Franc1s

okres Jeseník
Student

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 17.7.2018  11:14
    Westworld - Série 2 (série) (2018)

Ale jooo, ten konec mě dostal :) Od začátku jsem si říkal, "snad dojde aspoň na chvilku Hopkins." On přišel a zůstal mnohem déle, než jsem čekal. Každý jeho proslov, monolog, byla radost sledovat. Návštěva v Shogun parku byla něco! Škoda, že moc prostoru nedostal Floki. Muž v černém pěkně hnusnej hajzl, vydržel docela dlouho prostřílenej skrz na skrz, ale tak skončil jak skončil... :) Časové linky, mi dali zase zabrat, ale finále to pěkně všechno rozlousklo a něco si nechali tvůrci i do další série. Za mě hlavně druhá půlka sezóny velice povedaná. 8/10

• 20.6.2018  11:49
    Tomb Raider (2018)

Jak jsem čekal, za mě provar... Tvůrci to zkusili vzít směrem k novým hrám s Larou Croft, kdy drobná "květinka" s lukem běhá po pralese nebo se plíží a zabíjí žoldáky. Do toho skáče líp než skokan do písku.. Při tom ztracený tata, skrytá organizace Trinity v pozadí a vlastně nic nového. Doufal jsem aspoň v drsného záporáka, jakým byl Walton Goggins v Justified, ale ani toho jsem se nedočkal. No nic, radši kouknu na odlehčenou jízdu staré Lary Croft jak bude v telce.. 5/10

• 19.6.2018  12:37

Od toho samého režiséra, co natočil tento kousek jsem viděl předešlí válečný film Gojijeon, ten se mu povedl, takže na tohle jsem se také těšil, jelikož je také natočen na základech historických událostí a to konkrétně studentského povstání v Koreji v Kwangdžu, roku 1980, které bylo armádou tvrdě potlačeno. Německý reportér si najme jednoho taxikáře, že potřebuje odvést a natočit co se tam děje. Ze začátku to vypadá na odlehčenou taškařici, avšak čím více se blíží cíli jejich cesty, film se mění v drsné, syrové drama, kdy při sledování jsem si říkal, jak se tohle mohlo stát.. Výborný kousek a dojemné finále..Doporučuji 8/10

• 18.6.2018  11:20
    Odnikud (2017)

Na tenhle kousek jsem se těšil. Ženě, při jednom bombovém útoku zemře manžel a syn, jí se právě roizpadl svět, začíná vyšetřování a soud.. Herečka Diane Kruger zde exceluje a vše jsem prožíval s ní. Nejlepší část byla ta u soudu. Atmosféru to má i nervy jsem měl, ale bohužel mi tam něco chybělo a nedostalo mě to tak, jak jsem očekával. Na jedno podívání určitě, ale myslím že za týden už asi ani nevzpomenu, škoda.. 7/10

• 17.6.2018  17:16

S jedničkou jsem byl spokojen a u dvojky jsem doufal, že bude invaze na druhou stranu trhliny. Bohužel jsem se nedočkal a dostal dvojku s jinými (nezajímavými) herci, ničím novým(krom pěkného mozečku v ložnici:),trapnými vtípky a zbytečnými-nudnými proslovy. Od začátku jsem se těšil jen na finální bitku, hodku jsem nějak zkousl a finální ničení města pěkné :) Holt moment překvapení je pryč a radši bych si dal Konga vs Godzilu :) Kdyby to trochu odlehčili, nebrali se tvůci tak vážně, nahodili rockovou hudbu a ac/dc na bitky, myslím že by to dopadlo lépe... 6/10

• 14.6.2018  18:55

Jop, přesně takovej pohodovej výlet do virtualní "Spielberg" reality v jakou jsem doufal. Nějakej geek a nerd zrovna nejsem, ale ty odkazy na filmy a hry co jsem viděl a zapařil jsem poznal a to potěšilo :) Pak přišli chvíle, kdy si říkám: "jooo to je ten, sakra jak se jmenuje.." nebo "ty vole i to tam dali, kurna kde jsem to viděl?" Hned bych googlil a vzpomínal, ale z toho rozjetého vlaku jsem nechtěl vystoupit, palec hore. Samozřejmě nesmělo chybět trocha poselství pro ty příští a dnešní generace a velice pěkný záběr, jak všeci na ulici jsou s VR helmama a bojují v OASIS. Knihu jsem nečetl, ale asi by stála za to :) Nic moc proti nemám, ale nejhorší na světě jsou ty velké oči.. Teď si nevzpomenu, v kterém filmu jsem je viděl poprvé, ale iritují mě nepopsatelně... :D Být dvojka, a bez očí, klidně bych dal :D 8/10

