Franc1s

okres Jeseník
Student

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 16.10.2017  18:57
    Midnattssol (TV seriál) (2016)

Ani nevím jak jsem na tenhle seriál narazil, ale ještě že jsem na to narazil!! Opět perfektní švédský temný krimi-thriller, kde se několik dílů vůbec nechytáš, jen koukáš na ty brutální vraždy, snažíš se zapamatovat střípky, jako dvojce vyšetřovatelů, aby to na konci do sebe vše pěkně zapadlo a ty zjistil, co tomu všemu předcházelo... Někdo vraždí občany jednoho městečka, ví se že jich bude 22, dvojka vyšetřovatelů se do toho pouští i se svou minulostí a zjišťují, že to nebude žádná prča.. Nádherné záběry severské přírody, pěkně vše zamotáno, za mě spokojenost, jen bohužel moc okatých berliček, kdy si tvůrci chtěli co nejjednodušeji helfnout a jak ti to dojde, víš co přijde.. i tak neva, tady se dá přimhouřit očko :) A několik linek příběhu zůstalo otevřených, takže snad bude další série. 8/10

• 15.10.2017  17:46
    Temná věž (2017)

No tak na jedno podívání ok. Fantasy od Kinga, který nedopadlo asi jak mělo. Herci super, Elba opět pecka, i klučina bavil. Objeví se i Lagerta, která už zkouší filmová roličky. Knihu jsem nečetl, nejlepší z filmu asi krásný přebíjení Pistolníka :) No uvidíme jak dopadne slibovanej seriál a co z toho bude. 6/10

• 13.10.2017  23:54
    Longmire - Série 4 (série) (2015)

Netflix přebral štafetu a na ničem neubral, naopak...stále na výbornou...!

• 9.10.2017  12:45
    Šerifská hvězda (TV seriál) (2017)

Kousek z Bosche, kousek z Longmira a kousek z anglické gangsterky v čele s drsným a šíleným parchantem Timem Rothem.. Příběh o chlápkovi, co se s rodinou přestěhuje do jednoho zapadákova, kde se stane šerifem. Avšak přijdou problémy s ropnou společností a hlavně se vrátí jeho minulost a začnou padat hlavy... 10 dílu, od kterých se nedá odtrhnout, drsná a temná atmosféra, kde nenudí dialogy a akce je správně krvavá :) 8,5/10 a mám velká očekávání, jak ty všechny linky budou pokračovat..

• 8.10.2017  18:03
    Dvojníci (2016)

Tak po dlouhé době zase nějaká česká komedie, nic převratného či nového nečekejte, ale za to vtipná, pohodová a milá jednoodpolední komedie s dvojrolí O.Sokola.

• 8.10.2017  14:49

To si jednou takhle manželský páreček vyjede na chajdu a že si spolu užijou. No jenže manželka je připoutaná pouty k posteli a chlápka chytne infarkt...Co teď? Další film podle románu od Kinga a opět nervy a drama až do konce, trošku hororu i krve se ukáže. Hodně dobrý nápad s halucinacemi, kdy je zábava sledovat společnou konverzaci. Ještě pochválit hladového pejska a hnusnýho strašáka. Ale flashbacků mohlo být trochu mín, inak super.

• 4.10.2017  18:37
    Baby Driver (2017)

Pohodový akční krimi od tvůrce veleúspěšné cornetto trilogie. Pochvala za automobilové honičky a hlavně teda za audiovizuál, se kterým si teda kurna vyhráli - oku i uchu lahodící :) Spacey si tu odehrál takovou tu pohodičku, levou zadní.. Škoda, že nebylo víc Punishera :) Ale čekal jsem asi o něco víc srandy, odlehčit to, jak něco z Wrightovi itrilogie. Ale nevadí, rozhodně pohodový kousek na jedno odpoledne, či podvečer i s tou vaší druhou polovičkou. 7,6/10

• 3.10.2017  17:57
    Wonder Woman (2017)

Ženská před a za kamerou, super retro origin jako první kapitán. Vtipu bylo dosti a vždy přesně pasoval a pobavil, postava Chrise Pinea nemá konkurenci, kladas jak má být, jen mě štvalo, že prostě musí nějak zemřít :) Na Gal Gadot je radost koukat, jestli dvojku budou dělat ti stejní, určitě je na co se těšit. Mělo to vtip, bezva postavy (za skotáka bod navíc :), akci, na nic si ten film nehraje, super! A 9/10

• 2.10.2017  18:33
    Wind River (2017)

