Franc1s

okres Jeseník
Student

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 12.12.2017  19:54

"Když jsi minule řekl Květák, 6 měsíců jsem byl v base.." Když se člověk nemůže dočkat řádné a zábavné zlodějny z ranku Danyho parťáku, koukne na Loganovi parťáky. Dva bráchové z vidlákova (Tatum a Kylo Ren) se rozhodnou vykrást trezor při závodu NASCAR, ale potřebujou specialistu co je zavřenej v base (D.Craig). Toho musí dostat ven a po loupeži zase zpátky, ukradnout pár mega a potom dělat že nic. Jakmile se to rozjede, uteče to jako voda. Bohužel je občas pár hluchých míst/scének, které kdyby se vystřihli, nikomu to vadit nebude. Ale několikrát byli opravdu vtipné chvilky, zlodějna zajimává, postavy/vidláci super a díky skladbě Cesto má, veď mě dál/Take Me Home, Country Roads musím 8/10 a kdo nemá do čeho píchnout a chce vidět slušnou zlodějnu, nechť kouká :)

• 10.12.2017  17:13
    Dunkerk (2017)

Ch.Nolan je jinde, to už snad ví každý. Tento pán přišel po chytré sci-fi s válkou, tedy se záchranou 300000 vojáků z jedné pláže. To vše je vyobrazenou ze tří pohledů, voda-vzduch-zem a v jiných časových liniích, které se geniálně protínají ve finále. O tom že kamera a střih jsou precizní, je zbytečné psát. A na ty IMAX záběry musel být v kině zážitek koukat. Tomu všemu v pozadí hraje/tiká hudba Zimmera, která tě zatlačí do sedačky a bez hnutí sleduješ co jsi ještě neviděl.. Opět nářez od Pana režiséra. Vidět to v kině, dám plnou 9/10

• 10.12.2017  14:32

Tak druhá série opět super podívaná, napínavý příběh, perfektní práce s postavami, soundtrack, ta 80´ atmosféra, nepočitaně popkulturních odkazů. Jop, opět se to povedlo. Jen bych to radši ukončil dřív, než se to po.... Vůbec netuším o čem chtějí udělat další sérii, ale samo že kouknu :) 8,5/10

• 1.12.2017  17:56
    Lady Macbeth (2016)

Macbetha už jsem zapomněl ze školy, takže nevím o co šlo, ale říkal jsem si,že Paní Macbeth si to připomenu.. A ano už jsem si vzpoměl :) Trailer mě nalákal, ale naštěstí jsem ho viděl kdysi dávno, takže naštěstí půlka byla zapomenuta a díky tomu to bylo o dost lepší. Po filmu jsem si ještě přečetl obsah děje na čsfd a tam je vše napsáno, wtf? Stačí říci, že je to o ženě, která je provdána(koupena) do manželství, žije v domě a osamění. Posléze potká svou životní lásku, troška sexu a následuje otázka, co vše jste schopni udělat pro lásku a zároveň život v "luxusu".. 7,5/10

• 27.11.2017  19:32
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Hustej brutus, co mi udělal pěknej mišmaš v palici.. :) Začátky psychologie, termilogie a vrtání se v hlavičkách sériových vrahů. Výborně zvolené hlavní duo, mladej Holden, co se tváří jako neviňátko, ale do jeho hlavy by jste vidět nechtěli a drsnej Bill, co byl v armádě a určité morání zásady má. A jejich souhra vy výslechu je radost pozorovat. Jasně začátek nemusí nikoho uchvátit, trošku déle to trvá, ale jak se do toho FBI opře, zvlášť tihle dva, nejde se odtrhnout. Na řadu pak přichází i vraždy, u kterých si tidve dva zkouší své nové postupy a ani todle není nuda. Konec výtečně otevřen, sériový vrah na obzoru, tým v prde**, no prostě to Fincher dokázal!! A soundtrack netřeba zdůrazňovat 9/10

• 26.11.2017  21:34

To si takhle jedete autem a máte nehodu. Po probuzení zjistíte, že jste v bunkru a připoutání. Je vám vysvětleno že venku je to hodně špatný, takže v bunkru strávíte nějakej ten rok s chlápkem co se jeví jako správnej tata psychouš a jeho kámošem. Co teď...? Rozhodně zklamání, za mě Cloverfield (2008) o třídu lepší. Nápad super, ale tak nějak jsem měl větší očekávání, že to má vlastně tak nějak navazovat na právě film z roku 2008. Škoda, J.J. Ambrams umí a ví, tak snad to klapne s trojkou. 7/10