• 10.6.2018  18:22

Jop, přesně tak, jak to mělo být. Bláznivá rodinná komedie na pohodové nedělní odpoledne. Hlášky jedna za druhou, ujetý akční scénky, dobře vybraní herci, co víc si přát. Logiku hoďte stranou a směle do toho :) Rádi i s děckama kouknem na dvojku. 8/10

• 10.6.2018  15:34

Tříhodinový válečný epos z Finska, který ukazuje, že pořádnej válečnej film lze natočit i mimo Hollywood. Boj střídá boj, na sněhu, v zákopech, na vodě mezi skalami. Akce je přehledná, výborné natočená, úplně jsem si připadal, jak kdybych tam byl taky.. Dialogy mají hlavu a patu, herci zahráno na jedničku, vždy když jsem si někoho oblíbil, bohužel přišel o život.. Citlivě a chytře je zobrazováno jak je válka zbytečná a co vše se odehrává okolo.. Drsné, syrové a smutné.. Rozhodně doporučuji všem co rádi koukají na válečné filmy a POZOR!! Rozhodně 3-hodinovou verzi(je i kratší verze) VÝBORNÝ kousek 9/10

• 6.6.2018  12:15

Za málo peněz hodně muziky. Soderbergh se pustil do komorního psychothrilleru, který točil jen na několik iPhonů 7. Zajímavé záběry, psychiatrická léčebna a šílená/nešílená ženská, kombinace která se mi páčí. Pomalu vyprávěný děj, který možná nesedne každému, ale to stupňující napětí a hutná atmosféra byly na palec hore a povedené finále. Naštěstí už jsem aji něco málo zapomněl co vše bylo v trailerech, díky tomu jsem si to i víc užil. Zajímavý kousek a komu nevadí pomalejší vyprávění, směle do toho! 8/10

• 5.6.2018  11:28

Spokojenost, to co bylo v traileru to jsem i dostal! Bezva nápad, s nestvůrkama co mají citlivý sluch a vyhladili skoro celou planetu. Sledujeme jednu rodinku, jak se vypořádává s tichem a snaží se žít "normálně". Pěkné hrátky se zvukem a obrazem čím míň slov je v tomto filmu, tím víc mu to prospělo. Jen bohužel nepochopim, proč si museli udělat další dítě... Holt logiku trochu stranou, ale to napětí a atmosféra na jedničku! Jedna scéna co nezapomenu (hřebík, to bolelo i mě :) 7,5/10

• 7.5.2018  12:17
    Icarus (2017)

Na dokumenty moc nekoukám, ale na tento jsem se musel podívat. Chlápek/režísér chtěl zkusit co vše obsahuje dopingový program a jak jde obelstít dopingové kontroly. To z části také okusil a zároveň byl ve správnou chvíli na správném místě a s pomocí jednoho ruského vědce odkrývají Ruský vládní dopingová program. A vlastně ukázání toho, že dopingové kontroly jsou trošku fraška... Putin vše popírá, setne se pár hlav a "sportuje se", jako by se nechumelilo... Holt politika a prachy vládnou.. Doporučuji 8/10

• 3.5.2018  18:34
    Nepřátelé (2017)

Rozdýchávám a přemýšlím co nejdřív napsat...Určitě pro Temného rytíře Ch.Balea, zase jednou role, za co by zasloužil nějakou tu cenu. Ostatně u všech zúčastněných, jim věříte vše co říkají a co cítí... Western-drama, něco pro mě. Ale zde nejde ani tak o tasení koltů, ale o dva národy, o války, utrpení a co každý na tom všem po*ral... Důstojník co už ani neví jak dlouho je u armády má za úkol s malou jednotkou, doprovodit indiánského náčelníka s rodinou do rezervace, kde chce náčelník dožít. Avšak cesta je to dlouhá a oni vědí, že nepotkají nic víc, než jen smrt.. Má to hlavu i patu, atmosféra co se dá krájet, hloubku, a je to drsné a smutné zároveň 9/10

• 3.5.2018  11:23
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Tak je to konečně za mnou, že by seriálový Blade Runner, či Deus Ex? Tak nějak od každého trochu. Vizuální stránka se bez řečí povedla, děj ze začátku pěkně pozvolna zamotává, a vy doufáte, že z toho bude síť v globálním měřítku, avšak to skončí "SPOILER" "jen" jeblou segrou, ale i milým překvapením (tou těhotnou..) Všemu vévodí Vyslanec Joel Kinnaman, jop ten tomu dával :) Ze začátku mě i docela štvala policajtka M.Higareda, ale pak jsem si docela i zvykl (samozřejmě ne díky tomu že se svlíkla.. :D ) Flashbacky občas nudili. Akční scény super, např.: (výtah, čistka v nemocnici, bitka v ringu) Výborný nápady co asi stejně jednou budou, VR a i výslech v ní, Raven hotel, obchodování s pouzdry. domácí klonování, čipy, prostě vše,jak má správnej Cyberpunk vypadat. Ale bohužel mě to nedostalo do kolen, škoda. Tak snad se jednou dočkáme 2.série! 8/10