Na todle jsem byl hodně zvědav, od režiséra co dal pecky Sicario a Hell or High Water. Oba kousky byla spokojenost, takže na Wind River byla nutnost kouknout. Na začátku se najde mrtvá indiánská dívka, přijede agentka FBI a ve spolupráci se stopařem/lovcem hledají vraha v drsné zasněžené krajině, kde nic není zadarmo a život je ku*va boj.. Hledání vraha, rozplétání co se stalo, není nijak moc složitě propletané-zamotané, jde tu hlavně o tu drsnou atmosféru, beznaděj, emoce a sníh všude kolem vás... Jo a opět "pěkné" umístění indiánů ve společnosti... Možná nebude pro každého, ale kdo viděl něco z těch dvou předešlých filmů, tak už viděl i toto :) 9/10

• 27.9.2017  11:58
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Tak s těmadle v okolí bych opravdu žít nechtěl, to bych si radši šel hodit...Partička žen/matek, co vládnou městu a mají svá tajemství. Výborně zahrané, výborná kamera a střih, hlavně super nápad, že na začátku se stane vražda, nevíte kdo je mrtvej a kdo ho zabil. Tak sledujete životy těchto paniček, co se dělo a vedlo k následné vraždě..Hlavně díky tomuhle, jsem to chtěl zkusit. Ze začátku mě ty ženský pěkně vytáčeli, ale překousl jsem to, dokoukal a konec pěkné. Jo, nesedne to každému, ale za tu N.Kidman(už myslím za tu roli i něco vyhrála) 8/10

• 24.9.2017  23:31

Mít jako souseda dědu morouse? Ano, tohodle rozhodně!! Ještě když se do sousedství přistěhuje rodinka z Pákistánu, je o zábavu postaráno. Vidíme jak vtipné i smutné příhody z minulosti, tak ze součastnosti, ale nikdy není nuda, jak ze života. Bratři ze Švédska stále umí, je radost si vždy pustit nejen černou komedii od nich. A ani se není čemu divit, že amíci opět budou dělat svůj remake s Tomem Hanksem. 9/10

• 24.9.2017  15:20
    Kokuhaku (2010)

Prostě paráda! Japonci mají ty jejich revenge thrillery jednoduše v malíku a co film, to zážitek! Zde se mstí učitelka žákům, kteří zabili jeji dcerku. Výborná atmosféra, napnutej od začátku až do velkého finále, kde jsem zustal jen sedět a čumet, co všechno se to stalo. Velice se jim povedl i hudební podkres a ty zpomalovačky. Určitě doporučuji a chovejte se k učitelkám pěkně :) 9/10

• 17.9.2017  17:17
    Uteč (2017)

Pěkné překvapení! Ani se nedivím, že na to šlo do kin tolik lidí! Super nápad a jednoduše a pěkně zpracováno. Hypnóza, černoši, trošku krve, trocha vtipu a super parťák z ostrahy letiště, to vše na jedno pěkné odpolední podívání. Finále perfekt 8/10

• 17.9.2017  17:14
    Suburra (2015)

Hodně silný film z prostředí mafiánů, politiky i "normálních" lidí.. Jak vše nastartuje jedna událost, díky které vše spěje k jedné velké apokalypse, která sebou vezme všechny zúčastněné. Všechny postavy výborně zahrané a napsané, napínavé, temné až mrazivé...Ano todle bylo něco 9/10 a ten soundtrack - bezchybný...

• 17.9.2017  12:15

Ujistil jsem se v tom,co už jsem věděl nebo si myslel... Holt po volbách to nebude jednoduché...

• 15.9.2017  01:12
    Fargo - Série 2 (série) (2015)

2. Série pecka jak první, stejně bláznivý, šílený, krvavý, genialní... :) Kdo ví o co jde, povinnost. A Ty postavy, napsaný a zahraný jak nikde jinde...A manželka Eda, dobře jeblá :D 9/10

• 15.9.2017  01:11
    Fargo - Série 3 (série) (2017)