• 26.11.2017  18:30

Westerny ty já rád a ve spojení s tvůrcem tohodle kousku to byla jasná volba už od traileru. Bohužel to nějak nedopadlo jak jsem očekával. To že se hodinu nebude nic dít a bude se jen tlachat, to jsem čekal, ale že to bude až taková nuda, to jsem nečekal. Prostě hodinu čekám, až se začne vyvražďovat, sekat a řezat končetiny. Ano řezaní je efektní a pěkně mi to kroutilo ponožky, ale ta čekací doba byla už moc. 7/10

• 26.11.2017  14:39
    Green Room (2015)

Jedna punková partička je uzavřená v jedné místnosti a začíná pomalé a pěkné vyvražďování chlápky s červenými tkaničkami. Krve, rozstřelených a rozsekaných končetin je dostatek. Stačí vypnou, moc nepřemýšlet a budete se náramně bavit. 8/10

• 20.11.2017  12:05
    Trestanec (2017)

Vězeňské filmy mám rád a tento bude taky patřit mezi ně. Jak se z chlápka-makléře stane zločinec a vrah, pro kterého je dělané jen jediné místo a to je vězení. Výborný vývoj/přerod hl.postavy Jacoba, bez chyby zahráno, ale i další postavy(nejen Punisher) palec hore. Pomalé vyprávění přiběhu, drsná atmosféra a trošku i té krve. Povedená kombinace 8/10

• 19.11.2017  17:24
    Matka (2009)

Příběh o matce, která miluje nadevše svého syna a udělala by pro něj cokoliv. Její syn je retardovaný a jednou večer, je zabita dívka a policie obviní právě jeho. Jeho matka však věří v synovu nevinnu a vydává se zjistit, co se doopravdy stalo a kdo dívku zabil.. Nejde tu hlavně o tu detektivní zápletku, ale o tu emoční a morální stránku, která je zde hodně cítit. Prostě opět povedený kousek od chlapíků z rýžových polí. 8/10

• 19.11.2017  14:50

Akční komedie s dvojkou Reynolds/Jackson. Ze začátku jsem se musel naladit, na tu správnou vlnu, abych se aspoň trosku zasmál. Párkrát to vyšlo, ale že bych padal smíchem pod stůl, to se nestalo. Někdy už ty debaty o ničem mně nudili. Ale jak došlo na akci, bylo na co koukat. A klidně bych to zkrátil i na hodku a půl a myslím že by to jen prospělo. 6,5/10

• 14.11.2017  16:20

Tož jednička pro mě záživnější. Tady škoda že většina byla jen komiksy a tak i díky krátké stopáži, nebylo nic moc k zapamatování...

• 12.11.2017  19:24
    Městečko Fortitude (TV seriál) (2015)

Tak další nejen kriminálka z jednoho městečka v zamrzlé pustine, odříznuté od světa. Vše začne jednou mrtvolou a mamutem, přijíždí detektiv a začíná rozplétání případu, objevují se skrytá tajemství a další vraždy. Příběh se přibývajícími díly směřuje až k hororu, kde o drsné záběry není nouze. Finále však zůstalo úplně otevřené, takže 2.sérii musím zkouknout a pak se uvidí :) 7,5/10

• 10.11.2017  00:37
    Cardinal (TV seriál) (2017)

John Cardinal, policajt, kterému nevyšlo vyšetřování zmizení jedné dívky, tak odešel do ústraní. Avšak po nějakém čase je nalezeno tělo oné dívky a kolotoč se roztáčí nanovo.. Do toho se přidává jedna policajtka, co má zároveň prověřit Cardinalovu temnou minulost a jeho kostlivce. Seriál se neobešel bez pár much, ale to je skoro u každého seriálu. Rozhodně, když to tvůrci doladí a vykašlou se na náhody, tak další sérii bude pecka. Jinak délka 6x45min je úplná pohoda, kdo nemá do čeho píchnout, určitě kouknout! 7,5/10 PS.: Policajtkám v podpatkách, ve sněhu a s bouchačkou vždycky fandim! Bohužel žádná ještě něhodila frasnu...

