Temný rytíř povstal (2012)

Nečekal jsem na jeho vzhlédnutí tak dlouho jako u dvojky a udělal jsem dobře. Nolan to opět dokázal a daroval nám úžasnej příběh který je hlavně o postavách (i když by nemusel). I když tu není žádná kulervoucí scéna jako ve zmíněné dvojce, ovšem vše je vynahrazeno všudypřítomnou skvělou atmosférou a je to podkresleno silným, vynikajícím soundtrackem. Herecky je to zahráno od všech zúčastněných opravdu skvěle. Co se obsazení týče, tak když jsem při zmínkách o obsazení Anne Hathaway do role Catwoman, nebyl jsem z toho nějak natčenej, v mích očích mi na tu roli neseděla. Teď říkám že to byla skvělá volba a klidně bych snes kdyby doslala více prostoru. Temný rytíř povstal není lepší než jeho předchůdce a důvod je jediný, Joker. Jo, Tom Hardy jako Bane je výborný, ale je to obyčejný chlápek s kterým byste si, za jiných okolností, mohli dojít na pivko, kdežto Joker byl magor, velice výrazná figura a hlavně Geniálně zahraný. Skvělé zakončení jednoho skvělého příběhu od skvělého režiséra. Pane Nolane zase pře vámi smekám a těším se až se zas do něčeho pustíte. P.S.:Já jen doufám že ty přihlouplý producenty opravdu nenapadne točit novou Batmaní verzi. Za prvé nemaj šanci tohle překonat a za druhé bylo by to vážně trapné.

Rebelka (2012)

Krásný, vtipný, dojemný příběh s krásnou hudbou, sympatickou hrdinkou a po dlouhé době zas něco co má původní námět. Není to sice tak skvělí jako třeba Jak vycvičit draka nebo Ratatouille, ale má to svoje osobitý kouzlo. Pravda je že první půlka je mnohem lepší, pak to trochu ztrácí. Je to trochu škoda, mohla s toho být vobrovská pecka, takhle je to „jen“ velice zábavný rodinný film.

Král Šumavy (1959)

Velmi dobře natočený. Má to zajímavou zápletku, kvalitní herecké výkony, solidní režii. Problém tohoto filmu je fakt, že ti špatní jsou tu brány za ty dobré, ale po filmové stránce jeden z top 30 českých filmů.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Přistoupil jsem k tomu tak, že nad tím nesmím moc přemýšlet a jen se bavit. A bavil jsem se. Úvodní akce je velice vymazlená, přehledná a (i když bych to asi neměl psát vzhledem k tomu že tu umírají lidé) vtipná. Pak přišlo, lehké zvolnění tempa a podivné klábosení, aby se zas vrátila slušná akce. Myslím si že v jedničce byla akce mnohem kulervouctější, ale tady je zase přehlednější. Co mě nejvíc vadilo, přesto že jsem nad filmen nepřemýšlel, byly poměrně časté deus ex machiny. Když se hrdinové dostali co prekérní situace kterou sami nezvládli, vždy se z ničehož nic objevil někdo, kdo je zachrání. (norrisova záchrana na ulici, Arnoldova záchrana z dolů) Možná by taky neuškodilo být to delší aby všichni ti borci měli trochu prostoru. Dvouhodinová akce, kde by se hrdinové střídali jako v Avengers by nebyla k zahození. No co, už přestanu hnidopichovat, vždyť taky je Sly a Bruce a Arnold a Chuck a Van Damme, všichni ti borci na jejichž filmech jsem vyrůstal.A i když měli být v jednom filmu už před deseti- patnácti lety, furt jsou fajn. Jednička byla možná o maličko lepší, ale tohle je taky dobrá zábava.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Skvělá podívaná plná výborné, přehledné akce, vymazlených udělátek, promyšlených misí,skvělé hudby. Cruise moc nemusím, ale uznávám že tenhle tip filmu mu sedí. Zbytek týmu je perfektně obsazen. Pegg dodává odlehčení, Renner druhého borce do těžších úkolů a Patton ,mimo jiné umění, ten nezbytný ženský element. Výborná byla honička za písečné bouře, šplhání ala spider man, cameo Joshe Hollowaye a jiné různé maličkosti, které společně dávají dohromady skvělý, zábavný film i když to někdy je trochu přehnané. Za největší slabinu považuji trestuhodné nevyužití dobrého Nyqvista, jehož záporák by to Huntově týmu mohl všechno zavařit ještě víc, dostat prostor a pak ten jeho skon, to bylo trochu divný. Každopádně myslím že tohle je nejlepší MI díl, i když trojka byla taky hodně dobrá.

