Rande naslepo (2017)

Pár pohodových komedií Němci mají a tady ta, patří mezi ně. Příběh inspirovaný chlápkem, který v mládí skoro úplně oslepl, ale přesto se stále chce stát čišníkem/barmanem. Tak ho přijmou v jednom pětihvězdičkovém hotelu a kolotoč vtipných a smutných událostí začíná. Pohodový kousek na nedělní odpoledne 7,5/10

Westworld - Dveře (2018) (série)

Ale jooo, ten konec mě dostal :) Od začátku jsem si říkal, "snad dojde aspoň na chvilku Hopkins." On přišel a zůstal mnohem déle, než jsem čekal. Každý jeho proslov, monolog, byla radost sledovat. Návštěva v Shogun parku byla něco! Škoda, že moc prostoru nedostal Floki. Muž v černém pěkně hnusnej hajzl, vydržel docela dlouho prostřílenej skrz na skrz, ale tak skončil jak skončil... :) Časové linky, mi dali zase zabrat, ale finále to pěkně všechno rozlousklo a něco si nechali tvůrci i do další série. Za mě hlavně druhá půlka sezóny velice povedaná. 8/10

Tomb Raider (2018)

Jak jsem čekal, za mě provar... Tvůrci to zkusili vzít směrem k novým hrám s Larou Croft, kdy drobná "květinka" s lukem běhá po pralese nebo se plíží a zabíjí žoldáky. Do toho skáče líp než skokan do písku.. Při tom ztracený tata, skrytá organizace Trinity v pozadí a vlastně nic nového. Doufal jsem aspoň v drsného záporáka, jakým byl Walton Goggins v Justified, ale ani toho jsem se nedočkal. No nic, radši kouknu na odlehčenou jízdu staré Lary Croft jak bude v telce.. 5/10

Taxikář ze Soulu (2017)

Od toho samého režiséra, co natočil tento kousek jsem viděl předešlí válečný film Gojijeon, ten se mu povedl, takže na tohle jsem se také těšil, jelikož je také natočen na základech historických událostí a to konkrétně studentského povstání v Koreji v Kwangdžu, roku 1980, které bylo armádou tvrdě potlačeno. Německý reportér si najme jednoho taxikáře, že potřebuje odvést a natočit co se tam děje. Ze začátku to vypadá na odlehčenou taškařici, avšak čím více se blíží cíli jejich cesty, film se mění v drsné, syrové drama, kdy při sledování jsem si říkal, jak se tohle mohlo stát.. Výborný kousek a dojemné finále..Doporučuji 8/10

Odnikud (2017)

Na tenhle kousek jsem se těšil. Ženě, při jednom bombovém útoku zemře manžel a syn, jí se právě roizpadl svět, začíná vyšetřování a soud.. Herečka Diane Kruger zde exceluje a vše jsem prožíval s ní. Nejlepší část byla ta u soudu. Atmosféru to má i nervy jsem měl, ale bohužel mi tam něco chybělo a nedostalo mě to tak, jak jsem očekával. Na jedno podívání určitě, ale myslím že za týden už asi ani nevzpomenu, škoda.. 7/10

Pacific Rim: Povstání (2018)

S jedničkou jsem byl spokojen a u dvojky jsem doufal, že bude invaze na druhou stranu trhliny. Bohužel jsem se nedočkal a dostal dvojku s jinými (nezajímavými) herci, ničím novým(krom pěkného mozečku v ložnici:),trapnými vtípky a zbytečnými-nudnými proslovy. Od začátku jsem se těšil jen na finální bitku, hodku jsem nějak zkousl a finální ničení města pěkné :) Holt moment překvapení je pryč a radši bych si dal Konga vs Godzilu :) Kdyby to trochu odlehčili, nebrali se tvůci tak vážně, nahodili rockovou hudbu a ac/dc na bitky, myslím že by to dopadlo lépe... 6/10

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Jop, přesně takovej pohodovej výlet do virtualní "Spielberg" reality v jakou jsem doufal. Nějakej geek a nerd zrovna nejsem, ale ty odkazy na filmy a hry co jsem viděl a zapařil jsem poznal a to potěšilo :) Pak přišli chvíle, kdy si říkám: "jooo to je ten, sakra jak se jmenuje.." nebo "ty vole i to tam dali, kurna kde jsem to viděl?" Hned bych googlil a vzpomínal, ale z toho rozjetého vlaku jsem nechtěl vystoupit, palec hore. Samozřejmě nesmělo chybět trocha poselství pro ty příští a dnešní generace a velice pěkný záběr, jak všeci na ulici jsou s VR helmama a bojují v OASIS. Knihu jsem nečetl, ale asi by stála za to :) Nic moc proti nemám, ale nejhorší na světě jsou ty velké oči.. Teď si nevzpomenu, v kterém filmu jsem je viděl poprvé, ale iritují mě nepopsatelně... :D Být dvojka, a bez očí, klidně bych dal :D 8/10

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Jop, přesně tak, jak to mělo být. Bláznivá rodinná komedie na pohodové nedělní odpoledne. Hlášky jedna za druhou, ujetý akční scénky, dobře vybraní herci, co víc si přát. Logiku hoďte stranou a směle do toho :) Rádi i s děckama kouknem na dvojku. 8/10

Neznámý voják (2017)

Tříhodinový válečný epos z Finska, který ukazuje, že pořádnej válečnej film lze natočit i mimo Hollywood. Boj střídá boj, na sněhu, v zákopech, na vodě mezi skalami. Akce je přehledná, výborné natočená, úplně jsem si připadal, jak kdybych tam byl taky.. Dialogy mají hlavu a patu, herci zahráno na jedničku, vždy když jsem si někoho oblíbil, bohužel přišel o život.. Citlivě a chytře je zobrazováno jak je válka zbytečná a co vše se odehrává okolo.. Drsné, syrové a smutné.. Rozhodně doporučuji všem co rádi koukají na válečné filmy a POZOR!! Rozhodně 3-hodinovou verzi(je i kratší verze) VÝBORNÝ kousek 9/10

Nepříčetná (2018)

Za málo peněz hodně muziky. Soderbergh se pustil do komorního psychothrilleru, který točil jen na několik iPhonů 7. Zajímavé záběry, psychiatrická léčebna a šílená/nešílená ženská, kombinace která se mi páčí. Pomalu vyprávěný děj, který možná nesedne každému, ale to stupňující napětí a hutná atmosféra byly na palec hore a povedené finále. Naštěstí už jsem aji něco málo zapomněl co vše bylo v trailerech, díky tomu jsem si to i víc užil. Zajímavý kousek a komu nevadí pomalejší vyprávění, směle do toho! 8/10