Caprica (2009) (seriál)

Sledoval jsem to čistě ze zvědavosti. Chtěl jsem vědět jak vlastně Ciloni vznikli. Seriál střídá dobré a horší pasáže(většinou ty za Adamy) či díly.Má to slušný začátek, řekněme tak prvních pět dílů. V prostředku mě připadlo že to stojí moc na jednom místě a děj se příliš neposouvá, ale skvělé závěrečné tři díly a kulervoucí finále to všechno zachránilo. Celí seriál jsem měl problém si oblíbit nějakou postavu (všechny mi byli spíše nesympatické ), přesto jsem tak nějak fandil Graystoneům, už jen proto že právě kolem nich se nejvíce točila otázka Cilonů. Taky mě moc nesedlo že je to ve stylu 50 let. Porovnávat s Battlestar je holí nerozum, Caprica na ni nemá ani omylem, ale je to příjemné doplnění příběhu který jsem si moc oblíbil. Ti které sjem si nakonec trochu oblíbil: Zoe Graystone, Sam Adama, Lacy Rand

Chata v horách (2012)

Jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl. Bere si to kousky z jiných věcí, tu z Kostky, tam z Vetřelce, trochu z kdejaký vyvražďovačky a přitom nevykrádá ba naopak vzdává hold hororu. Má to kvalitní scénář a velmi slušné herecké výkony (hlavně Chris ,Fran a Kristen) ,milé cameo Sigourney, vymazlenou a hravou závěrečnou řežbu a skvělou pointu. Mňam, takovýhle chytrý horory by se měli točit častěji.

Memento (2000)

Je to hezky zamotaný a docela se u toho musí přemýšlet. Proto mě to přišpendlilo ke křeslu. Jo ještě to není tak geniální jako další Chrisovi filmy, ale už tu prokázal svůj obrovský talent. K tomu ještě připočíst skvělou hudbu a výborného Guye Pearce a vyjde mi jeden z nejzajímavějších filmů co jsem viděl.

Diktátor (2012)

Prvních čtvrt hodiny jsem se řezal bez přestání. Pak kvalita trochu poklesla, ale pořád se střídali slabší vtipy s těmi výbornými.(geniální scéna ve vrtulníku) Diktátor je v porovnání s Boratem nebo Brunem trochu měkčí. Tohle téma by se satiricky dalo zpracovat mnohem drsněji. Leč je to i tak solidní zábava a Sacha je podle mého jeden z nejlepších součastných komiků.

Námořní vyšetřovací služba L. A. (2009) (seriál)

Kvalitou nejspíš horší než starší brácha, ale je to akčnější a víc se tu běhá a střílí. Ústřesní parta je sympatická a působí na mě více semknutě a kamarádsky než z původního NCIS. Celému ansáblu jednoznačně vévodí G Chrise OConnella, který se zas po dlouhé době dostal do lepší ligy. Sam je slušný drsňák a s Gm tvoří skvělou dvojku. Nicméně, za hlavní dvojkou se vůbec neztrácí drsňácká a přitom velice ženská Kensi (s kterou bych se nebál něco si začít, na rozdíl od Zivi u které by první hádka mohla skončit s kudlou v mém břiše). Kensi je zároveň mojí oblíbenkyní a Daniela Ruah je velice půvabná. Jen ta Hety mi tam nějak nesedí. Stejně jako v původním NCIS se i tady vtipkuje,hláškuje a slovně přestřikuje a je radost se na to dívat a když de do tuhého tak i ta akce je solidně natočená. Jo možná to vykrádá z NCIS co může, ale ono to funguje a pořád to patří mezi ty lepší kriminálky. Možná trochu jednodušší a čistě pro efekt a zábavu, ale pořád kvalitní. Když na to v TV narazím s chutí se podívám.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