Zakázané království (2008)

No, společný film Li a Chana měl být natočen tak o deset patnáct let dříve když byli pánové ve vrcholné formě. I když pravda, že by to byli nějací rozklepaní důchodci se taky říct nedá. Tohle je zábavná pohádka se sympatickými herci , jednoduchou zápletkou, slušnou choreografií soubojů a jejich přehledností. Dvě sexi šikmoočky jsou milím zpestřením a vzájemná „přezdržková“ Li vrz. Chan je asi nejlepší scéna. K tomu tu je příjemná hudba která filmu pomáhá k vyšší úrovni. Pravda, scénář je klišé, loser se dostane do jisté říše kde se během deseti minutového kurzu naučí bojová umění, říši zachrání a nakonec všem namlátí. K No co, zábavné to docela bylo a o to tu de především.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Dedukce, výbuchy, dialogy, kočkování, hlášky to všechno a něco na víc je druhý Ritchiho Sherlock, ale stačí to na dobrý film? Podle mě ano. Není to sice dobrý jako jednička, jak už to tak bejvá, ale rozhodně to neurazí. Má to solidní scénář kdy postupně vše do sebe jakéms takejs zapadne, slušně natočenou akci (zpomalovačka v lese je fajn, ale hodila by se spíš pro něco z modernější doby) výbornou hudbu. Největšími ozdobami jsou zase Robert s Judem a jejich vzájemné kočkování. K tomu se přidává roztomilá a půvabná Noomi (škoda že málo využitá) a skvěle zahraný Moriarty Jareda Hartuse, jehož dialogy se Sherlokem považuji za úplný vrchol filmu. Moc dobře jsem se bavil, ale i tak bych uvítal více vyšetřování a méně zběsilé tempo.

Amazing Spider-Man (2012)

Amazing má ten problém že to není zas tak dlouho co jsem měli možnost vidět Raimiho trilogii, která je kvalitnější, především první dva díly. I tak je Amazing dobrý film a mě se líbil o maličko víc než zmíněný Raimiho počin. A můžou za to tři hlavní faktory :Marc Webb, který po 500 dní se Summer ukazuje že slušně zvládá i akci. (které sic moc nebylo ,ale i tak nebyla špatně natočená) Andrew Garfield, který je ve všech směrech mnohem lepší spider man než jeho předchůdce a Emma Stone, ta je prostě k sežrání, je roztomilá, hezká a i solidní herečka a její Gwen je mnohem lepší než původní Mary-Jane. Přesto je to takové nedodělané. Slavná scéna z traileru, kdy vidíme pohledem spider mana tu je sotva pár vteřin, Peter si svoje schopnosti osvojí až nudně rychle a ani ten záporák není kdovíjak boží (skvělému Dr. Oktopusovi nesahá ani po paty). Být amazing první, byl by to hit, takle je trochu zbytečný film.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Velice solidní pokračování. Já jsem se moc bavil, je to vtipný, zábavný a je tu spousty odkazů na různé filmy(např.300). Nové postavy jsou taky fajn. Tradičně skvělá animace. Co se mě týče tak Dobu ledovou 4 doporučuji.