1. a 2. série je pro mě naprostá pecka, na které si vždy rád vzpomenu. U třetí si vzpomenu jen na hnusáka-bezvadnýho záporáka, jménem David Thewlis a na jeho dva nájemné zabijáky, dvojroli McGregora, kterou pěkně zahrál a ženskou šerifku, která mě iritovala už od začátku, i když za tu roli vyhrála už nějakou tu cenu...Ze začátku to vše pěkně šlapalo, nové postavy, troška krve, pak zbytečnej 3.díl o ničem, ale pak to zase šlapalo, pak bohužel se opět objevil ten chlápek, budha, bůh, ET, jouda, a nevimcoještě v tom bowling baru, kde mlel o životě, kočce a pak rusákovi řekne, co řekne... A rusák od té chvíle nikde...Nebo jsem asi nepochopil tu pointu o životě, či co... UFO v předešlé sérii ok, pousmál jsem se nad tím, pohoda, ale tohle byla slabota... A chyběl mi tu ten humor co byl v 1.a 2. sérii. Za mě nejslabší, sry...7,5/10

• 11.9.2017  10:12
    Contratiempo (2016)

Perfektní!!! Už nějaký pátek Španelé ukazují, že nejen thrillery umí a tenhle se jim opět povedl. Příběh úspěšného podnikatele, který má milenku a ta je zabita v hotelovém pokoji a on zraněn. Se svou advokátkou mají jen tři hodiny před procesem, zjistit vše do detailů, kdo a jak se to stalo. Rozplétání, vrstvení příběhu, co je pravda, co je lež,zvratů nespočet a když už si myslíte, že víte vše, ještě stále to nemusí být pravda... Nápínák až do konce a DOPORUČUJI! 9/10

• 4.9.2017  18:01
    Death Note (2017)

První smrt byla pěkná, ty ostatní jsou promarněná šance. Pak tam ještě začala teen-milostná radovánka, ze které jsem myslel, že v pozdější části filmu mě z toho praskne hlava.. Neviděl jsem originál mangu, ani nechci. Znělo to jako super námět, koukl jsem a už nechci vidět... Nic extra...6/10

• 30.8.2017  19:39
    7 životů (2017)

Tak todle se povedlo a zároveň velké překvapení!! Příběh v blízké budoucnosti, kdy země je přelidněná a musí se začít něco kontrolovat...V čele všeho je sedm sester, kterou si každou zahrála Noomi Rapace a smekám, jak se ji to podařilo, snad asi zatím její životní film.. Nechci nic prozrazovat o ději, je tam pár super zvratů, chce se kouknout na trailer a buď chytne nebo ne.. Akce je dost a nad očekávání krvavá. Ty dvě hodky jsem byl napnutej jak struna..Paráda a doporučuji 8,5/10 PS: Až teď jsem zjistil že to je ten samej režisér co udělal brutus-mazec Dead Snow a Máničku a Jeníčka, vědět to dřív, neváhám :)

• 29.8.2017  19:07

Opět chlapci ze severu s hodně černou komedii. Jak dva kámoši už nemůžou vydržet se svými manželkami a chtějí je nechat zavraždit.. Teda až zjistí že rozvod není šance, no a pak přijedou zabijáci a s těma je zábava jedna radost :) Pro fanoušky severských černých komedií určitě. 7/10

• 29.8.2017  19:00
    V utajení (2017)

Pohodový akční thriller na jedno odpoledne, příběh trošec zamotaný, nějaký ten zvrat přijde a na Noomi Rapace v hl.roli se pěkně kouká :) Objeví se i pár známých tváří i Legolas. Hodinka a půl utekla jako voda. 7.5/10

• 6.8.2017  21:50

Jo tady jsem byl hodně zvědavej a ne moc plný optimismu. Legendu o Artušovi v klasickém podání miluju a mohl bych se na to dívat stále a tak jsem bral tohle fantasy jako prznění legendy. Ale ono se mi to ku*va líbilo!!! Režiséra G.Ritchieho mám rád a jeho Rockenrolla bych mohl vidět pořád, takže hned po ani ne pul hodince, jsem si opět vzpomněl na tenhle film a zas bych koukl. Jeho střih, hrátky s kamerou a zpomalovačky jen tak nezapomeneš. Taky jsem nevěřil motorkářovi Ch. Hunnam, ale on to dal a ja jsem mu zobal z ruky. Vtípky, parádní akce, vše to odsejpalo, žádný zbytečnosti, vše do sebe pěkně zapadlo a já se náramně bavil. Od pána prstenů jedno z nej fantasy!! 9/10 a ten 1 bod je taky díky tomu, že tohle by si zasloužilo pokračování, jen škoda že se ho asi nikdy nedočkáme...