• 2.5.2018  18:37
    Nikdys nebyl (2017)

Joe je nikdo.. Takový chlapík, co asi byl ve válce, má pár traumat a hlavně si něco zažil v dětství se svým brutálním otcem. No a jako práci dělá nájemného "detektiva", hledá a zachraňuje ženy, které se dostali do sítě s bílým masem a má trošku jiné praktiky (kladivo)... A dostane se k případu, kde si ho najme americký senátor, vše vypadá na "normální" rutinu, avšak tak to není... Jo doufal jsem v další Drive, ale nestalo se.. Joaquin Phoenix je výbornej, audio-vizuální stránka povedená a to je tak vše.. Jeden výstřel skrz hlavu, kladivo v akci jen přes kameru a když se člověk těší na konečné-brutální-zúčtování, přijde střih, střih a kavárna... snad příště 6,5/10

• 29.4.2018  19:39

Asi neexistuje nikdo, komu by se nelíbili Nedotknutelní. Takže nová komedie/drama od těchto tvůrců byla jasná volba. Bohužel nejsem tak spokojen, jak bych chtěl.. I když nápad super.Koná se jedna z luxusních svateb a vše se točí kolem chlápka a jeho podřízených co zařizují svatby. Jedna hl. postava, milion vedlejších zábavných, ale i zbytečných. Vtip v menší míře byl, ale i dosti těch zbytečných, rádoby vtipných nebo ty co jsme jaksi já a žena nepochopili... Klidně i zkrátit na tu hodku a půl by tomu neuškodilo. Rozhodně to víckrát nepotřebujeme vidět, ale třeba by stálo za zkoušku předešlá film Samba.. 6,5/10

• 24.4.2018  23:43
    1922 (2017)

Tak další kousek z předlohy S.Kinga (nečetl jsem a ani nebudu :) Chlápek-farmář s ženou a synem žijí na farmě, ten chce farmařit, ženu to nebaví a kde odejít a pole prodat, on však ne. A tak přemýšlí co s tím, no a nenapadne ho nic lepšího, než ji sejmout. (samo, že ho napadli i normální věci, ale to by bylo o ničem :) Bohudík/bohužel zvítězilo jeho temné já a ukecal do toho i syna.. Takže ji zabijí, ale ona s pomocí krys se bude mstít... Čekam jsem více horor, ale řekl bych, že něco mezi krimi/drama s prvky hororu. Ale když na to přišlo, stálo těch pár scén za to. Několikrát jsem se bohužel i nudil, ale myslím že na jedno odpoledne, akorát filmek 6/10

• 23.4.2018  11:53
    9. duben (2015)

Další lekce dějepisu, tentokrát z Dánska. Hitlerova armáda napadá 9. dubna Dánsko. Obrana země se skládá z několika jednotek rozptýlených po hranici. Zde sledujeme osudy jedné cyklo-čety, kde každý voják má pušku, 40 nábojů a duši na kole vymění za minutu a půl. A ti se neustále přesunují a bojují, protože jim nikdo neřekl, že vláda už dávno kapitulovala.. 7,5/10

• 11.4.2018  11:49

Tak je tu důstojné zakončení povedené trilogie. Všeho je více a někdy to není moc dobře.. Řekl bych, že by to šlo i zkrátit, vyhodit pár zbytečných dialogů a hned tu máme dvě hodky hutnou atmosférou a jednou akcí za akcí. Jelikož akční scény tady neměli chybu, už hned ta v úvodu s vlakem. Přijde i pár zvratů, některé přesně víš že přijdou, ale o pár nemáš ani páru. Komplet trilogie 7/10

• 8.4.2018  16:36
    Kouř (1991)

Výborný kousek. který i v dnešní konkurenci se neztratí. Výborné chytré skladby, zajímavé postavy a výrazný originální vizuál, který se neztratí. A pak přijde Arnoštek s diskotékou a je vymalováno :) 8/10

• 5.4.2018  18:42

Jednička byla velice povedený vtipný pohled na život muže ve 40ti a co všechno může mít za problémy. Ted se přesouváme z komedie krize středního věku k road tripu téhle trojce , která jede na pohřeb. Avšak Thomas vydal nové album a z ohlasů zjištuje. že se to nikomu nelíbí, Niels zjištuje, že ho podvedla žena s jeho kámošem Torbenem, který na rozlučce umře a Andreas je hotovej z toho,že ho žádná žena nechce. Todle není tak klasický roadtripek, ale nahláškovaná, černá komedie jak se sluší a patří. Kdy možná i párkrát padneš smíchem pod stůl, jako já. Ano, pár zbytečných scének(trapných) vůbec nemuselo být, ale i tak bavili jsme se se ženou parádně! 8/10 Doporučuji stejně jako jedničku :)