• 5.11.2017  18:11
    Soul Kitchen (2009)

Tak němci nemaj jen Fakju, ale i tenhle pohodovej film, o bratrství, lásce a kuchyni. Chlápek co má "restauraci" a vaří co koupil v supermarketu, má přítelkyni co letí do někam, do toho ho chytnou záda, pak má bráchu-kriminálníka, co se chce u něj poflakovat. Todle vše vyústí v několik komických a tragických událostí, které chce člověk vidět. Víc není potřeba říkat, jen že je i super hudba :) Koukni, budeš spokojen! 8/10

• 3.11.2017  14:48

proč je to tak krátký sakra? :D Jinak super a díky!

• 2.11.2017  19:16
    Mine (2016)

Opět nápad super, jak přežít, když šlápneš na minu. Čekal jsem právě něco jako 127 Hodin(kdo viděl ví), bohužel to se nestalo. Jde tu hlavně o halucinace, flasbacky, staré rodinné problémy.. Takže jakmile přistoupíš na toto schéma, bude se ti to i páčit. Za mě na to jedno kouknutí 6/10

• 1.11.2017  18:50

Viděl jsem jen trailer, nějak nevěděl o čem to bude, či co se bude dít a bylo to dobře..Hlavně jsem chtěl vidět jestli zvládne Vince Vaughn zahrát tohodle drsného a zároveň mrazivě klidného kriminálníka. Ano začátek se táhne, mluví se, manželství není ok, práce není, pak přijde drogová prácička a jeden průser, díky kterému si musí jít sednout na pár let. A jakmile se otevřou brány vězení, následují zatnuté pěsti, zlomené kosti a pěkně drsné bitky. I mě se kroutili prsty u nohou :) Teď lituji toho, že jsem ještě neviděl Bone Tomahawk.. Za mě ano! 8/10

• 1.11.2017  13:50

Závěr fantastické opičí trilogie je za mnou a s klidnou duší můžu říct, že todle se režisérovi povedlo. Bohužel jen jsem čekal trochu víc te války, ale nic se neděje, když budu chtít řežbu, kouknu na dvojku. Tady jde hlavně o pomstu a putování za novým domovem, kde jsou promyšlené i citlivé dialogy a věříte každé slovo nejen Caesarovi, ale i pěkně šílenému plukovníkovi (W.Harrelson). A digi-opice a Andy Serkis, to už je jinej level, v kině to muselo být něco. 8/10

• 26.10.2017  11:28
    The Wall (2017)

A tak mohlo to skončit i hůř :) Dva snipeři, jeden kočka a druhej je myš, schovaný za polorozpadlou stěnou. Nemá vodu, ani neví kde je ten druhej a pomoc nikde. A tak se spolu tito dva rozprávají.. Párkrát se vystřelí, někdo zemře, takové to komorní drama z války v Iráku. 7/10

• 24.10.2017  12:16

Jedno mrtvé tělo a dva pitvači, co musí zjistit, jak zemřela a co je zač toto tělo. Pitvání je krásně nechutné, občas jsem se u toho pěkně kroutil, záběry na obličej mrtvé si budu ještě nějakou chvíli pamatovat...Lekačky nechybí, bohužel ve většine, šlo vidět kdy přesně přijdou a taky kdo, kdy a jak zemře. Ale jako pohodová hororovka na jedno odpoledne, proč ne. A klidně bych i dal dvojku, kdyby byla :) 7/10

• 23.10.2017  12:12
    Hush (2016)

Tak tentokrát hluchoněmá sama v baráku, kterou chce zabít neznámej psychouš. Ze začátku se to dá, ale jak dochází nápady, jen se pobíhá kolem baráku a je to nuda. Několikrát jsem to chtěl už přetočit.. Trocha krve přijde až na konci. Nic nového, na jedno pokoukání vystačí.. 5/10

• 22.10.2017  22:55

John "Blond" Wick, od trailerů to vypadalo na stejně dobrou akční nálož jako Wick. Ale bohužel/bohudík, to každý at si vybere, tu jde o špionáž, tajné agenty a pajchle. Nikdo neví kdo je kdo, pak se tak občas tlachá tlachá, já přemýšlím a snažím se dávat tu skládačku dohromady, na to přijde výborná akční scéna, kterou si ku*va člověk zapamatuje a pak se zase tlachá.. to se párkrát opakuje, přijde ultimátní akce na schodech, finále s 10 zvraty a je konec. Od začátku nečekat na ženského Wicka, bral bych to jinak a snad i lépe. Rozhodně teď už vím o co jde, být další díl, jsem pro a koukám. Ale ta kamera, neony, drsná a sexy Ch.Theron, akce a fantastická hudba, to stojí za shlédnutí :) 7,5/10