NCIS je nejlepší vyšetřovacíšpionážní seriál jaký jsem viděl. I když se samotné vyšetřování nějak moc neliší od jiných podobných seriálů,je přeci jen nadupanější a napínavější než kdekoliv jinde a hlavně má něco co jiné vyšetřovanky nemaj. Totiš partu skvělých postav v čele s výborným Markem Harmonem ve své nejlepší roli. NCIS mě vždycky baví, ale nebaví mě zas tak kvůli vyšetřování. Baví mě kvůli vzájemnému kočkování mezi parťáky, slovní přestřelky Zivi s Tonym , Tonyho hlášky , bavím mě roztomilá Eby a Gibsovo pohlavkování a „supermanství“ a další malé či velké chuťovky které tento seriál nabízí. Kriminálky z vegas, nového yorku či miani se můžou jít vyprdět, tohle je král.

500 dní se Summer (2009)

Nemám rád romanťárny, možná už jsem to psal někde jinde. Jednou za čas se však objeví jedna, která je vynikající.500 má velice chytrý scénář vyvracující snad všechny klišé romantických filmů. Je to výborně obsazený. Levitt je obrovský sympaťák a Zoey neskutečně roztomilá , což nám dává dohromady velice údernou dvojku u které chemie funguje na výbornou. Skvělá je hudba, které se nedá vůbec nic vyčíst. Trefné melodie hrajou na správných místech a Webbova režie je zajímavá a netradiční. Krásný film, který mě bavil od začátku do konce, naprosto bez hluchých míst.

Hněv Titánů (2012)

Hezky to vypadá, je to efektní a má to skvělou hudbu. Jenže k čemu to, když je to nuda. Je to srovnatelný s jedničkou, stejně hloupí. Jenže jednička měla alespoň tři kvalitní scény (medůza,škorpici,kraken)Dvojka ji spíš vykrádá. Závěrečný souboj je hodně podobný tomu s Krakenem. Já mám tyhle fantasy rád, ale když to nemá nic čím by to drželo pohromadě a je to jen o tom co nám páni trykaři naprogramovali na zelené pozadí, je to smutný. Bohužel dnešní trend je takový. Kdyby se to aspoň nebralo tak vážně a Perseus to odlehčil nějakými těmi hláškami, bylo by to o mnoho lepší.

Svět přírody - Lobo - vlk, který změnil Ameriku (2008) (epizoda)

Nádherný, krásně nafilmovaný a velice poučný dokument. Vlky mám moc rád. Jsou nádherný, nespoutaný, důstojný. Je dobře že si někteří lidé uvědomili že tihle tvorové mají také právo žít a nejen oni. Vlk pro mě vždycky bude vzorem věrnosti, chytrosti a nespoutanosti. Škoda že je o nich tak málo dokumentů.

Avengers (2012)

Avengers. Nejdřív podivně tlacháte, pak si dáváte navzájem do držky, aby jste se konečně spojili a vyrazili do nejskvělejší akční scény od dob Transformerů (pardon, ti můžou tiše závidět). Je dobré že všichni dostáváte přibližně stejně prostoru abyste se předvedli.Nechci nikoho z vás naštvat, ale jednoznačně vévodí Tony Stark (Robert Downey Jn. je v téhle roli geniální), kapitán taky není k zahození a je rozhodně skvělejší než v sólovce, Thor se pěkně mlátí, ale škoda že dostává asi nejméně prostoru. Hulk si konečně pořádně zařádil,poničil a Ruffalo je lepší než oba předchozí představitelé. Scarlett jako Black Widow věřím každé kopnutí a rozhodně bych se s ní nechtěl dostat do křížku. Hawkey je takovej novodobej Legolas (však to Tony vtipně okomentoval), ale partě to rozhodně nekazí. Milá pro mě byla přítomnost Cobie“Robin“Smulders.Sam je dobrý jako vždy.Jen ten záporák vám to trochu kazí. Jo Tom Hiddleston je fajn, jen jeho postava by mohla být výraznější. Avengers jste skvělá parta a doufám že příště, k tomu skvělému mlácení a hláškování, vám někdo napíše pořádný scénář. Nejlepší Comics film ?? asi ne. Nejlepší Marvelovka ?? Určitě ano. Iron mane III. snaž se.