• 3.4.2018  17:41
    Saljut-7 (2017)

Tak konečně film za který se Rusko nemusí vůbec stydět. Trocha od Apolla, trocha Gravitace, ale taky dle historie za časů studené války. Vesmírná stanice je poškozená a je na ni vyslána posádka, co ji ma nějak zprovoznit a hlavně zajistit, at se nedostane k nepříteli..Několik velice povedených dramatických/akčních scén a záběrů, technicky se nemají tvůrci zač stydět a vše to pěkně šlape od začátku až do konce. Spokojenost a klidně bych dal i kino. 8/10

• 2.4.2018  18:52

To se tak po 25letech koná třídní sraz. A trojka čtyřicátníků si žije své obyčejné život. Jeden má hemeroidy a připadá si starý, druhý koukal moc na porno, tak mu utekla žena s mladým psychologem a třetí má jen přítelkyni a psa. Tak se rozhodnou že zajdou ještě na pánskou jízdu před srazem, zvednou sebevědomí a dostanou se nějaké do kalhotek, jako za mlada.. Naprosto upřímnej a přirozenej snímek, který je radost sledovat a smát se. 8/10 Doporučuji a jde se na dvojku!

• 2.4.2018  16:51

Neesonovky mám rád, at už Non-Stop či první Taken. Ale tady ta se nepovedla, i když vše nasvědčovalo tomu že to bude opět super. Vlak, plno neznámých lidí lidí, konsprirace a v čele drsnák Neeson. Ona ale kolikrát chyběla logika a nechápu proč až tak moc přepálený konec s vlakem..Nevadí, Liam na to pořád má a budu se těšit na příště. 6/10

• 31.3.2018  18:50

Tak je tu další Insidious, nezklame, ale ani si ho nijak nezapamatujete.. Elise opět zahraná v pohodě, odkrývání rodinné minulosti s pár zajímavými zvraty se mi líbilo. Konečnej fight nic moc, ale klíčník vypadal dobře :) Avšak ty dva ajtáky nevím proč někdo tak debilně napsal, vtipy a hlášky o ničem, trapas... Na jedno pokoukání pohoda, nic víc.. 6/10

• 27.3.2018  11:15
    Endeavour - Série 5 (série) (2018)

Vynikající série!! Finále pěkně rozehrálo dej na všechny stran, takže očekávání jsou veliká a snas to dobře dopadne pro nás :)

• 27.3.2018  11:13
    Endeavour - Icarus (S05E06) (epizoda) (2018)

Výborný díl!

• 26.3.2018  12:55

Tak zase toška z té vojenské historie. Tentokrát z Korejské války mezi Severem a Jihem, kdy už se reší mírová jednání,hranice a ani jedna strana nechce přijít o jedno strategické pohoří. Ražisérovi se povedlo nenuceně ukázat nesmyslnost války a mašinérije všeho okolo...Drsné, smutné... 8/10

• 25.3.2018  17:14

Tak konečně vyšla trojka a trilogie je kompletní..U dvojky jsem se ještě válel smíchy pod stolem, tady už ne. Samozřejmě vtip a smích tu byl, jen už ne takový jako dřív, škoda. Moc se mi ani nelíbilo co udělali z Dangera, taky mi tu chyběla Zekiho správně ztřeštěná partnerka z jedničky. Samozřejmě nesmí chybět vsuvka s uprchlíky. Pro mě nejslabší díl, ale na jedno pohodové odpoledne vystačí. 6/10

• 21.3.2018  20:45

Mě tu dostalo, to jak uviděl šroubek z brýlí na zemi. Proto 4..

• 19.3.2018  17:31
    Annihilation (2018)

Dosti "jiný" a zajímavý kousek.. Po výborném Ex Machina, se pustil tenhle tvůrce do "dospělejší" sci-fi, kde myšlení bude více potřeba než oči.. Hodně otázek a odpovědi si každý musí najít sám.. Efekty a vizuál, kde i jiní by mohli závidět. Jsem rád, že se ještě najdou frajeři, kteří mají vlastní vizi,nové nápady a nebojí se originálních filmů, které nejsou pro masy, ale pro ty, co ví, co chtějí :) Kdo má rád komornější sci-fi a nebojí se pár otázek kolem podstaty bytí či celkově života. Nechť sa pačí! 8/10

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27