The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Boží.Z vostra to začíná a brutálně končí. Jacka snad nejde lépe využít, výborný nápad. Celovečerák by nebil k zahození.

Thor (2011)

Thor je po všech stránkách velice povedený. Z Avengers filmů asi nejvyváženější. Sice se tu dost mluví, ale díky kvalitnímu scénáři to vůbec nevadí a když přijde akce tak to sice nejsou žádné orgie, ale taky to není k nekoukání. Díky Chrisovi Thor nevypadá jak nějaký buzík (podobně jako v kresleném seriálu či komikcu) ,ale jako charismatický drsňák který ví kdy co říct.Natálka je zase půvabná a roztomilá a prostě skvělá.V Hulkovi to Liv spíš brzdila, tady bych Natalii dal naopak víc prostoru stejně tak i Anthonimu.Thor je spolu s,už mnou několikrát skloňovaným Iron manem, nejlepší Marvelovka.

Lidice (2011)

Pomalé tempo a slabý scénář nezachrání ani pěkná hudba a slušné výkony některých herců, především Bydžovské a Rodena. Čekal jsem trochu barvitější inscenaci holocaustu a větší účast Rodenovi postavy, ale kdo ví, třeba do takle skutečně bylo. Filmařsky pro mě zklamání.

Prometheus (2012)

Výborný. 3D příjemný, ale zbytečný. Na tento příběh klidně stačí normální formát. Ridley umí udělat dobrou atmosféru a perfektně vede příběh. Někomu by mohlo vadit že se tu hodně žvaní, ale mě vůbec, naopak mě dialogy docela bavili. Postupně klade otázky i odkazy aby to vše pěkně sestavil v solidní celek. Vše podpořeno skvělou hudbou, dobrými herci, výbornou Noomi a geniálním Fassbenderem. Trochu jsem doufal že Prométheus bude pokořitel Avatara, bohužel nepovedlo se. Co se týče pokoření svého předchůdce tak to už vůbec ne. Něco mi to chybělo nebo možná přebývalo abych dal 5*( vznik vetřelce byl zajímaví, ale trochu divný. Největší WTF bylo když Noomi a Charlize zdrhali před padající letounem, proč nezdrhali do strany?). Podle mě bude Prométheus doceněn až časem. V rámci Scottovy tvorby lehký nadprůměr v rámci žánru, jeden z těch lepších.

Kronika (2012)

Velice originální. Ano je to točený stylem ala Monstrum či Rec, ale genialita je v příběhu a jeho podání. Je to trochu domácí video, trochu dokument a funguje to naprosto skvěle. Film vrcholí výborným destruktivním finále že by i Transfomeři záviděli. Takhle originálních filmů se točí velice málo a je to škoda.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Nicolas je pořád až přehnaně geniální, Diane stále kočka i ta chemie mezi nimi obstojně funguje a Justin slušně hláškuje. Má to docela slušný příběh a dobrý puzzly. Ed Harris je mnohem slabší záporák než Sean a Voith s Mirren jsou trochu navíc. Nemá to takový šmrnc jako obstojná jednička. Raděj po dvacáté Indianu.

Atentát (1964)

Tenhle film to je síla. Hlavně ten konec. Kvalitně zahrané a grandiózně zrežírované. Film patřící do českého zlatého fondu.

Sklapni a zastřel mě (2005)

Náhodou objevené a nečekaně zábavné a kvalitně natočené. Výborní herci, dobrá chemie ústřední dvojice, slušný scénář a několik vtipných pasáží. Nesmí se to brát moc vážně, pak budete odměněni příjemným filmem.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Klišoidní, nudný a děraví scénář. Nevýrazný Reeves, ale o to víc je tady vidět že Jennifer Connelly je výborná herečka.

Rychlí a zběsilí (2009)

Návrat staré party v důstojném stylu. Tento díl ukazuje že RZ nutně potřebuje nejen Wolkera(podle mě více jak dobrý herec viz. Zběsilí útěk), ale i Diesela, jejichž společné scény jsou to nejlepší co může série nabídnout (mimo krásných holek a perfektně natočených závodů). Ovšem přehnaná úvodní scéna a slabší druhá půlka mě nedovolí jít s hodnocením víš jak *** P.S.:Skvělí soundtrack