku, zatím. P.S.:Pro sci-fisty povinnost.

Schindlerův seznam (1993)

Šest let jsem oddaloval takovýhle silný a emotivní zážitek?? Fuj, hanba mi. Co k tomu napsat? No nebudu se tady nějak rozepisovat, mohl bych napsat blábol bez pointy. Zkrátka tohle je nejlepší Spielberg, nejlepší Neeson, nejlepší Fiennes a nejdokonalejší Kingsley, špičkový scénář, vynikající kamera. Jeden z nejlepších filmů na téma holocaustu a jeden z nejlepších filmů vůbec. Klaním se pane Mistře. Du dalšímu pánovy tesat sochu v životní velikosti, no možná i v nadživotní.

Battlestar Galactica: Břitva (2007) (TV film)

Vynikající příspěvek do BSG univerza. V podstatě se jedná o další, drobet delší díl, který nám poví něco o Pegasu. Shaw, jakožto hlavní postava je sympaťačka a její představitelka to zahrála velice dobře. Stejně tak ostatní odehrály to, na co jsme u nich zvyklý ze seroše. Jsem rád že jsem se po dlouhá době rozhoupal a konečně se na tohle podíval. Moc rád jsem se zase vrátil do mého oblíbeného vesmíru. Pro fandy seroše je tento film povinností. Ostatní by se na to taky měli podívat. Jedná se o velice kvalitní sci-fi, která se neztratí ani vedle řekněme Prométhea nebo i StarWars. Ostatně pro mě je BSG nejlepší vesmírnou sci-finou jakou jsem kdy viděl, proto si dovoluju srovnávat s takovými velkými jmény.

The Divide (2011)

Už úvodní záběr hraničí s genialitou. Tyhle jednoduché příběhy zbožňuju. Jedna místnost, kupa zajímavých postav a „Ponorka. The Divide má od začátku hutnou atmosféru, zajímavou režii plnou dobrých nápadů, špičkový závěr a co je hlavní, více jak nadprůměrné herecké výkony, především Michael Biehn a Milo Ventimiglia. Ti podávaj ten životní. Kategorii samou pro sebe je špičkový soundtrack, nevím kdy naposledy jsem slyšel tak silný jako je tady a to se poslední dobou na soundtracky dost zaměřuji. Když jsem na tohle viděl trailer, řekl jsem si „Tak to bude hodně dobrý.“ Teď si myslím že tenhle film patří mezi ty výjimečné. Podobný film bych chtěl jednou natočit. Poslední záběr hraničí s frustrací a beznadějí.

Saw (2003)

Velmi povedený před SAW kraťas. Do deseti minut nacpat atmosféru větší než do kdejakého filmového hororu to je kumšt. Šikovnej to chlapec ten Wan.

Total Recall (2012)

To že je Colin Farrell jedním z nejlepších herců současnosti a Kate Beckinsale jednou z nejkrásnějších hereček (zvláště tady) a k tomu jí akční role hodně seděj je holí fakt. To že jsou oba spolu s vynikajícím soundtrackem největšími ozdobami nového Recallu, je jasný na beton. A to že na tomhle filmu je ,kromě nich, „jen“ bezvadné futuristické město, solidně natočené honičky, několik málo odkazů na původní Recall, vzájemné přezdržky výše zmíněních, to je trochu smutné. Třetí do party , Jessica Biel je otřesná a klidně by si s Kate mohla prohodit role ( Ač je Kate jako záporačka parádní, vadila mě myšlenka že tahle simpaťanda je ta špatná.) Scénář je slaboučkej a Wiseman si vlastně půjčuje kde může. Ale víte co, mě to docela bavilo. Rozhodně to není lepší než kultovka s Arniem, ale má to taky jisté kouzlo. Jednou se to dá ,s čistým svědomím, vidět.

Méďa (2012)

Super, dlouho jsem se u filmu takhle nenasmál. Jo humor tu je někdy trochu jednodušší, ale je všudypřítomný a těch několik málo horších gagů či pasáží, střídají ty skvělé. Herecky slušně odehrané. Wahlberga pořád moc nemusím, ale tedy byl fajn. Mila Kunis je přesně jak napovídá část jejího příjmení a k tomu i solidní herečkou. Nejlepší na celém filmu jsou odkazy na různé filmy a naprosto dokonalý camea, z nichž nejlepší je to Sam J. Jonese. Ovšem nejlepší fór si scénárista nechal na přibližně posledních pět vteřin před titulkama. Ted je sympaťák a pokud bych někdy chtěl zajít do hospody s někým kdo není člověk , byl by to Ted a k němu bych ještě přibral podobně sympatického Paula. Po dlouhé době komedie která byla opravdu vtipná.