• 22.10.2017  17:18

Pěkně pěkně, při Co děláme v temnotách jsem se nasmál jak ani nepamatuju, takže jsem byl velice rád,když jsem zjistil, že Waititi má další zábavný film, ještě k tomu dobrodružný a z Nového Zélandu. Ústřední dvojka na útěku, cvalda gangster Ricky a strejda bručoun-zálesák. Klučina hláškuje co to jde, popkulturních odkazů kam se podíváš (např.:pán prstenů, terminátor, Rambo,...), humor a vtip neměl chybu a když přišlo na emoce, tak to člověk cítil. Nádherná příroda, soundtrack, ta kamera!! Veliká spokojenost, určitě rád zase někdy kouknu a všem doporučuji!!! 9/10

• 16.10.2017  18:57
    Midnattssol (TV seriál) (2016)

Ani nevím jak jsem na tenhle seriál narazil, ale ještě že jsem na to narazil!! Opět perfektní švédský temný krimi-thriller, kde se několik dílů vůbec nechytáš, jen koukáš na ty brutální vraždy, snažíš se zapamatovat střípky, jako dvojce vyšetřovatelů, aby to na konci do sebe vše pěkně zapadlo a ty zjistil, co tomu všemu předcházelo... Někdo vraždí občany jednoho městečka, ví se že jich bude 22, dvojka vyšetřovatelů se do toho pouští i se svou minulostí a zjišťují, že to nebude žádná prča.. Nádherné záběry severské přírody, pěkně vše zamotáno, za mě spokojenost, jen bohužel moc okatých berliček, kdy si tvůrci chtěli co nejjednodušeji helfnout a jak ti to dojde, víš co přijde.. i tak neva, tady se dá přimhouřit očko :) A několik linek příběhu zůstalo otevřených, takže snad bude další série. 8/10

• 15.10.2017  17:46
    Temná věž (2017)

No tak na jedno podívání ok. Fantasy od Kinga, který nedopadlo asi jak mělo. Herci super, Elba opět pecka, i klučina bavil. Objeví se i Lagerta, která už zkouší filmová roličky. Knihu jsem nečetl, nejlepší z filmu asi krásný přebíjení Pistolníka :) No uvidíme jak dopadne slibovanej seriál a co z toho bude. 6/10

• 13.10.2017  23:54
    Longmire - Série 4 (série) (2015)

Netflix přebral štafetu a na ničem neubral, naopak...stále na výbornou...!

• 9.10.2017  12:45
    Šerifská hvězda (TV seriál) (2017)

Kousek z Bosche, kousek z Longmira a kousek z anglické gangsterky v čele s drsným a šíleným parchantem Timem Rothem.. Příběh o chlápkovi, co se s rodinou přestěhuje do jednoho zapadákova, kde se stane šerifem. Avšak přijdou problémy s ropnou společností a hlavně se vrátí jeho minulost a začnou padat hlavy... 10 dílu, od kterých se nedá odtrhnout, drsná a temná atmosféra, kde nenudí dialogy a akce je správně krvavá :) 8,5/10 a mám velká očekávání, jak ty všechny linky budou pokračovat..

• 8.10.2017  18:03
    Dvojníci (2016)

Tak po dlouhé době zase nějaká česká komedie, nic převratného či nového nečekejte, ale za to vtipná, pohodová a milá jednoodpolední komedie s dvojrolí O.Sokola.

• 8.10.2017  14:49

To si jednou takhle manželský páreček vyjede na chajdu a že si spolu užijou. No jenže manželka je připoutaná pouty k posteli a chlápka chytne infarkt...Co teď? Další film podle románu od Kinga a opět nervy a drama až do konce, trošku hororu i krve se ukáže. Hodně dobrý nápad s halucinacemi, kdy je zábava sledovat společnou konverzaci. Ještě pochválit hladového pejska a hnusnýho strašáka. Ale flashbacků mohlo být trochu mín, inak super.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25