• 6.8.2017  18:47

Po tom co jsem četl, jak film vyzerá, tak jsem měl obavy a bohužel to tak dopadlo.. Nelogický chování postav, čistá vyvražďovačka, kde hl.ženská postava už mě nebavila od začátku.. Na druhou stranu, pěkně krvavé a brutální scénky, efekty a prostředí. Toť je bohužel vše, nevím jestli se těšit na další film v rukou R.Scotta. Měli to radši nechat natočit Blomkampa, tak snad třeba příště..Zklamání 6.5/10

• 26.7.2017  12:18
    The OA (TV seriál) (2016)

Do prd*e, jsem v pasti...Uf, co k tomu říct... Když už i v práci jsem nad tím přemýšlel...Ze zvědavosti jsem toto chtěl zkouknout, mělo to málo dílů, tak proč ne.. Začátek, útěk, návrat, fbi, pak jiná dimenze a začalo mě to ještě více zajímat, pak sklep s výzkumem, pak těch 5 lidí, jak se začli měnit jejich osobnosti, myslet v něco víc, no a pak konečně natěšenost na finále, že se opravdu taneček povede. No před tanečkem, menší wtf... ale pak i taneček se povedl a konec, další wtf..(kde skončila)? Rozhodně hodně povedený nápad a vyprávění.Ukázka toho, že když se tvůrci nebojí přijít s něčím neotřelým, tak to jde a já dávám palec nahoru! Nevím jestli bude ještě pokračování, i když vše takřka zůstalo otevřeno. Rozhodně bych koukl. Není pro každého, to je oč tu běží :) 9/10 musím to ještě strávit...

• 23.7.2017  19:48
    Viking (2016)

Tak další film z ruské tvorby, tentokrát s pár vikingama. Příběh o tom kdo z bratrů ovládne celou zemi a bude knížetem. Příběh nijak těžký, ale hodně natáhlej, šlo by to určo zkrátit. Hudební doprovod teda nic extra...Akce stojí za to a je ji dostatek. Moc filmu z tohoto prostředí není, takže rád jsem koukl, ale asi si tenhle film moc dlouho pamatovat nebudu.. 6,5/10

• 20.7.2017  18:26
    Mumie (2017)

Tak se nám tady vyrojil první film, který je začátek universa monster, které znáte nebo teprve poznáte.. A za mě teda tohle nic moc.. Mám rád Cruise a jeho filmy, ale tady šel asi jen kvůli prachům... Hned od začátku, takový debilní jakože vtípky a hlášky a nevím co ještě, to už jsem trošku zneklidnil a ono to pokračovalo ještě s větší náloží... (Jako pokus o Marvel a jeho filmy?)nevyšel... Ale rád jsem viděl zase Russella Crowea, aspoň něco... Za mě nic extra a jsem hodně zvědav, s čím studio příště... 6/10

• 20.7.2017  18:06

Tak konečně jsem zkouknul tuhle nerozlučnou partičku a ano, samozřejmě to je ještě ulítlejší než kdy před tím. A je dobře, že tvůrci se neberou strašně vážně a dělají si srandu vlastně i ze sebe, ale ono to vše funguje, vymýšlí se čím dál tím větší ptákoviny, ničí se co jde, o hlášky ty tu nouze není, příběhy všech dílů se stále nějak propojují a vrací se i staří známí. Já už si zvykl, že logika a gravitace musí jít bokem, jinak nemá cenu na tohle koukat. Byla to opět zběsilá jízda, u které jsem se bavil a nachlámal. Na Briana si pěkně vzpomněli, Statham vládl nejen ve vězení a s Rockem si to pěkně dávali(Asi zase kouknu na Kurýra :) Díky nim 8/10 a jsem zvědav teda jestli bude menší odbočka s Rockem a Hackerkou, vubec bych se nezlobil. Jo a ještě čekám kdy skončí v tom vesmíru :)

• 17.7.2017  18:48

No tak to se asi nějak nepovedlo...Tady chtěl asi někdo natočit druhý Prokletý ostrov, dostal hodně prachů a tak to dopadlo. Začátek ještě ok, cca v půlce filmu zjištuji, že na to musím ještě koukat hodinu a přestává mě to bavit, otvíram další pivko, nepomáhá. Dvě hodiny filmu za mnou, stále není konec a chytám nerva, zbytečných 2,5 hodiny... Nápad dobrej, zelené zpracování ok, hl.hrdina(no comment), nuda kam se podíváš, nejlepší záběr s rýčem do hlavy... 5/10 Mažu a chci zapomenout...

• 16.7.2017  20:01

Detektiv v roli Atkinsona po třetí a opět pohodová dobová detektivka. Jiné prostředí, pěkně zamotaný příběh, super role Mr.Beana a rád zase kouknu příště. Za mě 8/10

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24